Női kézilabda BL: ismét 32–32 lett a Győr–Ferencváros rangadó

A Ferencváros 32-32-es döntetlent játszott a címvédő Győri Audi ETO KC otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulójában, szombat este.

Az FTC legutóbb 2017 októberében győzte le az ETO-t, amelynek otthonában 2015 májusa óta nyeretlen. A két csapat legutóbbi mérkőzése – szintén a BL-ben – egy hónappal ezelőtt Érden ugyancsak 32–32-es eredménnyel zárult.

A hazai csapatból Fodor Csenge, a norvég Kari Brattset, és honfitársa, az idény végén a Bukaresti MSC-hez távozó Nora Mörk hiányzott sérülés miatt, a január 2-án éppen az FTC elleni rangadón megsérült brazil Eduarda Amorim viszont visszatérhetett. A vendégeknél a holland Danick Snelder és a montenegrói Djurdjina Malovic nem játszhatott.

A győriek már korábban bebiztosították, hogy a csoport első helyéről jutnak a negyeddöntőbe, és szombaton az is kiderült, hogy a dán Odense Handbold lesz az ellenfelük. A továbbjutást korábban bebiztosító fővárosiak számára a második hely is elérhetőnek tűnt a rangadó előtt, különösen amiatt, hogy a Bukaresti MSC nagy meglepetésre egy góllal kikapott a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában.

Az ötödik percben született meg az ETO első gólja, mert a vendégek remek védekezéssel, Bíró Blanka pedig bravúros védésekkel kezdett. Miután megtört a jég, a győriek fordítottak, mert gördülékenyebbé váltak a támadásaik, ki tudták használni ellenfelük labdaeladásait, illetve Kiss Éva egyre jobban védett.

A hajrában csaknem nyolc percig nem tudtak betalálni a házigazdák, ennek ellenére két góllal vezettek a szünetben.

A második felvonás elején Nerea Pena vezérletével jól tartotta magát az FTC. A spanyol légiós ezúttal irányítóként remekelt, és főszerepet játszott abban, hogy csapata az ötvenedik percben átvette a vezetést (28–27).

A végjátékban Pena büntetőt hibázott, Schatzl Nadine a szélről a kapufát találta el, Háfra Noémi a keresztléc fölé, Kovacsics Anikó a kapufa mellé lőtt, az ETO pedig Stine Oftedal góljaival fordított. Elek Gábor vezetőedző időkérése után Schatzl 12 másodperccel a vége előtt egyenlített, így a fővárosiak ismét értékes pontot szereztek a címvédő ellen.

A mostani idényben továbbra is veretlen győriek jövő szombaton a norvég Vipers Kristiansand otthonában zárják a BL csoportkörét, a Ferencváros pedig vasárnap a szlovén Krim Mercator Ljubljanát fogadja Érden.

Ljubjanában az esélytelenek nyugalmával játszó Krim Mercator szinte végig vezetve nyert a Bukaresti MSC ellen. A fővárosiak az utolsó körben a német Thüringer HC-t fogadják.

Eredmények, női Bajnokok Ligája, középdöntő, 5. forduló, 2. csoport: • Győri Audi ETO KC–Ferencvárosi Torna Club-Rail Cargo Hungaria 32–32 (15-13) – gólszerzők: Crina Elena Pintea 6, Cornelia Nycke Groot és Anne Mette Hansen 5–5, Puhalák Szidónia 4, Jana Knedlikova és Stine Bredal Oftedal 3–3, Veronica Egebakken Kristiansen, Tomori Zsuzsanna és Bódi Bernadett 2–2, illetve Nerea Pena Abaurrea 12, Katrin Gitta Klujber 5, Háfra Noémi 3, Schatzl Nadine, Klivinyi, Lukács Viktória és Kovacsics Anikó 2–2, Mészáros Rea Réka, Márton Gréta, Faluvégi Dorottya és Bobana Klikovac 1–1 • RK Krim Mercator Ljubljana (szlovén)–Bukaresti MSC 23–22 (12–11) – a bukaresti góldobók: Iulia Vasilica Curea 9, Barabra Lazovics 5, Elizabeth Omoregie és Dragana Cvijics 3–3, Jovanka Radicsevics és Oana Andreea Manea 1–1. A Thüringer HC (német)–Vipers Kristiansand (norvég) találkozót vasárnap játszották.

A csoport állása: 1. GYŐR 16 pont/9 mérkőzés, 2. Vipers Kristiansand 10/8 (233-211), 3. BUK. MSC 10/9 (269–259), 4. FTC 10/9 (267–279), 5. Krim Mercator 5/9, 6. Thüringer 1/8.

Férfi BL: Újabb sikerével megőrizte második helyét a Telekom Veszprém

A psnyol David Davis edzette Telekom Veszprém 36–35-re győzött a lengyel Kielce otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 14., utolsó fordulójában, szombaton, ezzel megőrizte második helyét.

A veszprémiek sorozatban hetedik meccsüket nyerték meg a BL-ben, és tíz győzelemmel, illetve négy vereséggel zárták a csoportkört. A rájátszás első körében, a negyeddöntőbe jutásért az alsó ágról érkező, a Bukaresti Dinamót kettős győzelemmel búcsúztató portugál Sporting CP lesz az ellenfelük.

A második helyezés egyben azt is jelenti, hogy a két magyar csapat biztosan elkerüli egymást a negyeddöntőben, ha a Veszprém és a Szeged is eljut odáig.

A szombati játéknapon az is eldőlt, hogy a címvédő francia Montpellier HB nem jutott tovább a csoportból.

Eredmény, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 14. (utolsó) forduló, A-csoport: • PGE Vive Kielce (lengyel)–Telekom Veszprém 35–36 (21–18) – a Veszprém gólszerzői: Kentin Mahé 8, Nenadics 6, Nagy László 5, Gajics 4, Nilsson, Mackovsek és Lékai 3–3, Manaszkov, Momir Iljics, Tönnesen és Manuel Strlek 1–1; a lengyel csapat legeredményesebb játékosa a szlovén Blaz Janc volt 7 találattal • Rhein-Neckar Löwen (német)–Barcelona Lassa (spanyol) 35–34 • Montpellier HB (francia)–HC Vardar Szkopje (macedón) 24–27 • IFK Kristianstad (svéd)–HC Meskov Breszt (fehérorosz) 30–32. A csoport végeredménye: 1. Barcelona 24 pont, 2. TELEKOM VESZPRÉM 20, 3. Vardar 19, 4. Vive Kielce 14, 5. RN Löwen 14, 6. Meskov Breszt 9, 7. Montpellier 7, 8. Kristianstad (svéd) 5. Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.

Az első közvetlenül a negyeddöntőben folytatja szereplését, a 2–6. helyezettek a rájátszás első körébe jutottak, a 7–8. helyezettek kiestek.