Halep elődöntős Miamiban, karnyújtásnyira a világelsőségtől

A legjobb négy közé jutott Simona Halep (a képen) a Miamiban (Florida/Egyesült Államok) rendezett, 9 millió dollár összdíjazású keménypályás tenisztorna női versenyében, miután szerda este 6:4, 7:5-re legyőzte a kínai Csi-ang Vangot (18. a világranglistán).

A jelenleg a világranglista harmadik helyén álló román lánynak egy óra és 38 perc játék után sikerült nyernie, és ha bejut a döntőbe, hétfőtől ismét világelső lesz.

Jól kezdte Halep a mérkőzést, brékkel indított, és bár Vang ezután visszavette adogatását, Simonának sikerült elhúznia 4:1-re. A kínai feljött 4:3-ra, Halep azonban megőrizte brékelőnyét, és 6:4-re nyerte a szettet.

A második játszmát is brékkel kezdte a román lány, ezt követően azonban sokat hibázott, idegesen játszott, így ellenfelének sikerült elhúznia 5:1-re. Halepet ezúttal ez nem bizonytalanította el, fokozatosan új erőre kapott, és sorra nyerte a gémeket. Három szettlabdát hárított 5:4-nél, egyenlített, aztán hozta a szerváját, majd elvette a kínai adogatását, 7:5-re nyerve a játszmát és ezzel a mérkőzést.

Mindkét játékos egy-egy ászt ütött, a konstancai lány 5 kettős hibát vétett, ellenfele csak kettőt. Adogatásban egyik sem jeleskedett (az első szervánál 56%–47%-ban nyerték a menetet), Halep ütött több nyerőt (24–14), de ki nem kényszerített hibája is több volt (34–25).

A román lány ezzel kiegyenlítette legjobb miami teljesítményét, s eddig két párharcuk során immár másodszor bizonyult jobbnak a vele egykori, szintén 27 éves Vangnál. Simona eddigi jutalma 354 ezer dollár és 390 világranglistapont. Az elődöntőben az ötödik helyen kiemelt Karolína Plískova lesz Halep ellenfele, a cseh lány 6:3, 6:4-re győzte le honfitársát, Marketa Vondrousovát.

A női párosok versenyében a Monica Niculescu és az amerikai Abigail Spears alkotta duó vereséget szenvedett a negyeddöntőben a Samantha Stosur, Su-aj Csang (ausztrál, kínai), hatodik helyen kiemelt kettőstől: 6:3, 6:7 (4), 10–6. Szintén a negyeddöntőben búcsúzott a küzdelmektől a Raluca-Ioana Olaru és a horvát Darija Jurak alkotta páros is, amelyet 6:1, 6:3 arányban múlt felül a Viktorija Azarenka, Ashleigh Barty (fehérorosz, ausztrál) duó. Utóbbi találkozó mindössze 61 percet tartott.

A búcsúzó párosok 57 ezer dolláros csekkel és 215 WTA-ponttal vigasztalódhatnak.

A férfiaknál (8,4 millió dollár összdíjazás) meglepetésre a kanadai Felix Auger-Aliassime bejutott az elődöntőbe. A selejtezőből érkezett Auger-Aliassime – aki a 32 közé jutásért a magyar Fucsovics Mártont ejtette ki – az első szettet rövidítésben, a másodikat pedig simán hozta a 11-ként rangsorolt horvát Borna Csoriccal szemben, és majd az amerikai John Isner vár rá.

Eredmények, negyeddöntő:

Férfiak: Auger-Aliassime (kanadai)–Csorics (horvát, 11.) 7:6 (3), 6:2; Isner (amerikai, 7.)–Bautista Agut (spanyol, 22.) 7:6 (1), 7:6 (5).Nők: Halep (2.)–Csi-ang Vang (kínai, 18.) 6:4, 7:5; Ka. Plískova (cseh, 5.)–Vondrousova (cseh) 6:3, 6:4.