Legördült a függöny a Kolozs megyei IV. ligában

A Kolozs megyei labdarúgó IV. ligában lejátszották az utolsó hátramaradt találkozót is: a kolozsvári Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportpark I-es pályáján, esti világításban rendezték az elmaradt Kolozsvári Supporter 2.0–Szamosújvári Atletic Olimpia mérkőzést.

ERKEDI CSABA

A hazaiak két nagyarányú vereség (1–13 és 1–12) után léptek pályára, míg Kilin Csaba klubelnök legényei inkább vakációs hangulatban utaztak Kolozsvárra, ahol mondhatni tét nélküli mérkőzésnek lehettünk szemtanúi. A vendégek kétszer is vezettek, 1–0-ra és 2–1-re Coldea és Gorgan góljával, de mindkét alkalommal a kolozsváriak egyenlítettek Doroftei és Dan Sandu révén. Közvetlenül a szünet után, a 47. percben első ízben jutott vezetéshez a Supporter 2.0 Rad találatával, majd Dan Sandu növelte együttese előnyét. Már mindenki elkönyvelte a 4–2-es hazai sikert, de a hosszabbítás utolsó percében a vendégek középpályása, Paul Sâmboan meglógott egyes-egyedül, s Morar kolozsvári kapus felvágta. A játékvezető szabálytalanság miatt kiállította a hálóőrt, helyette Marian Ionuţ bekk állt be kapuba. A büntetőt a sértett értékesítette, így lett 4–3 (2–2) a végeredmény. Ennek következtében a Supporter 2.0 a hatodik, míg az Atletic Olimpia a nyolcadik helyen fejezte be az őszi idényt.

A Kolozs megyei IV. liga élén a Szászfenesi SK telel 41 ponttal, őt követi a Dési Szamos és a Nagyiklódi Egyesülés egyaránt 40-nel.