Halepnél nem borult a papírforma

Simona Halep két sima szettben legyőzte a wimbledoni teniszbajnokság női versenyének eddigi legnagyobb meglepetéseit okozó 15 éves amerikai Cori Gaufffot a hétfői nyolcaddöntőben.

A korábbi világelső, most hetedik kiemelt 27 esztendős román játékos 6:3, 6:3-ra nyerte az 1 óra 14 percet tartó összecsapást, amelynek során a tinédzser Gauff nem találta az ellenszert riválisa játékára. A meccset a volt világelső az elejétől a végéig uralta, jóllehet fiatal ellenfele nagyon bátor ellenállást tanúsított.

Halep két ászt ütött, Gauff egyet sem, a konstancai lány 14 ki nem kényszerített hibát vétett, ellenfele 28-at.

A szabadkártyával induló, és a selejtezőből főtáblára jutó Gauff a világranglista 313. helyén állt Wimbledon előtt, és a mostani szereplésével várhatóan 150-en belülre kerül majd a rangsorban.

Simona eddigi teljesítményéért 294 ezer dolláros csekket és 430 világranglistapontot kapott. A világranglistán hetedik Halep a negyeddöntőben a kínai Szaj-szaj Csang ellen folytatja, aki hétfőn 6:4, 1:6, 6:2-vel búcsúztatta az ukrán Dajana Jasztremszkát.

A 30 éves Csang (50. a világranglistán) 2–1-re vezetett Halep ellen az egymás elleni mérkőzések tekintetében, a kínai lány legutóbb 2016-ban, az ausztrál nyílt teniszbajnokságon győzött Haleppel szemben.

*

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős játék nélkül jutott tovább a wimbledoni teniszbajnokság női párosversenyének nyolcaddöntőjéből. A torna honlapján nem szerepelt, hogy az Alize Cornet, Petra Martics (francia, horvát) duó miért lépett vissza a nyolcaddöntőtől, de utóbbi a horvát közszolgálati televíziónak elmondta, makacs hátfájdalmai miatt nem tud pályára lépni. A Babos, Mladenovic páros ellenfele a negyeddöntőben a hetedik kiemelt Nicole Melichar, Kveta Peschke (amerikai, cseh) kettős volt. Kedden óriási küzdelemben, szetthátrányból fordítva 2:6, 6:2, 9:7 arányban nyertek Babosék – a részletekre visszatérünk.

A férfiaknál tovább menetel az 5. favorit Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) páros, argentin ellenfelük, Maximo Gonzalez, Horacio Zaballos kettős 7:6 (1), 3:6, 7:5, 4:3-as állásnál feladta a mérkőzést. A 2015-ben wimbledoni tornagyőztes Tecăuék következő ellenfele a második kiemelt kolumbiai Juan Sebastian Cabal, Robert Farah duó lesz.

A negyeddöntőbe jutás jutalma 67 ezer angol font és 360 világranglistapont.

Az első körben erőnyerő volt, a 2. fordulóban könnyen jutott tovább a vegyespárosoknál Raluca-Ioana Olaru a horvát Franko Skugor oldalán. Ellenfelük az amerikai Francis Tiafoe és a veterán, 39 esztendős Venus Williams kettőse volt, akiket 56 perc alatt 6:3, 6:1-re győztek le. Olaruék a nyolcaddöntőben a hatodik kiemelt Nikola Mektics, Alicja Rosolska (horvát, lengyel) páros ellen lépnek pályára.

*

A nyolcszoros bajnok Roger Federer könnyedén jutott a legjobb nyolc közé a wimbledoni teniszbajnokságon. Novak Djokovics és Rafael Nadal is sima három szettben tudta le nyolcaddöntős ellenfelét.

A második helyen kiemelt, húszszoros Grand Slam-tornagyőztes svájci játékos a 17. kiemelt olasz Matteo Berrettinivel találkozott hétfőn, és három sima szettben, alig egy és negyed óra alatt nyert. A negyeddöntőben a 37 esztendős Federer ellenfele a nyolc évvel fiatalabb japán Kej Nisikori lesz.

