Kézilabda Bajnokok Ligája mérkőzések

A hétvégi, magyar és román érdekeltségű kézilabda Bajnokok Ligája mérkőzések összefoglalója.

Női BL

A Ferencváros öt góllal kikapott a Bukaresti MSC otthonában, a fővárosi Ioan Kunst-Ghermănescu Sportcsarnokban a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

A vendégek keretéből a kapus Szikora Melinda, továbbá Bobana Klikovacs hiányzott sérülés miatt, Nerea Pena Abaurrea viszont vállalta a játékot, jóllehet ő sem volt százszázalékos állapotban.

A hazaiak kezdtek hatékonyabban, de vezető góljukra Háfra, az FTC egyik legjobbja gyorsan válaszolt (1–1). Utána viszont két-három találattal rendre a Bukaresti MSC állt jobban, sőt negyedóra múltával már 11–6 állt az eredményjelzőn. 11–8-ra, majd a 24. percben Klivinyi lövésével 13–11-re felzárkózott a zöld-fehér alakulat, ám szorosabbá tennie nem sikerült az állást, a viszonylag megfelelő támadójátékkal ugyanis nem párosult hatékony védekezés, így a szünetre ötgólos román előnynél vonultak el a csapatok (18–13).

A második harminc perc hazai góllal indult, s jó ideig maradt is az öt-hat gólos különbség. A hátrány a 39. percben csökkent négyre (23–19), amikor az FTC friss junior világbajnoka, Faluvégi volt eredményes. A 42-ben azonban már újfent jelentős lett a távolság: a román gárda 26–19-re ellépett. Még egy ígéretes feltámadása volt a magyar csapatnak: a végül hat találatig jutó Háfra 29–25-re módosította az eredményt az 50. percben, de reális esély nem mutatkozott arra, hogy igazán szoros meccset játsszon az FTC. A vége 36–31-es, sima román siker lett.

Eredmény, női Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló, D-csoport: • Bukaresti MSC–Ferencvárosi TC-Rail Cargo Hungaria 36–31 (18–13).

Gólszerzők:

BUK. MSC: Cristina Neagu 9, Majda Mehmedovics, 8, Amanda Kurtovics, 6, Andrea Lekics 5, Dragana Cvijics és Jovanka Radicsevics 3–3, Elizabeth Omoregie 2.

FTC: Háfra Noémi 6, Kovacsics Anikó 5, Schatzl Nadine 4, Lukács Viktória, Danick Snelder, Nerea Pena Abaurrea és Klivinyi Kinga 3–3, Faluvégi Dorottya 2, Hornyák Dóra és Márton Gréta 1–1.

A csoport másik meccsén: • Vipers Kristiansand (norvég)–SG BBM Bietigheim (német) 27–27 (14–15).

A címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként 16 góllal győzött a szlovén Krim Mercator Ljubljana ellen. A két csapat 17. alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a Győr három döntetlen mellett a 14. sikerét aratta.

A győriek közül Tomori Zsuzsanna és a norvég Nora Mörk hiányzott sérülés miatt. A győriek első, egyenlítő gólját Eduarda Idalina „Duda” Amorim Taleska dobta, a világbajnok brazil átlövőnek ez volt az ötszázadik gólja a Bajnokok Ligájában győri színekben.

Eredmény,  női Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló, C-csoport: • Győri Audi ETO KC–Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 39–23 (18–9) – a házigazdák gólszerzői: Eduarda Amorim 7, Hansen és Groot 6–6, Brattset és Oftedal 5–5, Görbicz 3, Kristiansen és Knedlikova 2–2, Kürthi, Fodor és Bódi 1–1. A szlovén csapat legeredményesebb játékosa Tamara Mavsar volt öt góllal.

A csoport másik meccsén: • Thüringer HC (német)–HC Podravka Vegeta Koprivnica 26–28 (11–12).

A győriek jövő vasárnap a horvát Podravka Koprivnica otthonában folytatják szereplésüket a BL csoportkörében, a Ferencváros pedig a norvég Vipers Kristiansand együttesét fogadja Érden, ugyancsak vasárnap. A Bukaresti MSC a német Bietigheim otthonába látogat, a találkozót Luwigsburgban játsszák.

