I. liga, 20. forduló: CFR-vereség

A labdarúgó I. liga 20. játéknapján a Kolozsvári CFR 1907 csapata egygólos vereséget szenvedett Botoşani-ban.

A moldvai együttes vezetést szerzett a 14. percben, az északmacedón Stefan Ashkovski volt eredményes (1–0), hét percre rá erre még tudott válaszolni a születésnapját ünneplő francia Michael Pereira (1–1). A döntő találatot Mihai Roman szerezte a 71. percben.

Dan Petrescu együttese: Jesús Fernandez Collado – Andrei Ionuţ Peteleu, Mike Cestor, Paulo Vinícius de Souza, Alexandru Paşcanu – Cătălin Itu, Ovidiu Hoban, Damjan Djokovics – Michael Pereira, Mario Rondón, Cătălin Golofca.

Végeredmény: • Botoşani-i FC–Kolozsvári CFR 1907 2–1 (gól: Stefan Ashkovski – 14. és Mihai Roman – 71. perc, illetve Michael Pereira – 21. perc).

A CFR 1907 következő próbatétele az Európa Liga csoportkör 6., utolsó fordulójában a skót Celtic Glasgow elleni sorsdöntő találkozó, a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban 19.55-kor esedékes összecsapáson legalább egy pontot kell elérnie a kupatavaszhoz.

További eredmények: • FCSB–Medgyesi Gázmetán 2–0 (gól: Florinel Coman – 66. és Dennis Man – 79. perc) • Târgoviştei Chindia–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 2–1 (Daniel Florea – 59. és Cristian Cherchez – 63. perc, illetve Luís Carlos Almada Soares „Platini” – 47. perc) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Bukaresti Dinamó 4–2 (Yazalde Gomes Pinto 2 – 15. és 86., Răzvan Dâlbea – 69., valamint Ousmane Viera – 77. perc, illetve Deian Sorescu – 50. perc és Szlavko Perovics – 91. perc). Vasárnap este játszották a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Krajovai Universitatea FC találkozót, hétfőre marad a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Clinceni-i Academica (18 órakor) és a Voluntari-i FC–Konstancai Viitorul (20.30-kor) összecsapás, a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az állás:

1.       Kv. CFR     20      11      5        4        42–16         38

2.       Astra 19      11      4        4        29–18         37

3.       Krajova      19      10      4        5        29–18         34

4.       FCSB          19      10      3        6        29–24         33

5.       Viitorul       19      9        5        5        39–22         32

6.       Gázm.         20      8        6        6        26–24         30

7.       Botoşani     20      7        8        5        28–27         29

8.       Dinamó       20      8        4        8        31–34         28