Junior tájfutó vb: Gárdonyi Csilla érmei

Gárdonyi Csilla bronzérmet szerzett a junior tájfutó-világbajnokság második napján, Kecskeméten a női sprintversenyben. A pénteki középtávú döntőt megnyerte.

A többszörös ifjúsági Európa-bajnok Gárdonyi előtt az immár kilencszeres junior világbajnok svájci Simona Abersold nyert (15:35 perc), második helyen pedig a cseh Tereza Janosikova (16:01) végzett. A Hegyvidék SE MOM tájfutója 16:37 perc alatt ért célba.

A többi magyar versenyzőt illetően Sárközy Zsófia a pálya eleji útvonalválasztási hibák után szépen felzárkózott, és végül a 11. helyen zárt, fél percre a pódiumtól. Jónak mondható Vékony Vanda 23. és Szuromi Hanga 25. helye; Gerber Csenge 85., Hajnal Dorottya 90. helyezett lett a 150 fős mezőnyben.

A férfiak között – hihetetlenül szoros versenyben – a német Colin Kolbe győzött (15:48 perc), a második a brit Matthew Fellbaum (15:56) lett. A harmadik helyen holtverseny alakult ki: egyaránt 15:57 percet futott a finn Otto Kaario és a hétfői győztes, a norvég Kasper Fosser. Nyolcadik helyével a magyarok legjobbja, az Egri Spartacus válogatottja, Bárány Tamás (16:20) volt.

Ormay Mihály is jó teljesítményt nyújtott, a 29. helyen zárt egy perc hátránnyal. A többi magyar a 159 fős mezőny derékhadában végeztek egymáshoz közel: Zacher Márton 48., Gerber Csaba 50., Divin Péter 60., Egei Patrik 65. lett.

A romániai helyezések:

Nők: 66. Néda Ágnes Rebeka, 101. Virág Tímea, 134. Bartha Dorottya. A férfi versenyzők (George Emilian Minoiu, Knobloch Esztergár Péter és Vígh Loránd) helyezetlenül zártak.A Kecskemét belvárosában már-már kánikulai melegben megrendezett sprintversenyen a nők légvonalban 3,7 kilométeres, 21 ellenőrzőpontos, a férfiak 4,1 kilométeres, 24 ellenőrzőpontos pályát teljesítettek.

*

Gárdonyi Csilla aranyérmes lett a középtávú versenyen a Kecskemét és környékén rendezett junior vb-n pénteken. A férfiaknál mindhárom érmet a svédek szerezték meg.

Különleges terepen, a Bács-Kiskun megyei Bócsa melletti ősborókásban, rendkívül technikás, homokos terepen a nőknek 3,6 kilométeres, 14 ellenőrzőpontos, a férfiaknak 4,4 kilométeres, 17 ellenőrzőpontos pályát kellett teljesíteniük.

A nők között Gárdonyi Csilla kitűnően versenyezve győzött a svéd Sanna Fast és a cseh Barbora Chaloupska előtt. Klubtársa, Sárközy is nagyszerűen szerepelt, a hatodik helyet szerezte meg. Meglepetésre pályát tévesztett a legnagyobb esélyes, az idei vb-n már két aranyérmet nyerő, kilencszeres junior világbajnok svájci Simona Aebersold.

A férfiak versenyében hármas svéd siker született: Jesper Svensk győzött, Simon Imark lett a második és Henrik Johannesson a harmadik. A legjobb magyar, Zacher Márton (Tabáni Spartacus) hetedik legjobb időt érte el.

Nők, A-döntő (60 versenyző): 18. Vékony Vanda, 22. Szuromi Hanga; B-döntő (60): 39. Néda Ágnes Rebeka, 43. Gerber Csenge, 46. Hajnal Dorottya, 56. Virág Tímea; C-döntő (37): 24. Bartha Dorottya.Férfiak, A-döntő (60 versenyző): 31. Ormay Mihály, 45. Gerber Csaba, 57. Divin Péter; B-döntő (60): 20. Vígh Loránd, 25. Bárány Tamás, 44. Egei Patrik; C-döntő (52): 41. Knobloch Esztergár Péter.

A junior tájékozódási futók világbajnokságán nemenként három-három egyéni számban és váltóban versenyez a Bács-Kiskun megyei erdőkben, valamint Kecskeméten 37 ország 330, legfeljebb húszéves versenyzője.

Szombaton Tázlár térségében, a háromtagú váltók futamaival zárul a magyarországi világbajnokság.