Madridi tenisztorna: Babosék párosa negyeddöntőbe jutott

A világbajnok Babos Tímea, oldalán Kristina Mladenoviccsal párosban a negyeddöntőbe jutott a madridi salakpályás tenisztorna női versenyében, mivel a keddi nyolcaddöntőben két játszmában, 6:4, 6:1 arányban nyert.

A harmadik helyen kiemelt páros – amely az első fordulóban erőnyerőként nem lépett pályára – a Nicole Melichar, Kveta Peschke amerikai, cseh kettőssel találkozott, amely az előző körben Irina-Camelia Begu és Simona Halep duóját búcsúztatta. Babosék az első játszmában 2:2 után elveszítették az adogatójátékukat, de 3:4 után már csak ők nyertek gémet – kétszer brékeltek –, így 38 perc alatt szettelőnybe kerültek.

A második játszmában az ellenfél nem tudott komoly ellenállást tanúsítani. Babosék 2:1-es vezetésük után négy gémet nyertek, és első meccslabdájukkal lezárták az 1 óra 2 percig tartó összecsapást.

A női páros negyeddöntőjében a Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (cseh, 6.)–Ashleigh Barty, Coco Vandeweghe (ausztrál, amerikai) mérkőzés győztesével találkozik a magyar, francia kettős.

A magyar játékos a madridi tornán egyesben a nyitókörben kapott ki a 11. helyen kiemelt Julia Görgestől szombaton.

Halep maradt versenyben

Egyesben a nyolcad- és a negyeddöntőt is sikerrel teljesítette a világelső Simona Halep, de egyik meccsén sem kellett különösképpen megizzadnia.

A múlt héten Rabatban győztes belga Elise Mertens ellen 72 percet tartott a kétszettes meccs, ebből 22 perc jutott a 6:0-lal végződött első játszmára (a másodikban 6:3-ra nyert Halep). A Kristyna Plískova elleni összecsapás 3 perccel hosszabb volt, az ellenfél 5 gémet tudott nyerni (6:1, 6:4). Halep eddigi jutalma 149 390 euró és 215 világranglistapont, a következő fordulóban is Plískova, de a jobban jegyzett Karolína lesz az ellenfele (utóbbi simán, 6:2, 6:3-ra verte az amerikai Sloane Stephenst). Halep a világelsősége megtartásának is örülhet, ugyanis egyetlen ellenfele, aki megelőzhette volna, a második kiemelt dán Caroline Wozniacki kiesett, miután meglepetésre két 6:2-es szettben sima vereséget szenvedett a holland Kiki Bertenstől.

Mindkét fronton búcsúzott Sorana Cârstea. Egyesben a második kör jelentette számára a végállomást, egy óra és két perc alatt simán kikapott 6:3, 6:1-re orosz Darja Kaszatkinától. Cârstea 35 775 eurós csekkel és 65 világranglistaponttal vigasztalódhat. A román lány, oldalán a spanyol Sara Sorribes Tormóval 6:3, 7:5 arányban kikapott a Julia Görges, Karolína Plískova (német, cseh) kettőstől, az esőszünettel is tarkított találkozó egy óra és 11 perc játék után ért véget. Cârstea a párosban elért eredményéért 6050 eurót és 10 WTA-pontot kap.

A férfiaknál a selejtezőkből főtáblára jutott Marius Copil mindössze 68 percet töltött a pályán, két 6:4-es játszmában kikapott a német Jan-Lennard Strufftól a spanyol főváros tenisztornájának első fordulójában. Az aradi teniszező 22 080 eurós csekket és 35 ATP-pontot kap madridi teljesítményéért.

Eredmények, nők, 6,685 millió euró összdíjazás, 2. forduló (a 16 közé jutásért): Kaszatkina (orosz, 14.)–Cârstea 6:3, 6:1; Halep (1.)–Mertens (belga) 6:0, 6:3; Kr. Plískova (cseh)–Sorribes Tormo (spanyol) 7:5, 6:2; Muguruza Blanco (spanyol, 3.)–Vekics (horvát) 2:6, 6:4, 6:1; Bernarda Pera (amerikai)–Konta Johanna (brit) 6:4, 6:3; Suárez Navarro (spanyol)–Szvitolina (ukrán, 4.) 2:6, 7:6 (3), 6:4; Kvitova (cseh, 10.)–Puig (Puerto Ricó-i) 6:3, 7:6 (8); Kontaveit (észt)-Szasznovics (fehérorosz) 6:2, 4:6, 6:2.

Férfiak, 6,2 millió euró összdíjazás, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Struff (német)–Copil 6:4, 6:4; Csorics (horvát)–Carreno Busta (spanyol, 9.) 6:4, 6:2; Cuevas (uruguayi)–Sock (amerikai, 12.) 6:7 (5), 6:4, 6:0; Verdasco (spanyol)–Lorenzi (olasz) 7:5, 6:4; Harrison (amerikai)–Garcia Lopez (spanyol) 6:4, 7:6 (7); Ramos (spanyol)–Gojowczyk (német) 5:7, 6:2, 7:5; Edmund (brit)–Medvegyev (orosz) 6:4, 6:0; Bautista Agut (spanyol, 11.)–Donaldson (amerikai) 6:7 (3), 6:4, 6:4; Kohlschreiber (német)–Szugita (japán) 6:4, 6:3; Haase (holland)–Chung (dél-koreai) 6:2, 6:0; Mayer (argentin)-Fognini (olasz, 16.) 6:3, 6:4; Donszkoj (orosz)–Cicipasz (görög) 5:7, 6:4, 7:6 (3).

2. forduló (a 16 közé jutásért): Raonic (kanadai)–Dimitrov (bolgár, 3.) 7:5, 3:6, 6:3; Del Potro (argentin, 4.)–Dzumhur (bosnyák) 6:3, 6:3; Shapovalov (kanadai)–Paire (francia) 7:6 (5), 4:6, 6:4; Lajovics (szerb)–Gasquet (francia) 7:6 (1), 7:6 (1).