II. liga: Lépéshátrányban az U FC

A román labdarúgó másodosztály hétközi, 35. fordulójában a Kolozsvári U FC gól nélküli döntetlent játszott vendégként a Clinceni-i Academia otthonában.

A megszerzett pont ellenére gyakorlatilag szinte lehetetlen az egyetemistáknak a direkt feljutást jelentő első két hely egyikén végeznie, a jelenlegi 3. helyezés osztályozós párharcot ér, de az U FC teret vesztett közvetlen üldözőjével, a Ploieşti-i Petrolullal szemben.

Bogdan Lobonţ és Andrei Iencsi csapata: Cosmin Dur-Bozoancă – Alexandru Coman, Octavian Abrudan, Andrei Cordoş, Dan Berci – Gabirel Giurgiu (80. perc Mircea Axente), George Florescu (59. perc Răzvan Greu) – Daniel Pârvulescu, Dorin Goga, Denis Hordouan (75. perc Iuliu Haţiegan) – Cristian Gavra.

Végeredmény: • Clinceni-i Academica–Kolozsvári U FC 0–0.További eredmények: • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Târgoviştei Chindia 0–2 (gól: Daniel Florea – 65. és Liviu Mihai – 68. perc) • Bukaresti Metaloglobus–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 0–1 (Pavel Nemeş – 76. perc) • Baloteşti-i SK–Petrozsényi Energeticianul 1–4 (Florian Niculae – 19. perc, illetve Alexandru Gârbiţă – 22., Nicolae Gunie – 23., Marius Ioniţă – 28., 11 m és Robert Petre – 54. perc) • Sznagovi Sportul–Temesvári ASU Politechnika 2–0 (Ayoub Tazouti – 73. és Elek Róbert – 88. perc) • Konstancai Farul–Bukaresti Daco-Getica 0–0 • Aradi UTA–Bákói Aerostar 2–1 (Ionuţ Neagu – 51. és Ciprian Rus – 71. perc, illetve Cătălin Vraciu – 26. perc) • Temesvári ACS Politechnika–Piteşti-i Argeş FC 1–0 (Dorin Codrea – 75. perc) • Brăilai Dacia Unirea–Mioveni-i SK 0–6 (Cosmin Năstăsie – 7., Valentin Balint – 9., Alexandru Işfan – 25., Marian Şerban – 29., Cosmin Năstăsie – 61. és Andrei Hergheligiu – 89. perc) • Clinceni-i Academica–Kolozsvári U FC 0–0 • Temesvári Ripensia–Ploieşti-i Petrolul 0–2 (Cristian Puşcaş – 10. és Bogdan Rusu – 45. perc). A táblázaton:

1.      Chindia      35     24     7       4       71–31         79

2.      Clinceni      35     25     3       7       69–21         78

3.      Kv. U FC   35     22     7       6       80–26         73

4.      Petrolul      35     22     5       8       70–33         71

5.      Sznagov     35     20     7       8       53–33         67

6.      Argeş          35     18     8       9       48–28         62

7.      Mioveni      35     15     7       13     52–39         52

8.      UTA            35     13     8       14     52–55         47