IV. liga, 21. forduló: „Elöntötte” a Szamos Nagyiklódot

A Kolozs megyei labdarúgó IV. liga 21. fordulójának legfontosabb mérkőzését Nagyiklódon játszották, de ezúttal a házigazda a Dési Szamos volt, amely a tavaszi visszavágón minden hazai találkozóját a megye egyik legkorszerűbb vidéki stadion pályáján bonyolítja le. Ellenfele éppen a helyi Egyesülés volt, amely ezúttal mint vendég lépett a műfüves pályára.

ERKEDI CSABANem csoda, ha az iklódiaknak több szurkolójuk volt, mint a désieknek, akik nem éppen érezték magukat otthonosan. A mérkőzés a nagyiklódiak rohamozásával indult, és mindjárt a 8. percben meg is szerezték a vezetést Alin Gârda révén (0–1). Utána még volt négy tiszta gólhelyzetük a „vendégeknek”, de Valentin Dârjan, Vlad Porumb, Radu Danciu és Marius Cupşa elhalasztották az alkalmat az előny növelésére – az utóbbi a kapufát találta el. Szünet után aztán gyökeresen változott a helyzet. A játék irányítását átvették a désiek, Mircea Bolba szatmárnémeti edző tanítványai egy perc (!) alatt a maguk javára fordították az eredményt. A nagyiklódi focisták valószínűleg sokáig nem fogják elfelejteni a számukra drámai 57. percet, amikor Paul Kocsis és Radu Trif a Szamostól betalált a tehetetlen Székely Loránd kapujába (2–1). A találatok után újból „felébredtek” a vendégek, akik egyenlíthettek volna, ha a 61. percben Mircea Salomir kolozsvári játékvezető nem engedi tovább a játékot egy kezelésnél a désiek tizenhatosán belül. Így maradt a 2–1 (0–1) arányú dési siker, ami nem sokat segített a hazaiaknak, mivel alig 10 kilométerre, Szamosújvárott, riválisuk, a Szászfenesi SK nyert 1–0-ra, elfoglalva a táblázat első helyét. A szamosújvári összecsapáson a vendégek gólját Mihai Frătean szerezte még az első félidőben.

A labdarúgás sava-borsát megcsillogtatta az Aranyosgyéresi MSC–Szamosújvárnémeti Sas találkozó, akik helyet foglaltak a Mihai Adam Stadion lelátóin, volt mit lássanak. Hat gól, három kiállított játékos és két tizenegyes – ez ritkán tapasztalható egyetlen meccs keretében. A végeredmény pedig igazságos 3–3 (1–1) lett, miután a gyéresiek kétszer is vezettek, de végül meg kellett elégedniük egy ponttal, s azt is a 95. percben (!) csikarták ki, amikor Tescar értékesítette a játékvezető által megadott tizenegyest. A kiállítás sorsára jutott a hazaiak hálóőre, Fekete és Hosciug középpályás, míg a vendégektől a gólkirály, Alex Rus kapott piros lapot.

A forduló további eredményei: • Dési CFR–Apahidai Sporting 0–5 (0–0) • Dési Egyesülés II–Tordaszentmihályi Aranyos 1–2 (0–1) • Kolozsvári Supporter 0.2–Alsódetrehemi Egyesülés 1–2 (1–0). A Gyalui Szamos és a Mezőszopori Jövő szabadnapos volt. A táblázat élén tehát helycsere történt: listavezető a Szászfenesi SK 51 ponttal, második a Nagyiklódi Egyesülés 49-cel, harmadik pedig a Dési Szamos 47-tel.