Nemzetek Ligája: döntőben Portugália

A csapatkapitány, az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo mesterhármasával 3–1-re megverte az Európa-bajnok portugál válogatott Svájcot a Nemzetek Ligája elődöntőjében, így bejutott a vasárnapi fináléba.

Ronaldo az első félidőben szabadrúgásból talál be, de a második játékrészben a rivális büntetőből egyenlített. Méghozzá a videóbírónak köszönhetően, ugyanis Nelson Semedo összeakasztotta Steven Zuber lábát, de a német Felix Brych játékvezető továbbengedte a játékot, az ellentámadás végén pedig Portugáliának adott tizenegyest, csakhogy a visszajátszások megtekintése után mégis Svájc végezhetett el büntetőt.

Sokáig úgy tűnt, hosszabbítás lesz, mert a svájciak rendkívül szervezetten védekeztek, emiatt helyzete se volt a portugáloknak, a hajrában viszont a Torinói Juventus klasszis támadója két pazar lövéssel eldöntötte a találkozót.

A találkozón bemutatkozott a portugál válogatottban Joao Felix, a Benfica Lisszabon 19 éves nagy reménysége, akit számos európai élklub próbál magához csábítani. Fernando Santos szövetségi kapitány a 70. percben cserélte le.

A portugálok az újonnan életre hívott sorozat élvonalában egyedüliként maradtak veretlenek a tavaly őszi csoportkörben, pedig azon a négy találkozón nem játszott Ronaldo, aki így a 2018-as világbajnokság óta először volt eredményes a nemzeti csapatban.

A csütörtöki elődöntőben lapzárta után Hollandia és Anglia találkozott egymással, a párharc győztese Portugáliával, a vesztese Svájccal csap össze a vasárnapi helyosztókon.

Nemzetek Ligája, elődöntő: • Portugália–Svájc 3–1 (gól: Cristiano Ronaldo 3 – 25., 88. és 90. perc, illetve Ricardo Rodríguez – 57. perc, 11 m).