Kézilabda BL: véget értek a csoportmeccsek

A címvédő Bukaresti MSC csapatával találkozik a Ferencváros a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Az már a múlt hétvégén eldőlt, hogy a 2. csoportot megnyerő Győri Audi ETO KC a francia Metz csapatával játszik a budapesti négyes döntőbe jutásért.

Az FTC szombaton hazai pályán egy góllal, 24–23-ra kikapott a montenegrói Buducsnoszt Podgoricától a csoportkör utolsó fordulójában, így az 1. csoport második helyén végzett. A román együttes vasárnap öt góllal győzött a dán Esbjerg otthonában, ezzel harmadik lett a 2. csoportban.

A Győri Audi ETO KC egy góllal nyert a Larvik otthonában, a csoport rangadója tét nélküli volt, mivel a magyar csapat első és a norvégok második helye is biztos volt a kezdés előtt. A Larvik – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa Riegelhuth Koren volt 11 találattal. A győriektől a brazil Eduarda Amorim és Nora Mörk 6 gólig jutott, a norvég válogatott egyik találatát a legszebb öt gól közé választotta az európai szakszövetség honlapja.

Eredmény, női BL, 2. csoportkör, 6. (utolsó) forduló, 2. csoport: • Team Esbjerg (dán)–Bukaresti MSC 20–25 • Larvik (norvég)–Győri Audi ETO KC 25–26 (12–14).A csoport végeredménye: 1. GYŐR 17 pont, 2. Larvik 12, 3. BUK. MSC 11, 4. Midtjylland (dán) 10, 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 6, 6. Esbjerg 4. A csoportok első négy helyezettje jutott a negyeddöntőbe, amelynek első mérkőzéseit április 7. és 9. között, a visszavágóit pedig egy héttel később rendezik.

A negyeddöntő párosítása: Metz Handball–Győri Audi ETO KC, Midtjylland–Vardar Szkopje (macedón), Bukaresti MSC–Ferencvárosi TC-Rail Cargo Hungaria és Buducsnoszt Podgorica–Larvik.

Férfi BL: a Szeged dán, a Veszprém horvát csapattal játszik a nyolcaddöntőben

A MOL-Pick Szeged a dán Bjerringbro-Silkeborg csapatával, a Telekom Veszprém pedig a horvát PPD Zagreb együttesével játszik a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

A dán együttes a csoportkör utolsó, 14. fordulójában házigazdaként 37–32-re legyőzte a svájci Kadetten Schaffhausen együttesét vasárnap, így az A-csoport hatodik helyén zárt. A vendégek magyar válogatott irányítója, Császár Gábor két gólt szerzett.

Továbbjutás esetén a szegediek a HBC Nantes–Paris Saint-Germain francia párharc győztesével találkoznak a negyeddöntőben.

A B-csoportban a Vardar Szkopje legyőzte a Kristianstadot, így a PPD Zágráb maradt a hatodik helyen. Amennyiben a veszprémiek továbbjutnak, a francia Montpellier és a címvédő lengyel Kielce párharcának győztesével kerülnek szembe a kölni négyes döntőbe jutásért.

A magyar válogatott Jamali Iman fehérorosz csapata, a Meskov Breszt a német Flensburg-Handewitt-tel csap össze a nyolcaddöntőben.

Az A-csoport végeredménye: 1. Barcelona Lassa (spanyol) 25 pont, 2. Paris Saint-Germain (francia) 24, 3. TELEKOM VESZPRÉM 18, 4. Flensburg-Handewitt (német) 15, 5. THW Kiel (német) 12, 6. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 8, 7. Orlen Wisla Plock (lengyel) 8, 8. Kadetten Schaffhausen (svájci) 2.

A B-csoport végeredménye: 1. Vardar Szkopje (macedón) 20 pont, 2. Vive Tauron Kielce (lengyel) 18, 3. MOL-PICK SZEGED 17, 4. Rhein-Neckar Löwen (német) 17, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 14, 6. PPD Zágráb (horvát) 9, 7. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 9, 8. IFK Kristianstad (svéd) 8.Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény rangsorolt. Az A- és a B-csoport győztese a negyeddöntőbe került, a 2–6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják a szereplésüket. A párharcok első mérkőzéseit március 22. és 26. között, a visszavágókat pedig egy héttel később rendezik.

A nyolcaddöntőbe jutásért: • HBC Nantes (francia)–Naturhouse La Rioja (spanyol) 37–31 (21–15) – továbbjutott kettős győzelemmel, 68–56-os összesítéssel a Nantes • Montpellier HB (francia)–HC Motor Zaporizzsja (ukrán) 29–29 (14–13) – tj. a Montpellier 65–63-as összesítéssel.

A nyolcaddöntő párosítása: Nantes–PSG, Montpellier–Kielce, Zágráb–Veszprém, Bjerringbro-Silkeborg–Szeged, Breszt–Flensburg-H. és Kiel–RN Löwen.