Megsérült Simona Halep. Melyik torna negyeddöntőjéből lépett vissza?

(FRISSÍTVE RÉSZLETEKKEL)

A női profi teniszezők (WTA) világranglistájának negyedik helyén álló Simona Halep visszalépett a 2,8 millió dollár összdíjazású torontói női tenisztorna negyeddöntőjében, miután bal bokáján megsérült. Halep 4:6-ra elveszítette a cseh Marie Bouzkova elleni mérkőzés első játszmáját.

Halep már az orosz Szvjetlána Kuznyecova elleni nyolcaddöntőben is kezelésre szorult, akkor folytatta a mérkőzést, most azonban úgy döntött, hogy nem kockáztat egy súlyosabb sérülést.

Halep idei szerepléséért 60 455 dolláros csekket és 190 WTA-pontot kap.

A selejtezőből érkezett Marie Bouzkova egyetlen szettet sem veszített eddig Torontóban. A cseh játékos a nyolcaddöntőben a litván Jelena Osztyanpenkót, egy körrel korábban pedig az amerikai Sloane Stephenst küldte haza. Az elődöntőben Serena Williams az ellenfele, aki a tavalyi US Open döntőjének „visszavágóján” 6:3, 6:4 arányban legyőzte a Japánt képviselő Naomi Osakát. Utóbbi hétfőtől világelső lesz ismét, átveszi az ausztrál Ashleigh Barty helyét az élen. A 37 éves amerikai sztár viszont 2001, 2011 és 2013 után diadalmaskodhatna ismét Torontóban, egyúttal a 2017-es Australian Open óta először lehetne ismét tornagyőztes.

A másik elődöntőben Bianca Andreescu az amerikai Sofia Kenin ellen lépett pályára. A román származású kanadai játékos 6:0, 2:6, 6:4-re győzött a negyeddöntőben a cseh Karolína Plískova ellen, míg Kenin 7:6 (2), 6:4-gyel lépett túl az ukrán Jelina Szvitolinán.

Elődöntős eredmények: Andreescu (kanadai)–Kenin (amerikai) 6:4, 7:6 (5); S. Williams (amerikai, 8.)–Bouzkova (cseh) 1:6, 6:3, 6:3.

*

Babos Tímea és Anett Kontaveit szettelőnyről kikapott, így búcsúzott a torontói keménypályás Rogers Cup párosversenyében.

A magyar, észt kettős 45 perc alatt, rövidítésben megnyerte a pénteki negyeddöntő első játszmáját a második helyen kiemelt Gabriela Dabrowski, Je-fan Hszü (kanadai, kínai páros) ellen. Az 52 perces második szett végi tie-breakben viszont jobbnak bizonyult a rivális, akárcsak a döntő rövidítésben.

Eredmény, páros, negyeddöntő: Dabrowski, Je-fan Hszü (kanadai, kínai 2.)–Babos, Kontaveit (magyar, észt) 6:7 (0), 7:6 (5), 10–3.