Kínai Nagydíj: Hamilton 75. győzelme

A címvédő és ötszörös világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a vasárnapi Kínai Nagydíjat, a Forma–1 történetének ezredik versenyét, ezzel átvette a vezetést a vb-pontversenyben.

A 34 éves Hamiltonnak ez az idei második, és pályafutása 75. futamgyőzelme, Sanghajban karrierje hatodik diadalát aratta, ez rekord.

A címvédő mögött csapattársa, a finn Valtteri Bottas ért célba másodikként, míg a harmadik helyen a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája végzett.

Hamilton a rajtnál azonnal megelőzte a pole pozícióból startoló csapattársát, közben egy sorral hátrébb, a két Ferrari-pilóta közül Charles Leclerc volt jobb helyzetben az első kanyarban. Az első kör végén így Hamilton, Bottas, Leclerc volt a dobogós helyeken száguldók sorrendje, negyedikként Vettel követte őket.

A 11. körben Vettel megelőzte márkatársát, és feljött harmadiknak, nyolc körrel később azonban a boxba hajtott kerékcserére. Bottas a második helyről a 22. körben állt ki új gumikért, a versenyben vezető Hamilton és Leclerc pedig egy körrel később járt a boxban friss abroncsokért.

A kerékcserék után az élen maradt a Hamilton, Bottas, Vettel sorrend, Leclerc elé viszont feljött negyediknek Max Verstappen (Red Bull), köszönhetően egy korai boxkiállásnak.

Verstappen aztán a 35. körben ismét kiállt új gumikért, így a Ferrari is azonnal kihívta a boxba Vettelt, a Mercedes pedig dupla kerékcserét hajtott végre, Hamilton és Bottas azonos körben, közvetlenül egymás után hajtott be a csapat elé friss abroncsokért.

Tíz körrel a vége előtt Hamilton magabiztosan vezetett, mögötte Bottas és Vettel száguldott másodikként és harmadikként.

A hajrában Hamilton győzelmét, és a kettős Mercedes-diadalt semmi nem veszélyeztette, a negyedik hely pedig végül Verstappené lett, Leclerc ötödikként zárt. A leggyorsabb kört a francia Pierre Gasly (Red Bull) érte el.

Végeredmény, Kínai Nagydíj, Sanghaj, a pontszerző helyek: 1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes), 2. Valtteri Bottas (finn, Mercedes), 3. Sebastian Vettel (német, Ferrari), 4. Max Verstappen (holland, Red Bull), 5. Charles Leclerc (monacói, Ferrari), 6. Pierre Gasly (francia, Red Bull), 7. Daniel Ricciardo (ausztrál, Renault), 8. Sérgio Pérez (mexikói, Racing Point), 9. Kimi Räikkönen (finn, Alfa Romeo), 10. Alexander Albon (thaiföldi, Toro Rosso).

A vb-pontversenyek állása 3 futam után (még 18 van hátra):

Pilóták: 1. Hamilton 68 pont, 2. Bottas 62, 3. Verstappen 39, 4. Vettel 37, 5. Leclerc 36, 6. Gasly 13, 7. Räikkönen 12, 8. Lando Norris (brit, McLaren) 8, 9. Kevin Magnussen (dán, Haas) 8, 10. Nico Hülkenberg (német, Renault) 6, 11. Ricciardo 6, 12. Pérez 5, 13. Albon 3, 14. Lance Stroll (kanadai, Racing Point) 2, 15. Danyiil Kvjat (orosz, Toro Rosso) 1.

Csapatok: 1. Mercedes 130 pont, 2. Ferrari 73, 3. Red Bull 52, 4. Renault 12, 5. Alfa Romeo 12, 6. Haas 8, 7. McLaren 8, 8. Racing Point 7, 9. Toro Rosso 4, 10. Williams 0.

A Forma–1-es világbajnoki sorozat két hét múlva, Azerbajdzsánban folytatódik.

Kínában a Mercedes pilóták végeztek az első két helyen (Lewis Hamilton és Valtteri Bottas)

A címvédő és hatszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője rajt–cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma–1-es Brit Nagydíjon, ezzel növelte az előnyét az összetettben.