Online gyűléseztek a városi tanácsosok

Online gyűléseztek a városi tanácsosok
Először tartott online tanácsülést a kolozsvári tanács, a 27 tanácsos közül 25 kapcsolódott be ma, majd szavazott az online platformon. Emil Boc polgármester elmondta: a kormány által életbe léptetett korlátozó intézkedések eredményeseknek bizonyultak és a jelenlegi helyzet is ellenőrzés alatt van.

Boc megismételte a felhívását, miszerint aki teheti, maradjon otthon, hogy minél hamarabb leküzdjük a vírust, és visszatérhessünk a megszokott napi rutinunkhoz. Az önkormányzat fokozott figyelmet fordít a 65 évnél idősebb lakosságra, és támogatja ezt a korosztályt. Ugyanakkor kolozsvári alapítványok és cégek segítik az egészségügyi intézményeket, például az egyik cég 5000 kesztyűt adományozott a kórházaknak

A tanácsülésen megszavazták a Monostor negyedi La Terenuri néven ismert részen kialakítandó sportlétesítmény miatt szükséges kisajátítások összegét. Emil Boc hangsúlyozta: a Monostor a város legnagyobb lakónegyede, és az ott lakók megérdemlik, hogy saját és korszerű sportlétesítményük legyen. A kisajátítandó területeket egy független szakértő mérte fel. Mivel a polgármesteri hivatalnak nem volt lehetősége, hogy más területet ajánljon fel a kisajátított területek helyett, ezért csakis a kisajátítás és a kártérítés jöhet szóba. Amennyiben valamelyik területtulajdonosnak nem felel meg az ár, akkor be kell perelnie az önkormányzatot. Az egyetlen felszólaló azt sérelmezte, hogy a tulajdonát képező és kisajátításra váró területet a független ingatlanszakértő be nem építhető területnek nyilvánította, ez pedig azt jelenti, a terület négyzetméteréért nem 790, hanem csak 40 lejt fog kapni. A felszólaló elégedetlenül távozhatott, mivel a városháza illetékes igazgatója csak annyit mondott, hogy a törvényszékhez kell fordulniuk a kártérítéssel elégedetlen tulajdonosoknak.  

Pénz az egészségügyi és szociális védelmi igazgatóságnak

A városi tanácsosok több határozatot is elfogadtak, amellyel a polgármesteri hivatal keretében működő egészségügyi és szociális védelmi igazgatóságnak pénzt utalnak ki, hogy aztán az tovább utalja az egészségüggyel és szociális védelemmel foglalkozó civil szervezeteknek. Először összesen 2,2 millió lejt utaltak ki öt entitásnak, azaz az ortodox érsekségnek, a görög katolikus püspökség Caritas Egyesületének, Alfa Grup Egyesületnek, az Autism Transilvania Egyesületnek és a Maria Gabriel Jótékony Egyesületnek egészségvédelmi céljaik megvalósítása érdekében.

További határozatokban a Szent Család Alapítvány által ingyenesen működtetett Mócok úti klinika számára 130 ezer lejt szavaztak meg, a Romániai Öngyilkosságot Megelőző Egyesület 20 ezer lejt, a Peditel telefonos egészségügyi szolgálat 55 ezer lejt, míg az utolsó stádiumban levő daganatos betegeket kezelő Sfântul Nectarie Egyesület 150 ezer lejt fog kapni a helyi költségvetésből.