Kolozsvári kosársikerek

Az élvonalbeli kolozsvári kosárlabdacsapatok idegenben nyertek a hétvégi fordulóban, a lányok első sikerüket aratták az idényben, a fiúk megszenvedtek a győzelemért a bánságiak újonc csapata ellen.

A női Nemzeti Ligában a Románia szövetségi kapitányának is kinevezett bosnyák Dragan Petricsevics edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub Aradon a BC ICIM vendége volt a harmadik fordulóban, s végig irányította a meccset, amelyet végül 71:62 (22:17, 13:15, 26:14, 10:16) nyert meg. A kolozsvári egyetemisták minden szempontból jobbak voltak, főleg a hárompontos kosarakban jeleskedtek, összesen 8-szor találtak be távolról a gyűrűbe, a házigazdák pedig mindössze 2-szer.

A házigazdáktól Nagy Ildikó volt a legeredményesebb 21 ponttal.

A kolozsvári pontszerzők: Theairra Brittani Taylor 23, Leslie Deann Vorpahl 20, Aida Kalusics 18, Ioana Ghizilă 8, Bianca Voica 2; játszott még: Mihaela Maxim és Silvana Jez; a keret tagja még Lovász Izabella, Andreea Aursulesei és Morgan Stroman.

Az U-sok az első körben hazai pályán szenvedtek vereséget a Szatmárnémeti MSC-től, a második fordulóból elhalasztották a Temesvári MSC elleni találkozót, így ez az első győzelmük az idényben.

További eredmények: • Gyulafehérvári Egyesülés–Marosvásárhelyi Sirius 80:64 • Alexandriai CSBT–Brassói Olimpia 72:71 • Galaci Phoenix–Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 69:82 • Temesvári MSC–Szatmárnémeti MSC 57:69. Az élen két veretlen hatpontos csapat, a bajnok Sepsi és a szatmári gárda áll, a kolozsvári együttes jelenleg a 7. helyet foglalja el három ponttal, de eggyel kevesebb mérkőzéssel.

A Kolozsvári U-BT a vártnál nehezebben győzte le az újonc Temesvári Timbát, a bánsági együttes három negyeden át ráijesztett a bajnokcsapatra. Mihai Silvăşan együttese túl lazán kezdett neki az összecsapásnak, így vendégek hátránya adott pillanatban már 10 pont is volt az első negyedben, majd 14 a másodikban (33:19). Nagyszünetig a mester által némileg felrázott kolozsváriak 38:32-re dolgozták le a hátrányt.

A harmadik negyed első felében úgy tűnt, hogy rendes kerékvágásba kerülnek, a játékrész végén azonban a házigazdák visszaállították a kétszámjegyű különbséget (54:43). A hajrában az agresszívebben védekező U-BT lassan-lassan ledogozta a hátrányát, sőt két perccel a dudaszó előtt 72:69-re a vezetést is átvette. Erre még érkezett temesvári válasz, ám Andrei Calinicenko hárompontosával a kolozsváriak megnyerték a meccset.

Végeredmény: • Temesvári Timba–Kolozsvári U-BT 72:75 (22:13, 16:19, 16:11, 18:32) – a kolozsvári pontszerzők: Zeljko Szakics 18, Lasan Kromah és Giordan Watson 14–14, Vaidas Kariniauskas 8, Török Roland 7, Ousmane Barro 6, Andrei Calnicenco 5 és Alexandru Olah 2; játszott még: Kuti Nándor-Levente, Justin Gray és Andrei-Sergiu Mureşan; a keret tagja még: Anders Teir.

A házigazdák legeredményesebb játékosa John Florveus volt 24 ponttal.

Következik az U-BT egyetlen októberi hazai mérkőzése, a FIBA Európa Kupa E-csoportjának nyitányán kedden 19 órakor a török Isztambuli BBSK-t fogadja a Horia Demian Sportcsarnokban.

A férfi Nemzeti Liga második fordulójának többi meccsén: • Galaci Phoenix–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika SK 79:70 • Nagyszebeni ESK–Bukaresti Steaua Eximbank 88:74 • Marosvásárhelyi Maros KK–Krajovai U MSC 78:75. A Piteşti-i BCMU–Temesvári MSC összecsapás lapzárta után végződött, a Bukaresti Dinamó–Nagyváradi ESK találkozót ma játsszák. A táblázatot három veretlen együttes, az U-BT, a Phoenix és a Nagyszebeni ESK vezeti.

Fedőkép: Az Universitatea Sportklub lányai először nyertek ebben az idényben (Fotó: WWW.U-CLUJ.RO/ARCHÍV)