Kolozs megyei lányok a dobogón

Évek óta majd minden korosztályban dobogón végeznek a Dési LAPI kosárlabda csapatai. Idén az U18 korosztály képviselőin volt a sor.

A Târgoviştén rendezett döntő tornán az ország legjobb hat hasonló korú lánycsapata vett részt. Közöttük volt a dési alakulat is, amely a harmadik helyen végzett, megszerezve a bronzérmet, ami jó teljesítménynek számit.

A kisdöntőben Laurenţia Chira edző tanítványai 59:49 arányban győztek a Sepsiszentgyörgyi ISK alakulatával szemben. A LAPI legjobb játékosa ezúttal   a válogatott keretben is szereplő Martonos Mara volt, de még kitűntek Adina Ciciovan és Oláh Beatrix.

A bajnoki cimet a házigazda ISK-MSC gárdája hódította el, amely a döntőben éppen a Carmin Popa edzette Kolozsvári ACS Napoca Kosárlabda Klub együttesét győzte le 57:50 arányban. Tehát, az idén az ország legjobb három U18 csapata közül kettő Kolozs megye képviselője.

A torna legjobbjának (MVP) Irina Părăut (ACS Napoca) választották, ő és csapattársa Orbán Nicolette a legjobb ötösbe is bekerült. Părău kosárkirálynő is lett 95 ponttal, mindkét kolozsvári játékos az élen végzett a lepattanók gyűjtésében (55–55).

A fiúk nagyszebeni vetélkedőjén a Kolozsvári U-BT az ötödik helyen végzett.