Meglepő kolozsvári kézilabdasiker Beszterce-Naszód-i Glória MSC ellen

A női kézilabda MOL Virágok ligája Sepsiszentgyörgyön rendezett 10. fordulójában mondhatni a bajnokság meglepetését érte el a koronavírus-járvány által ismét megtizedelt sereghajtó Kolozsvári Universitatea Sportklub miután egy góllal legyűrte az esélyesebbnek tartott Beszterce-Naszódi Glória MSC-t.

Sergiu Cacoveanu sportigazgató együttese 25–24 (14–17) arányban diadalmaskodott úgy, hogy csak 10 játékost nevezett a mérkőzésre (s ebből is csak nyolc lépett pályára a találkozón). A Glória a második félidő közepéig több ízben is három góllal vezetett, ekkor a kolozsvári lányok sorozatban négy gólt lőttek és egyet sem kaptak, ezzel átvették a vezetést.

Három perccel a vége előtt 24–24 volt az állás, ekkor dobta a kolozsváriaktól a győztes gólt Corina Paula Cordoş, aztán Mădălina Ion kapus „lehúzta a redőnyt”, s kivédekezték a hajrá besztercei rohamait. Nyolc vereség után ez volt az Universitatea Sportklub első győzelme ebben az idényben.

A kolozsvári góldobók: Rebeca Ioana Necula 9, Diana Lazăr és Corina Paula Cordoş 5–5, Raluca Nicolae 3, Florenţa Ilie 2 és Florina Chintoan 1; a beszterceiektől Diana Ilina és Laura Pristăviţa öt gólig jutott.

A Sepsi Arénában a két Bajnokok Ligája-szereplő csapott össze, s itt is a járvány sújtotta Bukaresti MSC tudott nyerni: 27–22 (11–9) arányban bizonyult jobbnak a Râmnicu Vâlcea-i MSC-nél, s ezzel 10 forduló után is 100%-os maradt. A két együttes a jövő hónapban a BL-nyolcaddöntőben is összecsap egymással.

A 10. forduló többi eredménye: • Krajovai MSC–Nagybányai Minaur 22–30 (10–16) • Mioveni-i Dacia–Bukaresti Rapid 20–24 (10–15) • Nagydisznódi Magura–Brăilai Dunărea KK 28–29 (12–15) • Ploieşti-i Activ Prahova–Galaci MSC 25–25 (5–9) • Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC–Zilahi KK 27–26 (15–10). A Szlatinai MSC szabadnapos volt. Az állás: 1. Buk. MSC 30 pont/10 mérkőzés, 2. Minaur 25/10, 3. Rm. Vâlcea 21/9, 4. Buzău 19/9, 5. Magura 16/10, 6. Beszterce 15/10, …, 15. KOLOZSVÁR 2/15 – utóbbitól egy pontot levontak.