Nadal veresége után visszalépett a vb-től

Előbb vereséget szenvedett, majd térdsérülés miatt visszalépett a további küzdelmektől a világelső Rafael Nadal a férfi teniszezők londoni világbajnokságán.

A spanyol sztár a belga David Goffintől elszenvedett vereség után elmondta, pályafutása során annyiszor kellett már kihagynia ezt a viadalt, hogy most nem akart távol maradni, azonban a mérkőzésen már érezte, nem áll készen a tornára.

Így is megizzasztotta a jövő hétvégén a Davis-kupa döntőjében is érdekelt Goffint. A sérülése azért meglátszódott Nadal magabiztosságán, ellenfele sokkal jobban adogatott, ezáltal kezdeményezőbb volt. Az első játszmában a belga 6:5-nél szerválhatott, és bár a világelső egyenlített, a rövidítés Goffiné lett.

A második szettben is a hetedik kiemelt belga irányított, Nadal – érthetően – messze elmaradt legjobb játékától. Goffin 5:4-nél a mérkőzés megnyeréséért szervált sikertelenül, később pedig fogadóként volt négy mérkőzéslabdája is, kihasználni azonban egyiket sem tudta. A világelső a rövidítésben már nem hibázott, így közel két óra játék után következett a döntő játszma.

A harmadik felvonás elején Goffin kétszer is elvette ellenfele adogatását, így már 4:1-re is vezetett. Dupla brékelőnyéből egyet megtartott a mérkőzés végéig, melynek köszönhetően 2 óra 41 perc alatt – pályafutása során először – legyőzte az aktuális ranglistavezetőt.

A 16-szoros Grand Slam-tornagyőztes Nadal trófeagyűjteményéből így továbbra is hiányozni fog a vb-cím.

A 31 éves mallorcai teniszező helyét honfitársa, Pablo Carreno Busta veszi át a Pete Sampras-csoportban.

Nadalék meccse előtt, szintén fordulatos mérkőzésen a bolgár Grigor Dimitrov legyőzte az osztrák Dominic Thiemet az O2 arénában. A világranglistán hatodik helyezett Dimitrov három szettben, 2 óra 22 perc alatt diadalmaskodott a negyedik favorit ellenfele felett.

Eredmények, ATP-vb, Pete Sampras-csoport, 1. forduló: Dimitrov (bolgár, 6.)–Thiem (osztrák, 4.) 6:3, 5:7, 7:5; Goffin (belga, 7.)–Nadal (spanyol, 1.) 7:6 (5), 6:7 (4), 6:4.

LAPZÁRTAKOR:

A férfi tenisz-világbajnokságon, az ATP-vb-n a párosok küzdelmében a Jacco Eltingh, Paul Haarhuis-csoportban: Henri Kontinen, John Peers (finn, ausztrál, 2.)–Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román, 3.) 7:6 (3), 7:6 (6).