Indian Wells: magyar és román szereplés

A 6 993 450 dollár összdíjazású keménypályás Indian Wells-i WTA-torna második fordulóját Babos Tímea (a képen), Simona Halep és Irina-Camelia Begu, továbbá a román érdekeltségű férfi párosok vették sikerrel.

Babos Tímea három játszmában legyőzte az amerikai Varvara Lepchenkót. A  25. helyen kiemelt Babos az első játszmában gyorsan 2:0-s előnyt szerzett, de brékelőnyét azonnal elbukta selejtezős ellenfelével szemben. 3:3 után nagyon nehezen, négy bréklabdát hárítva hozta az adogatását, de ez 4:4-nél nem sikerült. Lepchenko 5:4-es vezetésénél kétszer is volt lehetősége az egyenlítésre, de az amerikai a második játszmalabdáját kihasználva megszerezte a vezetést.

A második játszma elején Babos ismét elvesztette az adogatását, de 3:3-nál utolérte az amerikait. Az elsőnél gyorsabb gémeket hozó játszma hamar eljutott a tie-breakig, és szerencsére a rövidítés is gyors volt, Babos 7–2-vel egyenlített.

A döntő játszmára megtört Lepchenko, Babos mindkét bréklabdáját értékesítve, Lepchenko lehetőségeit kivédve 5:1-re elhúzott, majd második mérkőzéslabdáját kihasználva 6:2-re megnyerte a szettet.

Babos a harmadik fordulóban  az amerikai Shelby Rogerst 6:4, 7:5-re legyőző, 14. kiemelt orosz  Jelena Vesznyinával találkozik.

A sérüléséből felgyógyult, négy hét kihagyás után visszatért Simona Halep, az amerikai torna 4. kiemeltje is a harmadik fordulóba jutott, mindössze 72 percet töltött a horvát Donna Vekics társaságában, akit két sima játszmában, 6:4, 6:1 arányban magabiztosan vert meg. A konstancai lány ellenfele a 23 éves francia Kristina Mladenovic (26. a világranglistán) lesz. A 25 esztendős Halep azt nyilatkozta, elég otthonosan érzi magát az Indian Wellsben, s ez érthető is: 2015-ben megnyerte a tornát, tavaly pedig a negyeddöntőben Serena Williams állította meg a menetelését (az amerikai teniszező idén kihagyta a vetélkedőt). A mérkőzés előtt Halep közösségi oldalán jelentette be, hogy gyászol: meghalt a nagymamája.

A 29. kiemelt Irina-Camelia Begu szintén győzött a második fordulóban, egy sima és egy szoros játszmában, 6:1, 7:5 arányban nyert a hazai pálya előnyét élvező, hat évvel fiatalabb Louisa Chirico ellen. A 26 esztendős Begu egy óra és 50 perc küzdelem után jutott tovább, a harmadik fordulóban azonban már sokkal nehezebb a feladata, mivel a harmadik kiemelt (Serena Williams visszalépésével viszont a második favorit) cseh Karolína Plískova ellen játszik.

A győztesek eddigi jutalma 41 350 dollár és 65 világranglistapont.

A román különítmény közül csak Monica Niculescu (45. a világranglistán) bukta el a második kört, a magyar származású, svájci színekben versenyző, 15. kiemelt Bacsinszky Tímeától 7:5, 6:2-re kapott ki 108 perces mérkőzésen. Niculescu 22 325 dolláros csekkel és 35 WTA-ponttal vigasztalódhat.

A férfiaknál a selejtezőből főtáblára jutott Marius Copil fordulatos mérkőzésen nagyot küzdött az első fordulóban az argentin Horacio Zeballosszal: rövidítésben megnyerte az első játszmát, majd hasonlóképpen elvesztette a másodikat, végül pedig a döntő szettben 6:4-re a dél-amerikai diadalmaskodott.

A párosoknál nyolcaddöntőbe jutott mindkét román érdekeltségű kettős. Florin Mergeának újdonsült társa van a pakisztáni Aiszam-Ul-Hak Kuresi személyében, s az első feladatot sikerrel oldották meg, szetthátrányból fordítva, döntő rövidítésben 2:6, 6:3, 10–4 arányban legyőzték a hetedik kiemelt Ivan Dodig, Marcel Granollers (horvát, spanyol) duót. Mergeáék következő ellenfele a Gilles Müller, Sam Querrey (luxemburgi, amerikai) kettős lesz.

Hasonlóképpen „hosszabbításra” kényszerült, de továbbjutott a Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) kettős, amely 6:2, 4:6, 10–6 arányban gyűrte le a horvát Marin Csilics, Nikola Mektics duót. Mindkét meccs 76 percet tartott. Tecăuéknak brit ellenfél következik a legjobb 16 között, az egyesben világelső Andy Murray és Daniel Evans párosa. Muttay meglepetésre búcsúzott egyesben a második fordulóban.

A továbbjutók eddigi jutalma 25 320 dollár és 90 ATP-pont.

Érdekesebb eredmények:

Nők, 2. forduló (a 32 közé jutásért): Babos (25.)–Lepchenko (amerikai) 4:6, 7:6 (2), 6:2; Halep (4.)–Vekics (horvát, 4.) 6:4, 6:1; Begu (29.)–Chirico (amerikai) 6:1, 7:5; Bacsinszky (svájci, 15.)–Niculescu 7:5, 6:2; Ka. Pliskova (cseh, 3.)–Puig (Puerto Ricó-i) 1:6, 6:4, 6:4; Szvitolina (ukrán, 10.)–Vang (kínai) 3:6, 6:3, 7:6 (3); Konta Johanna (brit, 11.)–Heather Watson (brit) 6:4, 6:4; Cibulková (szlovák, 5.)–Ostapenko (lett) 6:4, 3:6, 6:3; Kuznyecova (orosz, 8.)–Larsson (svéd) 7:6 (3), 6:4; Muguruza Blanco (spanyol, 7.)–Flipkens (belga) 6:2, 6:3; Kerber (német, 2.)–Petkovic (német) 6:2, 6:1; Wozniacki (dán, 13.)–Linette (lengyel) 6:3, 6:0.

Férfiak, 1. forduló (a 64 közé jutásért): Zeballos (argentin)– Copil 6:7 (5), 7:6 (2), 6:4. 2. forduló (a 32 közé jutásért): Thiem (osztrák, 8.)–Chardy (francia) 6:2, 6:4; Fognini (olasz)–Tsonga (francia, 7.) 7:6 (4), 3:6, 6:4; Pospisil (kanadai)–Murray (brit, 1.) 6:4, 7:6 (5); Wawrinka (svájci, 3.)–Lorenzi (olasz) 6:3, 6:4; Fognini (olasz)–Tsonga (francia, 7.) 7:6 (4), 3:6, 6:4; Monfils (francia, 10.)–King (barbadosi) 3:6, 6:0, 6:1; Goffin (belga, 11.)–Hacsanov (orosz) 6:4, 3:6, 6:3; Berdych (cseh, 13.)–Fratangelo (amerikai) 7:6 (4), 6:4; Bautista (spanyol, 16.)–Mannarino (francia) 7:5, 6:2.