A harmadik helyen kiemelt, korábbi világelső Rafael Nadal a portugál Joao Sousát búcsúztatta három sima szettben, 1 óra 46 perc alatt, a folytatásban az amerikai Sam Querrey-vel játszik.

A világelső, négyszeres wimbledoni bajnok Novak Djokovics – aki a 16. Grand Slam-tornagyőzelmére hajt – a francia Ugo Humbert felett diadalmaskodott három játszmában, a negyeddöntőben pedig a belga David Goffin vár rá.

Eredmények, nyolcaddöntő:

Nők: Halep (7.)–Gauff (amerikai) 6:3, 6:3; Riske (amerikai)–Barty (ausztrál, 1.) 3:6, 6:2, 6:3; Muchova (cseh)–Ka. Pliskova (cseh, 3.) 4:6, 7:5, 13:11; Konta Johanna (brit, 19.)–Petra Kvitova (cseh, 6.) 4:6, 6:2, 6:4; Szvitolina (ukrán, 8.)–Martics (horvát, 24.) 6:4, 6:2; S. Williams (amerikai, 11.)–Suárez Navarro (spanyol, 30.) 6:2, 6:2; Strycova (cseh)–Mertens (belga, 21.) 4:6, 7:5, 6:2; Csang (kínai)–Jasztremszka (ukrán) 6:4, 1:6, 6:2.Negyeddöntő: Halep–Csang 7:6 (4), 6:1; S. Williams–Riske 6:4, 4:6, 6:3. A negyeddöntők további párosítása: Strycova–Konta és Szvitolina–Muchova.

Férfiak: Federer (svájci, 2.)–Berrettini (olasz, 17.) 6:1, 6:2, 6:2; Nisikori (japán, 8.)–Kukuskin (kazah) 6:3, 3:6, 6:3, 6:4; Pella (argentin, 26.)–Raonic (kanadai, 15.) 3:6, 4:6, 6:3, 7:6 (3), 8:6; Djokovics (szerb, 1.)–Humbert (francia) 6:3, 6:2, 6:3; Nadal (spanyol, 3.)–J. Sousa (portugál) 6:2, 6:2, 6:2; Goffin (belga, 21.)–Verdasco (spanyol) 7:6 (9), 2:6, 6:3, 6:4; Bautista Agut (spanyol, 23.)–Paire (francia, 28.) 6:3, 7:5, 6:2; Querrey (amerikai)–Sandgren (amerikai) 6:4, 6:7 (7), 7:6 (3), 7:6 (5).

A negyeddöntő párosítása: Djokovics–Goffin, Pella–Bautista, Querrey–Nadal és Nisikori–Federer.
Junior fiúk, 1. forduló: Natan Rodrigues (brazil)–Makk Péter 6:4 7:6 (8); Nicholas David Ionel–Jacob. Fearnley (brit) 6:3, 6:2; William Grant (amerikai)–Nini Gabriel Dică 6:1, 4:6, 7:5. 2. forduló: Filip Cristian Jianu (13.)–Flavio Cobolli (olasz) 7:6 (7), 6:2.

Junior lányok, 1. forduló: Katrina Scott (amerikai)–Nagy Adrienn (16.) 6:3, 6:4; Alexa Noel (amerikai, 10.)–Tóth Amarissa Klára 6:4, 6:4.

Szórták a több ezer dolláros büntetéseket Wimbledonban

Pénzbüntetéseket szabott ki a wimbledoni tenisztorna vezetősége több játékosra.

Az amerikai Serena Williamsnak tízezer dollárt kell fizetni, amiért még a viadal előtt ütőjével károkat okozott az egyik edzőpályában.

Az olasz Fabio Fogninit háromezer dollárra büntették azt követően, hogy a Tennys Sandgrennel szemben elveszített harmadik fordulós mérkőzése közben kikelt magából, és azt mondta, hogy bárcsak bomba robbanna az All England Clubban.

A dühkitöréseiről ismert ausztrál Nick Kyrgiosnak az első fordulóban, illetve a másodikban „bemutatott” akciói miatt kell fizetnie, három-, illetve ötezer dollárt.

Borítókép: A konstancai teniszező megakasztotta Gauff menetelését