Győzelemmel búcsúzott az évtől a Kolozsvári U-BT

Alig néhány nappal azt követően, hogy a Nemzeti Liga 11. fordulójának erdélyi rangadóján a Kolozsvári U-BT 77:71-re győzött a Nagyszebeni ESK otthonában, a két csapat a Román Kupa negyeddöntőjében, ezúttal Kolozsváron is összemérte erejét. A házigazdák ezúttal sokkal kategorikusabban győztek, ráadásul úgy, hogy Mihai Silvăşan vezetőedző a mérkőzésre nevezett 12 fős keretből mindössze egyetlen játékost hagyott a kispadon.

A BT Arénában a nagyszebeniek dobták az első kosarat, de erre David Vida rögtön egy triplával válaszolt. A nulla szögből dobott hárompontostól azonban nem ájultak el a vendégek, sőt, 8:0-s sorozattal válaszoltak, így a küzdelmes első negyed felénél 10:3-t mutatott az eredményjelző „oda”. Ezután a kolozsváriak percei következtek, Kerron Johnson és Patrick Richard vezetésével 12-re kiegyenlítettek, s végül a nyitó negyed is döntetlennel ért véget.

A második negyed eleje kiegyensúlyozott játékot hozott, hol egyik, hol másik csapat vezetett. Az egyensúly 25:25-nél borult: a kolozsváriak 32:25-re megléptek, s hiába kért időt a vendégek trénere, nem tudta visszahozni csapatát a játékba: a házigazdák végül 11 pontos előnnyel zárták a negyedet, s egyben az első félidőt.

Térfélcsere után előbb Artis Ate, majd Karlo Zganec talált be, így az U-BT már 47:34-re vezetett. A szebeniek azonban ekkor még nem adták fel, és egy 8:2-es sorozattal ismét bejelentkeztek a játékba, s miután megnyerték a harmadik negyedet, az utolsó 10 perc izgalmasnak ígérkezett, hiszen 58:53-ról indult, öt pont különbség pedig ezen a szinten nem sokat jelent. További izgalmakra adott okot, hogy a negyedik negyedik elején Karlo Zganec karsérülés miatt nemcsak a kispadra került, hanem egyenesen kórházba szállították…

A kolozsvári csapatot azonban a szoros állás, valamint Zganec sérülése nemhogy megijesztette volna, hanem épp ellenkezőleg: még jobban motiválta. Kiváló védekezésének köszönhetően a nagyszebeniek sok labdát vesztettek, a kolozsvári támadások pedig rendre eredményesek voltak, így a hazaiak zsinórban dobott 9 ponttal 63:58-ról megléptek 74:58-ra. A vendégek ebben az időszakban négy és fél perc alatt képtelenek voltak kosarat dobni, így a hajrában esélyük sem volt beleszólni a mérkőzés végkimenetelébe: a végül 19 pontos győzelem azt jelenti, hogy az U-BT fél lábbal már ott van a Román Kupa négyes döntőjében.

Végeredmény: Kolozsvári U-BT–Nagyszebeni ESK 83:64 (16:16, 27:18, 15:19, 25:11); a kolozsvári pontszerzők: Darco Planinic 17, Kerron Johnson, Patrick Richard és Karlo Zganec 13–13, Donatas Tarolis 9, Andrei Calnicenco és Artis Ate 5–5, David Vida és Ștefan Grasu 3–3, Kuti Nándor Levente 2, játszott még: Rareș Uță.

A visszavágót január 15-én játsszák Nagyszebenben, addig az U-BT még három alkalommal lép pályára: a Nemzeti Ligában január 4-én a Temesvári KK otthonába látogat, majd 11-én a Krajovai U-t fogadja a BT Arénában, 8-án pedig az Európa Kupa második csoportkörének 3. fordulója keretében az izraeli Ironi Ness Ziona vendége lesz.

A további negyeddöntőkben: Bukaresti Steaua–Bukaresti Dinamó 83:78; a Temesvári KK–Piteşti-i Argeş találkozó lapzártánk után ért véget, a Nagyváradi ESK–Krajovai U összecsapást ma rendezik.

Borítókép: Patrcik Richardnak nem jelentettek gondot a szebeni védők (fotó: U-BT.RO)