Nemzetek Ligája: Román pontmentés Szerbiában
Vissza

A román labdarúgó-válogatott kétszer is hátrányba került, de mindannyiszor talpra állt Szerbiában a labdarúgó Nemzetek Ligája C-osztálya 4. csoportjának második fordulójában.

Borítókép: George Ţucudean (világos mezben) hozta el a végső egyenlítést – balra Uros Szpajics – MEDIAFAX-FOTÓ

A belgrádi Partizán Stadionban 2–2-es végeredmény született, a második román gólnál a Kolozsvári CFR 1907 csatára, George Ţucudean nagyszerű megmozdulással vette be Marko Dmitrovics kapuját. Korábban büntetőből Nicolae Stanciu volt eredményes, a házigazdáktól pedig Alekszandar Mitrovics szerezte a gólokat.

Cosmin Contra válogatottja sokkal jobb játékkal rukkolt elő, mint pénteken Montenegró ellenében, még a győzelemhez is közel állt a hajrában a világbajnoki résztvevő ellenfelével szemben.

A szövetségi kapitány hat helyen változtatott, debütált a fiatal támadó-középpályás Denis Drăguş, és ezúttal helyet kapott a nemzeti csapatban a kolozsvári vasutascsapat mindkét játékosa, nemcsak Ţucudean, hanem Cristian Manea hátvéd is.

A helyzetek sorát a román csapat indította, a 7. percben Alexandru Chipciu estében mellélőtt, majd Ţucudean sem találta el a kaput. Egy percre rá viszont már a román felsőléc rezgett, Adem Ljajics szögleténél Mitrovics fejelt, Ciprian Tătăruşanu pedig a kapufa segítségével hárított. A 25. percben Szergej Milinkovics-Szavics fejelt mellé, majd következett szerb gól: Alekszandar Kolarov csapatkapitány lövését még védte a kapus, viszont Alekszandar Mitrovics fektében is betalált a védők között (26. perc: 1–0). Fordulásig Nicolae Stanciu szabadrúgásába Ţucudean nem tudott beleérni (38. perc), majd Chipciu egyenlíthetett volna, de Kolarovról a felsőlécre pattant a labda (45. perc).

A második félidőben Chipciu kellő időben esett el a büntetőterületen belül (Kolarov ért hozzá), a 11-est Stanciu magabiztosan értékesítette (48. perc: 1–1). Drăguş egyéni akciója kapu mellé zúdított lövéssel végződött az 59. percben, majd a házigazdák veszélyeztettek: Mitrovics először 20 m-ről fölé lőtt, majd a 63. percben három védő közt is rést kapott, s betalált (2–1). A 68. percben viszont Stanciu lőtt kapura, Uros Szpajicsról pedig szögletre pattant a labda. Láthatóan kidolgozott figura következett: Stanciu passzolt, George Ţucudean berobbant, és a rövidsarokba két védő és a kapus között betalált a hálóba (2–2).

A következő három helyzetet a szerbek hagyták ki: Dusan Tadics lövését védte Tătăruşanu (70.), Mitrovics melléfejelte a csereként beállt Alekszandar Prijovics beadásánál (83. perc), majd felcserélt szerepkörben Mitrovics volt a feladó, s Prijovics lőtt a kapu fölé a 16-oson belülről. De Románia is megszerezhette volna mind a három pontot, egy ellentámadás során Alexandru Mitriţă rövidsarokra tartó próbálkozását védte Dmitrovics. A hosszabbítás végére még maradt egy távoli lövés Nemanja Maticstól (95. perc), de a 30 m-es lövést Tătăruşanu két ütemben védte.

Románia legközelebb októberben lép pályára a Nemzetek Ligájában, 11-én Litvániában játszik, majd 14-én Szerbiát fogadja a fővárosi Nemzeti Arénában.

A csoport másik mérkőzésén: • Montenegró–Litvánia 2–0 (gól: Stefan Szavics – 34., 11 m és Marko Jankovics – 36. perc). Az állás: 1. Montenegró 4 pont (2–0), 2. Szerbia 4 (3–2), 3. ROMÁNIA 2, 4. Litvánia 0.

