I. liga: zárás a 25. fordulóban

Hétfőre egy mérkőzés maradt a román labdarúgó élvonal alapszakaszának 25., utolsó előtti fordulójában.

A szebeni döntetlen után négyen pályáznak a rájátszás még kiadó három helyére: a Botoşani-i FC, az Astra, a Gázmetán és a Viitorul.

Eredmény: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Gyurgyevói/Giurgiu Astra 2–2 (gól: Gabriel Debeljuh – 48. és Adrian Bălan – 88. perc, illetve Valentin Gheorghe 2 – 55. és 67. perc).

Szombattól hétfőig rendezik a 26. fordulót.

A tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Szombaton: • Voluntari-i FC–Hermannstadt (14.30-kor) • FCSB–Târgoviştei Chindia  (20 órakor). Vasárnap: • Konstancai Viitorul–Clinceni-i Academica (16.30-kor) • Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Dinamó (16.30-kor) • Astra–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (16.30-kor) • Krajovai Universitatea–Kolozsvári CFR 1907 (20 órakor). Hétfőn: • Botoşani-i FC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (20 órakor). A táblázaton:

1.       Kv. CFR     25      14      7        4        49–16         49

2.       Krajova      25      14      4        7        41–26         46

3.       FCSB          25      13      4        8        36–28         43

4.       Botoşani     25      11      9        5        34–29         42

5.       Astra 25      13      5        7        36–27         41

6.       Gázm.         25      11      7        7        33–30         40

7.       Viitorul       25      11      6        8        44–29         39