Férfi BL

A Telekom Veszprém 29–28-ra győzött szombaton a fehérorosz Meskov Breszt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában. Ez volt a magyar csapat első mérkőzése a megbízott edzőpáros, Gulyás István és Pérez Carlos irányításával. A tavaly nyáron érkezett svéd Ljubomir Vranjest a gyenge eredmények miatt hétfőn mentették fel a munkavégzés alól.

A rendkívül izgalmas hajrában egy góllal vezettek a vendégek, de a lefújás előtt nem adták vissza a labdát a játékvezetői sípszó után a hazaiaknak, ezért a Meskov hétméterest kapott, de Mikler Roland bravúrral hárított. A fehérorosz csapat legeredményesebb játékosa éppen az utolsó büntetőt elhibázó szerb Darko Djukics volt öt góllal.

Eredmény, férfi BL, 4. forduló, A-csoport: • Meskov Breszt (fehérorosz)–Telekom Veszprém 28–29 (16–15) – a Veszprém gólszerzői: Strlek 6, Iljics és Nilsson 5–5, Gajics 4, Mackovsek 3, Lékai és Nenadics 2–2, Tönnesen és Balgotinsek 1–1.

További eredmények: • PGE Vive Kielce (lengyel)–IFK Kristianstad (svéd) 33–31 (17–12) • Vardar Szkopje (macedón)–Rhein-Neckar Löwen (német) 29–27 (13–15) • Barcelona Lassa (spanyol)–Montpellier (francia) 35–27 (18–13). Az A-csoport állása: 1. Vardar 8 pont, 2. Barcelona 6 (144–115), 3. Kielce 6 (124–118), 4. RN Löwen 4 (127–125), 5. Meskov Breszt 4 (113–115), 6. VESZPRÉM 4 (111–113), 7. Montpellier 0 (100–117), 8. Kristianstad 0 (111–142).

A MOL-Pick Szeged házigazdaként kilenc góllal legyőzte a szlovén RK Celje PL csapatát. A két együttes hetedik alkalommal találkozott, egy döntetlen és két vereség mellett a magyar csapat negyedszer nyert.

Eredmény, férfi BL, 4. forduló, B-csoport: • MOL-Pick Szeged–RK Celje PL (szlovén) 33–24 (18–8) – a  Szeged gólszerzői: Bánhidi és Maqueda 5–5, Källman, Sigurmannsson és Sostarics 4–4, Balogh Zs. és Canellas 3–3, Kasparek és Zsitnyikov 2–2, Bodó 1. A Celje legeredményesebb játékosa Rok Ovnicek volt hat góllal.

További eredmények: • Flensburg-Handewitt (német)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 31–24 (13–11) • Paris Saint-Germain (francia)–Nantes (francia) 35–34 (19–16). Lapzárta után ért véget a Skjern Handbold (dán)–PPD Zágráb (horvát) találkozó. A B-csoport állása: 1. PSG 8/4 mérkőzés (135–105), 2. SZEGED 8/4 (119–106), 3. Flensburg (német) 4/4 (114–109), 4. Skjern 4/3 (91–94), 5. Nantes (francia) 2/4 (128–126), 6. Zágráb 2/3, 7. Celje 2/4, 8. Zaporizzsja 0/4.

A Szeged jövő vasárnap a német Flensburg-Handewitt együttesét fogadja, a Telekom Veszprém pedig szombaton a címvédő francia Montpellier otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében. Utóbbi négy vereséggel kezdte az új idényt, ilyen rosszul korábban egyetlen címvédő sem rajtolt a BL-ben. A Szeged mellett továbbra is százszázalékos a francia Paris Saint-Germain és a tavalyi győztes macedón Vardar Szkopje.

Borítókép: Cristina Neagu volt a fővárosiak legjobbja (előtte Hornyák Dóra védekezik) – MEDIAFAX-FOTÓ