Okosan játszó CFR 1907 az Európa Liga csoportkörében

Az utolsó akadályt is meg tudta ugrani a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata, amely az Európa Liga-selejtezők 3. fordulójában zárt kapus mérkőzésen a finn Kuopion Palloseura (röviden KuPS) együttesét 3–1 (2–0) arányban legyőzte a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban, és várhatja a pénteki csoportkörsorsolást.

A vasutasok már az 5. percben gólnak örülhettek: Ciprian Deac szögletbeívelését a venezuelai Mario Rondón fejelte a hálóba (1–0). A házigazdák okosan átengedték a terepet az északi csapatnak, amelynek voltak ugyan helyzetei, de nem tudott betalálni. Dan Petrescu csapata kontrákra alapozott, s ez a 42. percben góllá is ért: Deac szöktette Adrian Păunt a bal szélen, a középpályás pedig mértani pontossággal adott be az ötösön érkező horvát Gabriel Debeljuhnak, aki a hálóba vágta a labdát (2–0). Fordulás után, az 56. percben eldőlt a találkozó: Deac ívelte szabadrúgásból a labdát Rondónnak, s a dél-amerikai ezúttal lábbal vette be Otso Virtanen kapuját (3–0). A hosszabbításpercben a nigériai Aniekpeno Udoh találata már csak szépségfoltot jelentett (3–1).