IV. liga, 28. forduló: Alsódetrehemben csak öt percet tartott az apahidaiak elleni meccs

Ahogy közeledünk a Kolozs megyei IV. ligás labdarúgó-bajnokság végéhez, úgy jelennek meg a váratlan események. Igaz, nem a játékosok hibájából, hanem inkább szervezési okokból.

ERKEDI CSABA

Alsódetrehemben például a hétvégi, Apahidai Sporting elleni találkozó alig néhány perc után véget ért. A hazai Egyesülés csak hét játékossal állt ki a pályára, a keret többi tagjának nem volt rendben az orvosi papírja. Öt perc után (miután a vendégek már 1–0-ra vezettek) egy hazai focista lesérült, és nem folytathatta a játékot. Hat emberrel maradt az Egyesülés, s a játékvezető lefújta az összecsapást, így a Sporting 3–0 arányban győzött. Ki a hibás, nem nehéz megtalálni a választ: az alsódetrehemi egyesület vezetőinek felelőtlensége.

Szászfenesen a Kolozsvári Supporter 2.0 8–2 (4–1) arányban kikapott az Aranyosgéresi MSC alakulatától. Ott nem vonult le a pályáról a kolozsvári ifigárda, hanem sportszerűen küzdött az utolsó percig, sőt két gólt is rúgott.

Kapujelenetekben és fordulatos pillanatokban voltak részesei mindazok, akik a tordaszentmihályi  korszerű stadion lelátóin részt vettek a helyi Aranyos és a Szamosújvárnémeti Sas közti meccsen (4–2 a hazaiak javára). Hat gól esett a találkozón, egyik szebb volt, mint a másik, azzal a megjegyzéssel, hogy a Torda melletti együttes a sikert az utolsó öt percben biztosította be, az eredmény addig  2–2 volt. Itt is találkoztunk kellemetlen helyzettel, a Sas kapusa, Ionele (aki éppen a tordaszentmihály klubtól igazolt ide) súlyosan lesérült, és a mentőautó vitte be a tordai kórházba. Utólag megtudtuk, nem kellett beutalni, túljutott a veszélyen.

Sima győzelmet aratott a déscichegyi pályán a Szamosújvári Atletic Olimpia tizenegye a Dési Egyesülés II. ellen. Kilin Csaba klubelnök legényei 4–1 (3–0) arányban bizonyultak jobbnak a III. ligás dési alakulat másodegyüttesénél.

Érdekes összecsapás volt Gyaluban, ahol a helyi Szamos 3–1 (3–0) arányban nyert, de a Dési CFR-nek négy (!) kapufája volt. A vendégek a 78. perctől tíz emberrel játszottak, ugyanis Tecarnak két sárga lap miatt el kellett hagyja a játékteret. A hétvégi menet utolsó találkozóján a Dési Szamos egyszerűen lehengerelte Alsószoporon a helyi Jövő együttesét: a vendégek 9–0 (4–0) arányban nyertek, és kihasználva, hogy nagy vetélytársuk, a Szászfenesi SK nem játszott, megközelítette egy pontra az első helyezettet. A szászfenesieken kívül még a Nagyiklódi Egyesülés is szabadnapos volt.

A táblázat élén a Szászfenesi SK áll 69 ponttal, második a Dési Szamos 68-cal, harmadik pedig továbbra is a Nagyiklódi Egyesülés 58-cal.