II. liga, alapszakasz, 19. forduló: Éllovast váltott az U FC

A Kolozsvár Arénában rendezett zárt kapus mérkőzésen a Kolozsvári U FC 1–0 (0–0) arányban legyőzte az akkor még éllovas Krajovai U 1948 együttesét.

A találkozót csereként beállt Alexandru Pop mintegy 18 méterről megeresztett lövése döntötte el a 70. percben, a fekete-fehéreknek gyakorlatilag ez volt az egyetlen helyzete.

Costel Enache együttese: Vlad Ionuţ Muţiu – Victor Robert Dican, Tudor Marius Telcean, Carol Taub – Ntonalnto „Donald” Atska, Ioan Constantin Filip – Cosmin Meşter (77. perc Rareş Valentin Sburlea), Idan Golan (63. perc Alexandru Pop), Sérgio Miguel Hora Ribeiro (88. perc Alexandru Augustin Negrean), Daniel Nicolae Pîrvulescu – Cristian Gavra (77. perc Derick Chuka Ogbu).

A sorozatban elszenvedett második vereség edzőváltást eredményezett, mindössze három játék után menesztették Ovidiu Stângăt, s visszatért a helyére az egykor a Kolozsvári CFR 1907-nél játékosként és edzőként is megfordult Eugen Trică.

Az U FC még rájátszást érő helyen (1–6.) végezhet, amennyiben az utolsó fordulóban legyőzi a Ploieşti-i Petrolult (a következő játéknapon, az utolsó előtti menetben ugyanis szabadnapos lesz), de más csapatoktól is függ a sorsa.

Eredmények, II. liga, alapszakasz, 19. forduló: • Chiajnai Concordia–Ploieşti-i Petrolul 0–0 • Kolozsvári U FC–Krajovai U 1948 1–0 (gól: Alexandru Pop – 70. perc) • Temesvári Ripensia–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok 0–2 (Alin Țegle – 29., 11 m és Vlad Prejmerean – 61. perc) • Resicabányai MSC–Szlatinai MSC 1–1 (Laurențiu Buș – 37. perc, 11 m, illetve Ianis Stoica – 28. perc) • Konstancai Farul–Lénárdfalvi ACSF 3–2 (Andrei Banyoi 2 – 35. és 67., valamint Alexandru Stoica 85. perc, illetve Marius Coman – 70. és Alin Burdeț – 93. perc) • Zsilvásárhelyi Pandúrok–Temesvári ASU Politechnika 1–1 (Felipe Acosta – 19. perc, illetve Dorin Codrea – 26. perc) • Bukaresti Metaloglobus–Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC 5–1 (Manuel Botic – 8., Aguinaldo Mendes 2 – 35. és 58., továbbá Ovidiu Herea 2 – 49. és 53., a második 11 m, illetve Cosmin Tucaliuc – 25. perc) • FK Csíkszereda–Călăraşi-i Dunărea 0–1 (Baudoin Kanda – 52. perc) • Szloboziai Unirea–Bukaresti Rapid 2–1 (Constantin Toma – 19., 11 m és Sory Ibrahim Diarra – 73. perc, illetve Cătălin Hlistei – 53. perc; kiállítva: Ionuţ Voicu – 85. perc, Rapid). A Bákói Aerostar és a Mioveni-i SK szabadnapos volt. Az állás:

1.      ASU Poli    18     8       8       2       18–12         32

2.      U 1948       17     8       7       2       28–15         31

3.      Jövő P.       17     10     1       6       31–25         31

4.      Călărași      17     9       4       4       23–17         31

5.      Farul 18     9       4       5       24–18         31

6.      Kv. U FC   18     9       2       7       19–17         29

7.      Petrolul      17     8       4       5       28–14         28

8.      Szereda       17     8       4       5       22–15         28