Halep ismét felkapaszkodik a WTA-rangsor második helyére

A konstancai lány jól kezdett Dohában

A Dohában rendezett keménypályás, 916 131 dollár összdíjazású női tenisztorna második fordulójában, a nyolcaddöntőben papírforma győzelmet aratott a román Simona Halep az ukrán Leszia Curenko felett, így a jövő héten előrelép a világranglistán.

A világrangsorban jelenleg 3. konstancai lány 109 perc alatt sima, kétjátszmás sikert ért el. A 27 esztendős teniszező eddig hatszor mérkőzött meg két évvel idősebb ellenfelével, s eddig minden alkalommal legyőzte. A Katar fővárosában 2014-ben diadalmaskodott versenyző már az elején repülőrajtot vett, 5:0-ra elhúzott – Curenko fellángolása csak két gémet eredményezett, így 6:2-re végződött az első szett. A második játszmában az ukrán lány vezetett 3:1-re, viszont több gémre már nem volt képes, s Halep 5:0-s sorozattal húzta be a második felvonást és a szettet.

Mindkét játékos két ászt ütött, és 6 kettős hibát vétett, Halep eggyel több nyerő ütéssel végzett (16–15), az ukránnak volt viszont több ki nem kényszerített hibája (33–24).

Halep eddigi jutalma 24 360 dollár és 100 WTA-pont, a negyeddöntőben a 30 éves, 9. favorit német Julia Görges lesz az ellenfele.

Nyolcaddöntős eredmények: Halep–Curenko 6:2, 6:3; Görges (német, 9.)–Riske (amerikai) 6:1, 6:7 (5), 6:4; Kerber (német, 3.)–Kontaveit (észt) 6:1, 7:6 (3); Szvitolina (ukrán, 4.)–Osztyapenko (lett) 6:4, 6:4; Bertens (holland)–Suarez Navarro (spanyol) 2:6, 6:1, 6:1; Muchova (cseh)–Szu-Vej Hszieh (tajvani) 6:2, 6:4; Strycova (cseh)–Blinkova (orosz) 6:0, 3:6, 6:0; Mertens (belga)–Kr. Plískova (cseh) 6:2, 7:6 (3).

Párosban sikerrel vette az első akadályt Mihaela Buzărnescu, lengyel Alicja Rosolska oldalán negyeddöntőbe jutottak, miután döntő rövidítésben 3:6, 6:3, 10–4 arányban legyűrték a Darija Jurak, María José Martínez Sánchez (horvát, spanyol) kettőst. A mérkőzés egy órát és 22 percet tartott, Buzărnescuék eddigi jutalma 7385 dollár és 100 világranglistapont. A román–lengyel duó következő ellenfele az Onsz Dzsabúr, Alison Riske (tunéziai, amerikai) páros lesz, akik némi meglepetésre 2:6, 6:3, 11–9-re verték az első kiemelt Nicole Melichar, Kveta Peschke (amerikai, cseh) kettőst.

FOTÓ: MEDIAFAX