II. liga, 17. forduló: U FC-siker az utolsó pillanatban

Hétközi fordulót rendeztek a labdarúgó másodosztályban, az utolsó 20 percben emberelőnyben futballozó U FC hajrágólokkal fordította meg az eredményt a Chiajnai Concordia ellen.

A találkozó első félórájában nem volt helyzet, az első lehetőséget az Ilfov megyeiek hagyták ki, Petre Ivanovici a 31. percben szögletből a kapura csavart, de Cosmin Dur-Bozoancă kapus figyelt, és hárított. Tíz percre rá a szatmárnémeti Rareş George Vidican játékvezető Bilel Bari és Rareş Daniel Takacs csatájánál viszonylag könnyen büntetőt ítélt, Alexandru Albu kilőtte a kapu jobb oldalát, a hálóőr a másik irányba vetődött (0–1).

Fordulás után a csereként beállt Daniel Nicolae Pârvulescunak és Carlos Daniel Silveira de Graça „Kay”-nak volt előbb egyenlítési lehetősége a 63. percben: előbbi bombáját szögletre ütötte Alexandru Silviu Costache kapus, majd a zöld-foki-szigeteki hátvéd sem tudott betalálni a sarokrúgásnál. Pârvulescu három perccel később mellélőtt, majd ezt követően megfogyatkozott a vendégcsapat: Eugen Nica megkapta a második sárga lapot, és a 67. percben már mehetett zuhanyozni. Így a fekete-fehérek erőteljesebben támadhattak, a 88 percben a portugál Tiago Henrique Damil Gomes lövését hárította Costache, de a szemfüles George Florescu lecsapott a labdára, és betalált (1–1). Az utolsó előtti ráadáspercben pedig a másik luzitán idegenlégiós, Inácio Miguel Ferreira Santos beadását Kay fejelte a kapuba, így az utolsó pillanatokban megszületett a 2–1-es győzelem.

Adrian Falub a következő összeállítású csapatot szerepeltette: Cosmin Dur-Bozoancă – Inácio Miguel Ferreira Santos, Tudor Marius Telcean, Tiago Henrique Damil Gomes – Rareş Daniel Takacs (46. perc Carlos Daniel Silveira de Graça „Kay”), Victor Robert Dican, André Filipe Ceitil Castanheira (46. perc Daniel Nicolae Pârvulescu), Carol Taub (32. perc George Florescu) – Ricardo Rafael Costa Miranda, Dorin Ioan Goga, Cristian Gavra.

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Chiajnai Concordia 2–1 (gól: George Florescu – 88. és Carlos Daniel Silveira da Graça „Kay” – 92. perc, illetve Alexandru Albu – 41. perc, 11 m).

További eredmények: • Ploieşti-i Petrolul–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok 3–1 • Bukaresti Metaloglobus–Konstancai Farul 1–0 • Aradi UTA–Buzăui Gloria MSC 3–0 • Călăraşi-i Dunărea–Piteşti-i Campionii Argeş FC 1–2 • FK Csíkszereda–Resicabányai MSC 1–0 • Temesvári Ripensia–Temesvári ASU Politechnika 1–1 • Sznagovi Sportul–Turnu Măgurele-i Turris Oltul 2–3 • Mioveni-i SK–Bukaresti Rapid 1–5 (!). A Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok szabadnapos volt.

A 18. forduló menetrendje (a négy első mérkőzés 11 órakor kezdődik, a többit külön közöljük):

Szombaton: • Concordia–Mioveni • Resicabánya–Ripensia • Jövő Pandúrok–Csíkszereda • Buzău–Călăraşi • Rapid–Pandúrok (12 órakor) • ASU Poli–Sznagov (14 órakor) • Argeş–Petrolul (19.30-kor). Vasárnap: • Metaloglobus–UTA (14 órakor) • Turris Oltul–Kv. U FC (16.30-kor). A Farul szabadnapos. Az állás:

1.       UTA  14      9        4        1        31–9  31

2.       Mioveni      16      8        6        2        28–15         30

3.       Petrolul       15      8        4        3        17–13         28

4.       Turris O.     15      8        3        4        28–17         27

5.       Metalogl.    16      7        5        4        18–12         26

6.       Rapid          15      7        4        4        22–15         25

7.       Farul 17      7        4        6        20–15         25