I. liga: Vasárnapi mérkőzések

A román labdarúgó élvonal a felső- és az alsóházában is rendeztek egy-egy mérkőzést vasárnap.

Az 1–6. helyezettek versenyében a Krajovai Universitatea FC a CFR hétfői mérkőzése előtt négy pontra növelte előnyét a táblázat élén, miután egy góllal jobbnak bizonyult az FCSB-nél.

Az alsóházban (7–14. hely) a Bukaresti Dinamó hiába szerzett korán vezetést büntetőből, a hajrában szintén 11-esből válaszolni tudott a jászvásári gárda, így a fővárosi csata remivel végződött.

A Román Labdarúgó Profiliga (LPF) kitűzte a dinamósok elhalasztott meccseinek időpontját (mint ismeretes, a bajnokság újraindításakor a bukaresti gárda a koronavírusos esete miatt nem tudta lejátszani első két mérkőzését). Csütörtökönként pótolják a találkozókat, július 16-án fogadja a Dinamó a Târgoviştei Chindiát, majd egy hét múlva a Nagyszebeni AFC Hermannstadt otthonába látogat.

Eredmények, I. liga, rájátszás, felsőház, 7. forduló:

Pénteken játszották: • Botoşani-i FC–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 0–0. Vasárnap: • Krajovai Universitatea FC–FCSB 2–1 (gól: Alexandru Cicâldău – 24., 11 m és Dan Nistor – 55. perc, 11 m,  illetve Iulian Cristea – 37. perc). Hétfőre maradt a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezett Kolozsvári CFR 1907–Medgyesi Gázmetán találkozó. A sorrend: 1. Krajova 41 pont/7 mérkőzés, 2. KV. CFR 1907 37/6, 3. Astra 30/7, 4. Botoşani 29/7, 5. FCSB 28/7, 6. Gázmetán 25/6.

Eredmények, I. liga, rájátszás, alsóház, 9. forduló:

Szombaton játszották: • Konstancai Viitorul–Clinceni-i Academica 5–0 (gól: Vítor Borba Ferreira Júnior „Rivaldinho” 2 – 20. és 74., Damien Dussaut – 52., valamint Gabriel Iancu 2 – 84. és 93. perc, 11 m) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Voluntari-i FC 2–1 (Yazalde Gomes Pinto – 33. és Tiago Almeida – 80. perc, illetve Eric de Oliveira – 91. perc; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette). Vasárnap: • Bukaresti Dinamó–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 1–1 (Deian Cristian Sorescu – 10. perc, 11 m, illetve Andrei Cristea – 85. perc, 11 m). Hétfőre maradt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Târgoviştei Chindia mérkőzés. Az állás: 1. Viitorul 38 pont/9 mérkőzés, 2. Voluntari 28/9, 3. Hermannstadt 27/8, 4. Clinceni 26/9, 5. Sepsi 24/8, 6. Jászvásár 22/9, 7. Dinamó 21/7, 8. Chindia 17/7.