IV. liga: bajnok a Dési Szamos

Drámai fordulatok után végül igazolta a papírformát a Dési Szamos csapata, amely a hazai pályán elszenvedett 3–2-es vereség után a visszavágón utolsó percben szerzett góllal 2–1-re tudott nyerni a Kolozsvári Viktória (volt Supporter 2.0) ellen.

ERKEDI CSABA

A szamosfalvi Erdély/Ardealul Sportbázison (a korábbi Viktória Stadionban) a Gheorghe Barbu edzette vendégek már a 2. percben betalálhattak volna, de Ionuţ Gheorghe Dobrea mellélőtte a jogosan megítélt büntetőt. A házigazdák azonban nem hibáztak, három perc múlva szögletbeadás nyomán Flavius Nistor fejelt gólt (1–0). Félidőig még Vasile Pop és a guineai Joel Lamah hagyott ki helyzetet, de a Viktória nem tudta növelni előnyét, s a Dési Szamos egyre jobban játékba lendült.

Térfélcsere után már a vendégeké volt a főszerep, akik ezúttal a szerencsére sem panaszkodhattak, amikor a 65. percben Paul Colţa megpattanó lövése a hálóban kötött ki (1–1).

A hajrában felpörögtek az események, a házigazdák büntetőt reklamáltak, majd Vasile Pop révén óriási helyzetet hagytak ki. Az események kiborították a Viktória vezetőedzőjét, Călin Moldovant, aki verbálisan rátámadt egykori mesterére, és piros lapot kapott (a mérkőzés után bocsánatot kért Barbutól). A 90. percben a csereként beállt 20 éves Daniel Popa fejese a hálóban kötött ki (1–2), s a hosszabbításban már hiába támadt teljes létszámmal a Viktória (még Călin Tiuţ kapus is előrehúzódott), a mérkőzést a Dési Szamos nyerte, amely ráadásul még növelhette volna előnyét, de Bogdan Paul a kapufát találta el.

A győztes gólt szerző fiatal játékost az örömünnep során társai többször is a magasba röpítették.

Így a bajnokságot egy pont előnnyel a Dési Szamos nyerte, s ezzel részvételi jogot szerzett az augusztus 1. és 9. között esedékes zilahi selejtező tornára, amelyen még rajta kívül a Bihar megyei bajnok Nagyváradi Atletic Club és Szatmár megye első helyezettje dönti el, melyik együttes jut a III. ligába.