II. liga, 34. forduló: Tartja a lépést az U FC

A román labdarúgó másodosztály 34. fordulójában újabb „patinás” rangadónak adott otthont a Kolozsvár Aréna: az U FC az Aradi UTA-t fogadta. A derbi viszont már csak emlékeiben él: az egyetemisták 3–0-ra nyertek.

A találkozó első kapura lövése góllal is végződött, Dorin Goga már a 9. percben védhetetlenül vágta a jobb sarokba a labdát. A második félidőben is a csapatkapitány jeleskedett: előbb a 62. percben növelte az előnyt, majd a hosszabbításpercek végén a krajovai Viorel Nicuşor Flueran játékvezető által megítélt büntetőhöz is ő állt oda. De mesterhármas nem lett, mert a cseles elvégzést választotta: talppal előregurította a labdát, amit az előrerohanó George Florescu vágott a hálóba.

Bogdan Lobonţ és Adrian Iencsi csapata: Cosmin Dur-Bozoancă – Alexandru Coman, Octavian Abrudan, Andrei Cordoş (64. perc Ionuţ Ursu), Dan Berci – Sebastian Chitoşcă, Gabriel Giurgiu (70. perc George Florescu), Răzvan Greu – Haţiegan (41. perc Denis Hordouan), Dorin Goga, Cristian Gavra.

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Aradi UTA 3–0 (gól: Dorin Goga 2 – 9. és 62. perc, valamint George Florescu – 94. perc; a 94. percben Goga elrúgott egy 11-est).

A többi eredmény: • Mioveni-i SK–Konstancai Farul 0–2 (gól: Daniel Toma – 43. és Paul Antoche – 83. perc) • Piteşti-i Argeş FC–Temesvári Ripensia 2–1 (Vasile Buhăescu – 51. és Ionuţ Şerban – 94. perc, illetve Andrei Dumiter – 32. perc) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Bukaresti Daco-Getica 1–0 (George Paraschiv – 33. perc) • Ploieşti-i Petrolul–Brăilai Dacia Unirea 9–1 (Robert Moldoveanu 2 – 13. és 62., Bogdan Rusu 2 – 16. és 51., Cristian Puşcaş – 22., Lucian Cazan – 40., valamint Cătălin Ştefănescu 3 – 61., 72. és 80. perc, illetve Robert Căruţă – 44. perc) • Bákói Aerostar–Temesvári ACS Politechnika 1–0 (Cătălin Vraciu – 3. perc) • Petrozsényi Energeticianul–Sznagovi Sportul 3–3 (Marius Ioniţă – 39., továbbá Cosmin Ionică 2 – 45. + 4. és 59. perc, az első 11 m, illetve Paul Cubleşan – 41., Alexandru Ioniţă – 65., 11 m és Róbert Elek – 85. perc) • Bukaresti Metaloglobus–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 6–0 (Claudiu Herea – 34., Ovidiu Herea – 38., 11 m, Andrei Lungu – 52., Valentin Ghenovici – 75., George Caramalău – 89. és Mihai Potecea – 93. perc) • Târgoviştei Chindia–Baloteşti-i SK 6–0 (Valentin Alexandru – 13., Liviu Mihai 2 – 25. és 37., Vadim Raţă – 41., Cristian Cherchez – 65., valamint Mihai Neicuţescu – 90. perc) • Temesvári ASU Politechnika–Clinceni-i Academica 2–2 (Octavian Ursu 2 – 45. + 1. és 63. perc, illetve Adrian Şut – 15. és Vlad Mihalcea – 93. perc). A táblázaton:

1.      Clinceni      34     25     2       7       69–21         77

2.      Chindia      34     23     7       4       69–31         76

3.      Kv. U FC   34     21     6       6       80–26         72

4.      Petrolul      34     21     5       8       68–33         68

5.      Sznagov     34     19     7       8       51–33         64

6.      Argeş          34     18     8       8       48–27         62

7.      Mioveni      34     14     7       13     46–39         49

8.      Metalogl.    34     13     7       14     39–51         46