Mandalákba sűrített világmindenség a Báthoryban

Mandalákba sűrített világmindenség a Báthoryban
Közel ezerkétszáz pályamunka érkezett a Kozmutza Flóra Hallássérültek Speciális Iskolája által meghirdetett nemzetközi mandalaszínező versenyre, amelynek záró eseményét ma tartották meg a Báthory-líceum Klubgalériájában. Június 15-ig itt tekinthető meg A mandala varázsa című kiállítás, amely közel 250 alkotást mutat be. Az eseményen közreműködött a Kozmutza Flóra Hallássérültek Speciális Iskolájának jelnyelv-kórusa és a Báthory-líceum III. A osztálya. Murádin-Lovász Noémi, a Báthory-líceum rajztanára és a zsűri elnöke azt értékelte, hogy a gyerekek többféle rajztechnikát alkalmaztak. – A mandalafestés egyfajta játék, önismeretei játékként is felfogható. A pályamunkákon a jókedv és a játék tükröződik. Kívánom, hogy alkotókedvetek a továbbiakban is megmaradjon – biztatta a jelenlevőket a rajztanár. (N.-H. D.)

– Az esemény főszereplői a gyerekek, akik megajándékoztak minket ezekkel a mandalákkal. A mandalafestéssel az eredetekhez nyúlunk vissza, energiával tölti fel és megnyugtatja az alkotót. Tavalyhoz képest háromszor annyi alkotást kaptunk 76 iskolából, 15 megyéből. Három külföldi iskola diákjai is beneveztek: egy szabadkai, egy hajdúszoboszlói és egy újvidéki iskolából is érkeztek alkotások. A legtöbb pályamunka – 841 – óvodásoktól és az elemi tagozatos kisdiákoktól érkezett. Ha az összes beérkezett mandalát kiállítottuk volna, a Bánffy-palotát kellett volna kibérelnünk – mondta el Schuller Hajnal tanár, akitől azt is megtudtuk, hogy a verseny során 295 diákot díjaztak, és 250 alkotást állítottak ki az iskola klubgalériájában.

– A mandala a világmindenséget sűríti magába. Terápiás, azaz nyugtató hatása mellett növeli az alkotó önbecsülését is – közölte Kiss Gabriella Csilla, a Kozmutza Flóra Hallássérültek Speciális Iskolájának igazgatója.