Nemzetközi kézilabda kupaszereplés

Férfi BL

A Telekom Veszprém három gól különbséggel legyőzte a spanyol Barcelona csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában. A két csapat 21. alkalommal találkozott egymással az európai kupaporondon, a mérleg a Veszprém szempontjából egy döntetlen, 14 vereség és immár hat győzelem.

A MOL-Pick Szeged 29–28-ra győzött vasárnap a szlovén Celje vendégeként, a két csapat nyolcadik alkalommal találkozott egymással az európai kupaporondon: egy döntetlen és két vereség mellett a magyar csapat ötödször nyert, ezzel a második helynél rosszabb már nem lehet a B-csoportban.

A hét győzelemmel és négy vereséggel álló Telekom Veszprém jövő szombaton a macedón Vardar Szkopje otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében, a nyolc sikerrel, egy döntetlennel és két vereséggel álló Szeged pedig vasárnap az ukrán Motor Zaporizzsja csapatát fogadja.

Eredmények, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 11. forduló:

A-csoport: • Telekom Veszprém–Barcelona Lassa (spanyol) 29–26 (15–15) – a Veszprém gólszerzői: Kentin Mahé, Petar Nenadics, Kent Robin Tönnesen és Dejan Manaszkov 4–4, Borut Mackovsek és Lékai Máté 3–3, Momir Iljics és Nagy László 2–2, Andreas Nilsson, Gasper Marguc és Manuel Strlek 1–1 • Rhein-Neckar Löwen (német)–HC Vardar Szkopje (macedón) 27–30 • Montpellier HB (francia)–HC Meskov Breszt (fehérorosz) 29–23 • IFK Kristianstad (svéd)–PGE Vive Kielce (lengyel) 33–34. A csoport állása: 1. Barcelona 18 pont, 2. Vardar 15, 3. TELEKOM VESZPRÉM 14 (317–300), 4. Kielce 14 (348–336), 5. RN Löwen 12, 6. Montpellier 5 (294–318), 7. Meskov Breszt  5 (300–344), 8. Kristianstad 5 (317–368).B-csoport: • RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén)–MOL-Pick Szeged 28–29 (16–18) – a Szeged góldobói: Jorge Maqueda Peno 7, Dean Bombac 5, Bánhidi Bence és Stefan Rafn Sigurmannsson 4–4, Jonas Källman, Joan Canellas Reixach és Mario Sostarics 2–2, Bodó Richárd , Balogh Zsolt és Dmitrij Zsitnyikov 1–1 • HBC Nantes (francia)–Paris Saint-Germain HB (francia) 31–35 • PPD Zágráb (horvát)–Skjern Handbold (dán) 32–29 • Motor Zaporizzsja (ukrán)–SG Flensburg-Handewitt (német) 28–26. Az állás: 1. PSG 20 pont, 2. MOL-PICK SZEGED 17, 3. Flensburg-H. 10 (300–294), 4. Zágráb 10 (284–307), 5. Nantes 9 (329–321), 6. Motor Zaporizzsja 9 (326–328), 7. Celje 7, 8. Skjern 6.

Női BL

Amint röviden már jeleztük, a Bukaresti MSC női kézilabdacsapata könnyed győzelmet aratott Németországban, nyolc góllal legyőzte a Thüringer HC-t a Bajnokok Ligája középdöntős csoportmérkőzésén.

A hazai csapat gyakorlatilag az első 10 percben volt méltó ellenfele a tapasztaltabb román gárdának (2–0-ra és 4–2-re még vezettek, 4–4-nél azonban elszakadt a fonal).

Eredmény, középdöntő, 2. csoport, 3. forduló: • Thüringer HC (német)–Bukaresti MSC 30–38 (12–17) – a román góldobók: Jovanka Radicsevics 13, Iulia Curea és Elizabeth Omoregie 6–6, Andrea Lekics 4, Barbara Lazovics 3, Oana Manea 2, Bianca Bazaliu, Aneta Udriştoiu, Maria Constantinescu és Nathalie Hagman 1–1; a hazaiak legjobbja a 12 gólos Iveta Luzumova volt. Az állás: 1. GYŐRI AUDI ETO KC 13 PONT, 2. BUK. MSC 10, 3. Vipers Kristiansand (német) 8, 4. FERENCVÁROSI TORNA CLUB-RAIL CARGO HUNGARIA 7, 5. RK Krim Merkator Ljubljana (szlovén), 6. Thüringer 1.

A 4. forduló szombati programja: Buk. MSC–Győr, Vipers–Krim Mercator és FTC–Thüringer.

Női EHF-kupa

A Siófok KC hazai pályán 32–25-re legyőzte vasárnap a német Metzingen csapatát a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában. A siófokiak hat győzelemmel, vagyis százszázalékos teljesítménnyel zárták a csoportkört.

Már egy héttel ezelőtt eldőlt, hogy a Siófok csoportelsőként kerül a negyeddöntőbe, a Metzingen viszont biztosan nem juthat tovább. A tétnélküliség meglátszott a meccsen, mindkét oldalon sok volt a hiba, és a védekezésre nem fordítottak sok energiát a csapatok. Az első félidőben a hazaiak elsősorban a román válogatott kapus, Denisa Dedu védéseinek köszönhetően alakítottak ki ötgólos előnyt, amely a szünet előtt kettőre csökkent (13–11).

A második felvonás elején a vendégek előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették, erre viszont egy 8–0-s sorozattal válaszolt a Siófok, ezzel – több mint tíz perccel a vége előtt – eldöntötte a mérkőzést. A mezőny legjobbjának Dedut választották.

A negyeddöntő és az elődöntő párosításait kedden délelőtt sorsolják ki Bécsben. A négy közé jutásért március 2–3-án, illetve 9–10-én játszanak a csapatok, a Siófok ellenfele a norvég Storhamar, a dán Nyköbing, vagy az orosz Kubany Krasznodar lesz.

Eredmények, női EHF-kupa, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, B-csoport: • Siófok KC–TusSies Metzingen (német) 32–25 (13–11) – a Siófok gólszerzői: González Álverez és Böhme 7–7, Elghaoui 6, Nze Minko 5, Perianu 4, Jezics 3 • IK Sävehof (svéd)–Herning-Ikast (dán) 23–33 (12–17). A csoport végeredménye: 1. SIÓFOK 12 pont, 2. Herning-Ikast 8, 3. TusSies Metzingen 4, 4. Sävehof 0.

Az első két helyezett jutott a negyeddöntőbe.

Románia képviselői nem jutottak tovább a csoportjukból. A Nagyszebeni Magura az utolsó meccsen is súlyos vereséget szenvedett, az SG BBM Bietegheim ludwigsburgi otthonában 29–17 (18–9) arányban kikapott, s az utolsó helyen zárt az A-csoportban. A D-jelú négyesben a címvédő Krajovai U MSC presztízsgyőzelmet aratott a dán Nykøbing Falster Håndbold felett – 18–12 (9–6) –, de két ponttal lemaradt a továbbjutást jelentő második helytől.