Női BL: időn túli büntetővel veszített az FTC, kikapott Vâlcea is

A Ferencváros 30–29-re kikapott a francia Metz Handball otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, vasárnap. Súlyos pofonba, tízgólos vereségbe szaladt a Râmnicu Vâlcea-i MSC hazai pályán, a CSZKA Moszkva ellenében.

A Fradi még 29–27-re vezetett az 58. percben, majd a metzi mérkőzés utolsó percében Schatzl Nadine a kapu mellé lőtt, a szlovén Tjasa Stanko pedig időn túli büntetőből megszerezte a győztes gólt a házigazdáknak. A Metz Handball hazai pályán immár 28 mérkőzésből álló veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a BL-ben. Legutóbb, 2017. január 28-án éppen az FTC-től kapott ki, azóta viszont két döntetlen mellett 26. alkalommal nyert.

A mezőny legeredményesebb játékosa a Ferencváros világbajnok holland jobbszélsője, Angela Malestein volt, aki hét lövésből hatszor talált be. Klujber Katrin öt, Kovács Anett négy gólt szerzett. A franciáktól hárman is öt gólig jutottak: Astrid N’gouan, Marie Hélène Sajka és Orlane Kanor.

A két csapat 16. egymás elleni tétmérkőzésén, két döntetlen és kilenc ferencvárosi siker mellett ötödször nyert a Metz.

A hat győzelemmel és öt vereséggel álló Ferencváros szerdán a norvég Vipers Kristiansand vendége kellett volna hogy legyen a 2. fordulóból pótolt összecsapáson, de a meccset ismét elhalasztották. A Bukaresti MSC február 6-án a dán Team Esbjerget, az FTC a Viperst fogadja.

Eredmények, csoportkör, 12. forduló, A-csoport: • Metz Handball (francia)–Ferencvárosi Torna Club-Rail Cargo Hungaria 30–29 (14–17) • Team Esbjerg (dán)–RK Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 33–23 (16–11). A Rosztov-Don (orosz)–Bukaresti MSC és a Vipers Kristiansand (norvég)–SG BBM Bietigheim (német) mérkőzés elmaradt. A csoport állása: 1. Rosztov-Don 15 pont/9 mérkőzés, 2. Metz 14/10, 3. FTC 12/11, 4. BUK. MSC 11/10, 5. Vipers 10/6, 6. Team Esbjerg 8/11, 7. Krim Mercator 5/11, 8. Bietigheim 3/10.

Tíz góllal, 34–24-re legyőzte vasárnap hazai pályán a CSZKA Moszkva a Râmnicu Vâlcea-i MSC-t.

A román együttes, amely megnyerte az előző két meccsét, ugyanolyan különbséggel kapott ki, mint a moszkvai mérkőzésen (20–30). Az orosz csapat az első perctől az utolsóig uralta a mérkőzést, a Vâlcea egyetlen alkalommal vezetett (4–3-ra a 9. percben), amúgy a moszkvaiak akarata érvényesült, a félidőben már 17–9-et mutatott az eredményjelző. A második félidőben 14 is volt közte (19–33), végül tízzel nyertek az oroszok egy olyan csapattal szemben, amely három meccset játszott nyolc nap alatt.

A Florentin Pera edzette Râmnicu Vâlcea-i részéről a tunéziai–magyar Aszma el-Gaui volt a legeredményesebb 7 találattal, az orosz csapatból Marina Szudakova is 7 gólig jutott.

Eredmények, csoportkör, 12. forduló, A-csoport: • Râmnicu Vâlcea-i MSC–CSZKA Moszkva (orosz) 20–30 (9–17) • BV Borussia 09 Dortmund (német)– HC Podravka Vegeta Kapronca/Koprivnica (horvátországi) 32–31 (13–12). Az állás: 1. GYŐRI AUDI ETO KC 18 pont/11 mérkőzés, 2. CSZKA Moszkva 17/10, 3. Brest Bretagne Handball (francia) 16/12, 4. Odense Håndbold (dán) 13/12, 5. Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), 6. Dortmund 4/10 (272–324), 7. RM. VÂLCEA 4/9 (217–274), 8. Podravka Vegeta 2/9.

A hét győzelemmel és négy döntetlennel rendelkező, címvédő Győri Audi ETO KC pénteken a montenegrói Buducsnost Podgorica vendége lesz a BL csoportkörében a 6. fordulóból elhalasztott meccsen A Râmnicu Vâlcea legközelebb február 7-én lép pályára Odensében, a győriek egy nappal korábban Kaproncára látogatnak.