Miamiban tenisztornákon történt

Elkezdődtek a főtáblás küzdelmek a Miamiban (Florida/Egyesült Államok) rendezett férfi és női keménypályás tenisztornán.

A 28 éves Marius Copil (73. a világranglistán) számára az első forduló már a végállomást jelentette a 8 359 455 dollár összdíjazású vetélkedőn, a harmadik menetet is elvesztette a 31 esztendős spanyol Albert Ramos Vinolas (86.) ellen, ezúttal 77 perc alatt 6:4, 6:2-re vesztett.

Az aradi teniszező három ászt ütött, és két kettős hibát vétett, saját adogatása során nem sziporkázott. Ellenfele két ászt ütött, és szervái sokkal magabiztossabbak voltak. Copil idén 3 győzelem mellett a 9. vereségénél tart, a részvételért 16 425 dollárt és 10 világranglistapontot kap.

A világranglista 57. helyén álló kanadai Félix Auger-Aliassime lesz a 29. helyen kiemelt magya Fucsovics Márton (36.) ellenfele a második fordulóban, mivel szetthátrányból fordítva legyőzte a norvég Casper Ruudot (98.).

A nőknél (9 035 428 dollár összdíjazás) ismét vesztesen jött ki a román–román csatából a 28 esztendős Irina-Camelia Begu (70.), akit a kanadai színekben versenyző Bianca Andreescu (24.) három szettben gyűrt le – 4:6, 7:6 (2), 6:2 volt a végeredmény a 18 éves tini javára. Indian Wells bajnoka 2 óra és 33 perc után emelhette magasba kezét, a második játszmában 1:5-ös állásról és meccslabdáról állt talpra.

Begu rajtolt jobban (2:0), Andreescu kiegyenlített, majd a bukaresti ismét brékelt (4:2), majd a szettet is behúzta. A kanadai a második szettben összeszedett hátránynál konzultált edzőjével, 2:5-nél hárította a meccslabdát, majd szenzációs meneteléssel 6:5-re fordított. Irina még rövidítésbe tudta küldeni a játszmát, a tie-breaket viszont ellenfele uralta, és 7–2-re nyerte.

A döntő játszmában a román szülőktől Kanadában született Bianca Vanessa Andreescu hamar előnybe került (2:0, 3:1 és 4:2), majd megállíthatatlannak bizonyult 6:2. Begu gyors egymásutánban másodszor szenved első körös vereséget Andreescutól, Indian Wellsben is háromszettes csatát vívtak, amely 6:7 (3), 6:3, 6:3-mal végződött. Első csatájuk tavaly Kolozsvárott a Fed-kupában volt, azt még Irina nyerte, szintén három játszmában: 6:3, 6:7 (4), 6:2. Begu 16 425 dolláros csekkel és 10 WTA-ponttal vigasztalódhat.

A selejtezőből főtáblára jutott a 31 esztendős Monica Niculescu (138.) viszont könnyedén lépett a második fordulóba, mindössze három gémet engedélyezett a 10 évvel fiatalabb szlovén ellenfelének, Tamara Zidanseknek (66.) – kevesebb mint egy órát tartott a küzdelem, 6:1, 6:2 volt a végeredmény. Niculescu eddigi jutalma 26 430 dollár és 65 világranglistapont, következő ellenfele az első fordulót erőnyerőként kihagyó, 20. favorit spanyol Garbine Muguruza Blanco lesz.

Kiderült, kivel mérkőzik a második kiemelt, s az első körtől szintén mentesülő Simona Halep ellenfele: a hazaiak versenyzője, Taylor Townsend (96.) ellen lép majd pályára. A 30. favorit Mihaela Buzărnescu is megkapta második fordulós ellenfelét (ő is kihagyhatta az első): a francia Alizé Cornet ellen küzd majd a legjobb 64 között.

Érdekesebb eredmények:

Nők, 1. forduló: Andreescu (kanadai)–Begu 4:6, 7:6 (2), 6:2; Alizé Cornet (francia)–Vera Lapko (fehérorosz) 7:5, 6:7 (7), 6:1; Konta Johanna (brit)–Jessica Pegula (amerikai) 6:1, 6:4; Venus Williams (amerikai)–Dalila Jakupovics (szlovén) 7:5, 6:3; Taylor Townsend (amerikai)–Johanna Larsson (svéd) 6:1, 6:2. 2. forduló: Petra Kvitova (cseh, 3. kiemelt)–Maria Szakkari (görög) 6:1, 6:4; Donna Vekics (horvát, 26.)–Sara Sorribes Tormo (spanyol) 6:3, 6:3; Caroline Garcia (francia, 19.)–Viktorija Azarenka (fehérorosz) 6:3, 6:4; Julia Görges (német, 15.)–Magdalena Rybariková (szlovák) 6:4, 7:5; Ashleigh Barty (ausztrál, 12.)–Dajana Jasztremszka (ukrán) 6:4, 6:1; Samantha Stosur (ausztrál)–Madison Keys (amerikai, 17.) 6:4, 4:6, 6:4; Kiki Bertens (holland, 7.)–Zsi-ju Vang (kínai) 6:4, 6:1.

Férfiak, 1. forduló: Ramos Vinolas (spanyol)–Copil 6:4, 6:2; Auger-Aliassime (kanadai)–Ruud (norvég) 3:6, 6:1, 6:2; Radu Albot (moldáv)–Matthew Ebden (ausztrál) 6:0, 3:2-nél Ebden sérülés miatt feladta.