IV. liga, 11. forduló: Nehezen győztek az élboly csapatai

Nem volt könnyű hétvégéjük a Kolozs megyei labdarúgó IV. liga bajnoksága élcsapatainak. Ahogy telnek a fordulók, úgy alakul ki az élboly, de egyúttal válik egyre szorosabbá a küzdelem az elsőségért.

ERKEDI CSABA

Habár a 11. menetben az első két helyezettnek nem volt éppen olyan nehéz dolga, a mérkőzések éppen az ellenkezőjét tanúsították. Az éllovas Nagyiklódi Egyesülés csupán a szomszédos Szamosújvárnémetibe utazott, ahol a helybeli Sas együttesét a vártnál sokkal nehezebben, 3–2 (2–1) arányban győzte le. A mérkőzés döntő gólját a vendégek a 91. percben rúgták, Patrick Pop volt eredményes.

A harmadik helyezett Dési Szamos labdarúgóinak is igazán meg kellett izzadniuk hazai pályán, Mircea Bolba edző legényei nehezen verték meg az újonc Kolozsvári Supporter 2.0 ifjait. A végeredmény itt is 3–2 (2–1) volt, sőt a győztes találat ugyancsak a 91. percben született – a gárda legtapasztaltabb játékosa, a III. ligát is megjárt Paul Bogdan szerezte.

A másik dési alakulat, a CFR otthon vesztett 2–1 (2–0) arányban az idegenben  általában jól szereplő Tordaszentmihályi Aranyossal szemben. Ellenben három ponttal tért haza Alsószoporról a Dési Egyesülés másodcsapata, amely 4–2 (3–1) arányban bizonyult jobbnak a helyi Jövő együttesével szemben. Gólzápornak lehettek részesei a szamosújvári szurkolók, akik nem kevesebb mint nyolc gólnak tapsolhattak, a nagy formában  levő Atletic Olimpia főleg második félidei fesztiváljának köszönhetően 8–0 (1–0) arányban valósággal lesodorta a pályáról a Gyalui Szamos csapatát. Szabó Mihály középcsatár három góllal terhelte meg a vendégek kapuját. A többi gólok szerzői Gorgan (2), Dascăl, Benkő és Coldea voltak. A másik szamosújvári együttes, az Armenopolis ellenkező előjellel szerepelt: nyolc gólt kapott Apahidán, ahol a Sporting 8–1 (5–0) arányú sikert ért el. Az örmények továbbra is komoly játékosproblémákkal küzdenek, alig tudnak hét embert a pályára küldeni. A menet utolsó mérkőzésén Aranyosgyéresen az MSC 3–0 (2–0) arányban nyert az Alsódetrehemi Egyesülés csapatával szemben. A Szászfenesi SK szabadnapos volt.

Első a táblázaton a Nagyiklódi Egyesülés 30 ponttal, őt követi Szászfenes (egy meccsel kevesebbet játszott) 26-tal, míg a harmadik helyet a Dési Szamos foglalja el 25-tel. November 3-án, szombaton 14 órai kezdettel Nagyiklódon rangadó lesz, a listavezető Egyesülés és az őt követő Szászfenes között.