Horvátország fél lábbal már a vb-n

Nagy lépést tett a világbajnoki részvétel felé a horvát és a svájci labdarúgó-válogatott: előbbi hazai pályán 4–1-re múlta felül a görög csapatot, míg utóbbi idegenben 1–0-ra az északír együttest.

A horvátok szakvezetője, Zlatko Dalics ezen a meccsen mutatkozott be a nemzeti együttes élén, ugyanis elődjét, Ante Cacsicsot a csoportban elért második hely ellenére menesztették, mivel az utolsó négy találkozón mindössze négy pontot gyűjtött a gárda.

A svájciak a selejtezősorozat során tizedik sikerüket aratták: ezt megelőzően a magyar érdekeltségű hatosban kilenc győzelemmel és egy, az utolsó fordulóban elszenvedett vereséggel, rosszabb gólkülönbségük miatt szorultak a második helyre az Európa-bajnok portugálok mögé.

Mindkét párharc visszavágóját vasárnap rendezik.

Európai vb-pótselejtező, 1. mérkőzések: • Horvátország–Görögország 4–1 (gól: Modrics – 13., 11 m, Kalinics – 19., Periszics – 33. és Kramarics – 49. perc, illetve Papasztatopulosz – 30. perc) • Észak-Írország–Svájc 0–1 (Rodriguez – 58. perc, 11 m).