II. liga, 9. forduló: Ismét dobogón az U FC

A román labdarúgó másodosztály alapszakaszának 9. fordulójának zárómérkőzésén a Kolozsvári U FC egygólos győzelmet aratott Mioveni-ben a helyi SK felett, és ismét fellépett a képzeletbeli dobogó legalsó fokára.

Costel Enache csapatát sem kerülte el a koronavírus-járvány, a fekete-fehéreknek nélkülözniük kellett Vlad Ionuţ Muţiu kapust, Tudor Marius Telceant, Laurenţiu Rust és Bogdan Florian Barbut.

Így a kolozsváriak kapujában először védett a tordai születésű, Kolozsvári CFR 1907-nél is megfordult Cosmin Andrei Vâtcă, a 38 esztendős veterán hálóőr pedig a helyzet magaslatán volt, számos esetben hárított. Először Daniel Marian Toma lövésénél kellett helytállnia a 8. percben, majd a kolozsvári születésű, pályáját a vasutascsapatban kezdő Sergiu Dorin Negruţ 10 méteres bombájánál remekelt, de a félidő hajrájában is akadt munkája. Mindeközben az U FC-től Alexandru Augustin Negrean 19 méteres lövése dolgoztatta meg Iustin Popescu kapust. Térfélcsere után az 56. percben az izraeli Idan Golan távoli lövése alaposan próbára tette a hazaiak hálóőrét, de három perccel később már tehetetlennek bizonyult Negrean ballábas bombájánál (0–1). A gól előtt a csereként beállt Cosmin Meşter építette fel az akciót a jobb oldalon, s adott be kitűnően az U FC 19 éves középpályásának.

Costel Enache vezetőedző a következő együttest küldte pályára: Cosmin Andrei Vâtcă – Inácio Miguel Ferreira Santos, Gabriel Sebastian Tamaş, Srdjan Luchin, Robert Sorin Neciu (46. perc Carol Taub) – Daniel Ionuţ Novac – Idan Golan, Alexandru Augustin Negrean (81. perc Victor Robert Dican), Denis Mâneran (56. perc Cosmin Meşter), Daniel Nicolae Pârvulescu (46. perc Sérgio Miguel Hora Ribeiro) – Cristian Gavra (75. perc Dorin Ioan Goga).

Eredmény, II. liga, alapszakasz, 9. forduló: • Mioveni-i SK–Kolozsvári U FC 0–1 (gól: Alexandru Augustin Negrean – 59. perc).

A következő fordulóban fővárosi kiszállás vár az U FC-re, a Bukaresti Rapid otthonában lép pályára november 2-án, hétfőn 18 órakor.

Az élmezőny: 1. Krajovai U 1948 20 pont/8 mérkőzés, 2. Bukaresti Metaloglobus 19/9, 3. KV. U FC 19/9 (13–6), 4. Temesvári ASU Politechnika 17/8 (7–3), 5. Turnu Măgurele-i Turris-Oltul 15/9, 6. Szloboziai Unirea 14/9.