Megőrizte veretlenségét a Kolozsvári Vasutas

A román labdarúgó élvonal alapszakasza 8. fordulójának vasárnapi játéknapján a Kolozsvári CFR 1907 csapata a Voluntari-i FC otthonában is megőrizte veretlenségét: a vasutascsapat 1–0 (0–0) arányban diadalmaskodott az Anghel Iordănescu Stadionban.

A gólt Cătălin Itu lőtte a 72. percben, a zárt kapus mérkőzést a sepsiszentgyörgyi Lucian Rusandu vezette.

Dan Petrescu csapata (a kispadról hivatalosan Costin Curelea másodedző irányított, mert a mester kétmeccses eltiltását tölti) a csütörtöki Európa Liga-meccsre készülve nyolc helyen is változott az előző, CSZKA Szófia elleni EL-siker után, de így is uralta a mérkőzést, főleg a második félidőt.

A CFR 1907 az 5. percben hagyta ki az első lehetőséget, Ciprian Deac lövését hárította Victor Râmniceanu kapus. Szintén távolról próbálkozott a francia Michaël Pereira is a 17. percben, de az ő lövését védte a hálóőr. A túloldalon Cristian Bălgrădean helytállt Ion Gheorghe lövésénél a 31. percben.

Fordulás után a portugál Luís Miguel Coimbra Aurélio szerezhette a vezetést, de Râmniceanu ennél a távoli lövésnél is remekelt. Az 55. percben Alexandru Chipciu szabadrúgása a kapufát találta el, a kipattanót pedig Pereira fejelte fölé. A fölény végül góllá érett, a 72. percben ismét a francia csatár volt a főszereplő, egyéni szólója során két hátvédet is kicselezett, majd tökéletesen adta be a labdát, a szlovák Jakub Vojtus visszafejelte, és a 21. születésnapját hétfőn ünneplő Cătălin Itu közelről a kapuba passzolt (0–1).

A kolozsvári csapat összeállítása: Cristian Bălgrădean – Cristian Manea, Denis Ciobotariu, Andrei Burcă, Mike Cestor (64 perc Mateo Susics) – Cătălin Itu (80. perc Damjan Djokovics), Luís Miguel Coimbra Aurélio, Ciprian Deac (85. perc William Soares da Silva) – Alexandru Chipciu, Jakub Vojtus (85. perc Mario Rondón), Michaël Pereira (80. perc Adrian Păun); fel nem használt cserék: Grzegorz Sandomierski, Nicolae Carnat, Valantin Costache és Iasmin Latovlevici.

A vasutascsapat marad az egyetlen veretlen együttes a bajnokságban ebben az idényben, öt győzelem mellett háromszor remizett. A Voluntari-i FC sorozatban harmadik hazai mérkőzését veszti el, az utóbbi öt találkozón csak egyszer tudott nyerni.

A CFR 1907 számára következik az Európa Liga-csoportmérkőzés a svájci Young Boys Bern ellen csütörtökön, 22 órakor a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Vasárnap esti eredmények: • Voluntari-i FC–Kolozsvári CFR 1907 0–1 (gól: Cătălin Itu – 72. perc) • Konstancai Viitorul–Piteşti-i Argeş FC 2–2 (Ion Gaztanaga – 61. és Andrei Ciobanu – 92. perc, 11 m, illetve Cephas Malele 2 – 31. és 57. perc, az első 11 m; kiállítva: Gabi Matei – 91. perc, Argeş). A forduló a hétfői FCSB–Nagyszebeni AFC Hermannstadt találkozóval zárul. A táblázaton:

1.      Krajova      8       7       0       1       13–4 21

2.      CFR 1907  8       5       3       0       9–3   18

3.      FCSB         7       5       0       2       17–9 15

4.      Sepsi 8       4       3       1       12–6 15

5.      Botoşani     8       3       2       3       12–10         11

6.      UTA 8       2       5       1       7–6   11

7.      Târgovişte  8       3       2       3       5–5   11

8.      Hermann.   7       2       4       1       10–8 10