Kis híján búcsúzott a CFR 1907, az FTC magabiztosan lépett tovább

A romániai és a magyar bajnok is sikerrel vette a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezők első fordulóját, igaz a Kolozsvári CFR 1907 kis híján elpazarolta a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban szerzett kétgólos, 3–1-es előnyét.

A bosnyák FK Borac Banja Luka otthonában is a vasutasok kezdtek jobban a nagy melegben lejátszott találkozón, de Valentin Costache csak lesgólig jutott a 13. percben. Utána viszont hol ideális helyzetben lemaradtak a labdáról, hol nem találták el a kapu felületét a kolozsvári játékosok. Az 56. percben a gólpasszt adó francia–algériai Billel-Abdel Omranit látták leshelyzetben a bírók, és ezzel Costache újabb találatát érvénytelenítették.

S miután a hagyomány szerint a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat, a házigazda négy perc alatt ledolgozta hátrányát. A 60. percben a CFR egykori játékosa, Sztojan Vranjes a 11-es pont tájékáról jól helyezett fejessel szerzett vezetést a Boracnak (1–0), majd négy percre rá a görög idegenlégiós Panagiotisz Moraitisz került kihagyhatatlan helyzetbe: gyakorlatilag a gólvonalról fejelt a hálóba (2–0). A 87. percben viszont az algériai Rachid Bouhenna hagyott ki ordító gólhelyzetet, s a mérkőzés hosszabbításba torkollott, mivel a szakszövetség eltörölte az idegenbeli gól szabályát.

A ráadásban a CFR 1907 nyomása nőtt, de a helyzetek sorra kimaradtak. A legnagyobb lehetőségek során Ciprian Deac és a portugál–román csapatkapitány Mário Camora kapufáig jutott, az argentin Jonathan Rodríguez lövését pedig védte a kapus.

A tizenegyespárbajt a 118. percben kerülte el a CFR 1907, amikor Deac továbbításából Alexandru Chipciu mintegy 25 méterről megeresztett kissé kifelé csavarodó lövése eurógólt eredményezett (2–1). A találat a továbbjutást jelentette a második fordulóba, ahol a gibraltári Lincoln Red Imps következik. Viszont ha a kolozsvári együttes továbbjut a miniállam csapatán, akkor a Konferencia Liga csoportba jutás 100%-osan biztosítva lesz (ez pedig legkevesebb 2,94 millió euró bevételt jelent), de lehet reménykedni az Európa Liga vagy akár Bajnokok Ligája folytatásban is.

Marius Șumudică együttese: Arlauskis – Cestor, Bouhenna, Camora – Manea, Deac, Rodríguez, Sigurjónsson, Costache (66. perc Chipciu; 120. perc Latovlevici) – Omrani (80. perc Petrila; 120. perc Hoban), Păun (80. perc Debeljuh).

Eredmény, Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, visszavágó: • FK Borac Banja Luka (bosnyák)–Kolozsvári CFR 1907 2–1 (gól: Sztojan Vranjes – 60. és Panagiotisz Moraitisz 64. perc, illetve Alexandru Chipciu – 117. perc) – hosszabbítás után, továbbjutott a CFR 1907 4–3-as összesítéssel.

*

Az előző idényben csoportkörös Ferencváros kettős győzelemmel jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójából, miután kedden az albán Myrto Uzuni mesterhármasával 3–1-re nyert a visszavágón a koszovói FC Prishtina otthonában. Az FTC egy héttel ezelőtt házigazdaként 3–0-ra nyerte meg a párharc első mérkőzését.

Jobban kezdtek a hazaiak, akik az első öt percben egy gólszerzési lehetőségig, sőt egy les miatt érvénytelenített gólig is eljutottak. Egy ideig a folytatásban ugyancsak támadásban maradt a koszovói bajnok, az FTC-nek először a 22. percben volt helyzete, és ezt követően átvette az irányítást, több ígéretes lehetőséget is kidolgozott, az első félidő mégis gól nélkül ért véget.

A szünet után a norvég Tokmac Nguen hozta remek helyzetbe Myrto Uzunit, aki a 49. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek. Az FC Prishtina csakhamar kapufáig jutott, majd a 67. percben a csereként beállt Mendurim Hoti révén, egy szöglet után sikerült egyenlítenie. Bő tíz perccel a vége előtt Uzuni lendületes akciója végződött góllal, az Eldar Csivicstől visszakapott labdát közelről pörgette a hálóba. A végeredmény Uzuni harmadik találatával alakult ki: Nguen lövését Ardit Nika kapus éppen a vendégek albán légiósa elé ütötte, aki éles szögből volt eredményes.

A párharc annyira sima volt, hogy a Laurent Kopriwa luxemburgi játékvezető némi meglepetésre a nyolc csere ellenére egy percet sem hosszabbított a meccs végén.

A Ferencváros a selejtező második körében, a jövő héten a litván Zalgiris Vilnius együttesével találkozik. A csoportkörbe jutáshoz négy párharcot kell megnyerni.

Az FTC összeállítása: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Blazics, Csivics – Somália (69. perc Vécsei), Haratyin – Uzuni (89. perc Redzics), Nguen (89. perc Baturina), Mak (61. perc Zubkov) – R. Mmaee (70. perc Sigér).

Eredmény, Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, visszavágó: • FC Prishtina (koszovói)–Ferencvárosi Torna Club 1–3 (gól: Mendurim Hoti – 67. perc, illetve Myrto Uzuni – 49., 80. és 86. perc) – továbbjutott az FTC kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel.

Borítókép: Alex Chipciu gólja kellett a vasutasok továbbjutásához

CFR 1907: GYŐZELEM AZ ELSŐ FELKÉSZÍTŐN

Az osztrák edzőtáborban tartózkodó Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata első felkészülési mérkőzését a helyi területi bajnokságban játszó FC Wels ellen vívta, és magabiztos 4–0 (2–0) arányú győzelmet aratott. A gólokon Mike Cestor (12. perc), Ciprian Deac (37. perc) és Claudiu Petrila 2 (52. és 86. perc) osztozott.