SZERBIA–ROMÁNIA 2–2 (1–0)Belgrád, Partizán Stadion, 20 ezer néző. Vezette: Vladiszlav Bezborodov (Oroszország)SZERBIA: Marko Dmitrovics – Antonio Rukavina, Uros Szpajics, Milos Veljkovics, Alekszandar Kolarov – Nemanja Makszimovics, Szasa Lukics (71. perc Nemanja Matics) – Adem Ljajics (77. perc Alekszandar Prijovics), Szergej Milinkovics-Szavics (64. perc Filip Kosztics), Dusan Tadics – Alekszandar Mitrovics. Szövetségi kapitány: Mladen Krsztajics.ROMÁNIA: Ciprian Tătăruşanu – Cristian Manea, Cristian Săpunaru, Mihai Bălaşa, Nicuşor Bancu – Paul Anton, Răzvan Marin – Alexandru Chipciu (94. perc Dorin Rotariu), Nicolae Stanciu, Denis Drăguş (61. perc Alexandru Mitriţă) – George Ţucudean (82. perc Claudiu Keşerü). Szövetségi kapitány: Cosmin Contra.Gól: Mitrovics 2 (26. és 63. perc), illetve Stanciu (48. perc, 11 m) és Ţucudean (68. perc).Sárga lap: Kolarov, illetve Chipciu és Tătăruşanu.

Egygólos portugál győzelem a megfiatalított olasz válogatott ellen

Az Európa-bajnok portugál labdarúgó-válogatott egygólos győzelmet aratott az olasz csapat felett a Nemzetek Ligája hétfői játéknapján.

Az egyetlen A-osztályos meccsen a portugál csapatban, amelynek győztes gólját André Silva szerezte a második félidő elején, nem volt ott a Juventus sztárja, Cristiano Ronaldo.

A B-osztály találkozóján a Mircea Lucescu szövetségi kapitány irányította törökök kétgólos hátrányról fordítva 3–2-re győztek a nyáron vb-negyeddöntős svédek vendégeként.

A válogatottak a sorozat minden osztályában négy csoportban játszanak oda-visszavágót. Az eredmények alapján a B-, a C- és a D-osztály csoportgyőztesei feljutnak, az A-, a B- és a C-osztály csoportutolsói pedig kiesnek. Az A-osztály négy csoportgyőztese jövő júniusban négyes döntőn vesz részt.

A Nemzetek Ligájában négy Európa-bajnoki helyet is meg lehet szerezni. Alapesetben minden osztályban a csoportgyőztesek 2020 márciusában mérkőznek az indulási jogért, valójában viszont azok a csapatok szerepelnek majd a rájátszásokban, amelyek az adott osztályban a legelőkelőbb helyen zártak, de a 2019 őszén záruló hagyományos Eb-selejtezők során lemaradtak a részvételt garantáló első és második helyekről.

Eredmények:

A-osztály:

3. csoport: • Portugália–Olaszország 1–0 (André Silva – 48. perc). A csoport állása: 1. Portugália 3 pont/1 mérkőzés, 2. Lengyelország 1/1 (1–1), 3. Olaszország 1/2 (1–2).B-osztály:2. csoport: • Svédország–Törökország 2–3 (Isaac Kiese Thelin – 35. és Viktor Claesson – 49. perc, illetve Hakan Calhanoglu – 51., továbbá Emre Akbaba 2 – 88. és 92. perc). Az állás: 1. Oroszország 3 pont/1 mérkőzés (2–1), 2. Törökország 3/2 (4–4), 3. Svédország 0/1.C-osztály:1. csoport: • Skócia–Albánia 2–0 (Berat Djimsiti – 47., öngól és Steven Naismith – 68. perc). Az állás: 1. Skócia 3 pont/1 mérkőzés (2-0), 2. Albánia 3/2 (1-2), 3. Izrael 0/1.D-osztály:1. csoport: • Andorra–Kazahsztán 1–1 (Jordi Aláez – 84. perc, illetve Jurij Logvinyenko – 68. perc; kiállítva: Szerikzan Muzsikov – 76. perc, Kazahsztán). Az állás: 1. Grúzia 6 pont, 2. Andorra 2, 3. Lettország 1 (0–1), 4. Kazahsztán 1 (1–3).3. csoport: • Málta–Azerbajdzsán 1–1 (Andrei Agius – 10. perc, 11 m, illetve Tamkin Kalilzade – 26. perc) • Koszovó–Feröer-szigetek 2–0 (Arber Zeneli – 50. és Atdhe Nuhiu – 55. perc). Az állás: 1. Koszovó 4 pont, 2. Feröer-szigetek 3, 3. Azerbajdzsán 2, 4. Málta 1.A Sztanislav Csercseszov szövetségi kapitány irányította orosz válogatott 5–1-es győzelmet aratott a cseh csapat felett a Rosztovban rendezett hétfői barátságos mérkőzésen. A nyári, hazai rendezésű világbajnokságon negyeddöntős együttes már a szünetben három góllal vezetett, a folytatásban pedig a vendégek szépítésére további két találattal válaszolt. A hazai gárdában éppen a rosztovi Alekszej Jonov duplázott (8. és 29. perc, a második 11 m), a többi találaton Anton Zabolotnyij (24. perc), Andrej Szemenov (79. perc) és Dmitrij Poloz (83. perc), illetve Tomas Soucek (74. perc) osztozott.