Folytatódott az állóháború a megyei tanácsülésen

Folytatódott az állóháború a megyei tanácsülésen
A Kolozsvári Nemzetközi Repülőtér jövője kapcsán hosszú ideje zajló PNL-PSD állóháborút tegnap egyórás Alin Tişe – David Ciceo párviadal „színezte” a Kolozs Megyei Tanács mai ülésén.

A vitát a 20. napirendi pont váltotta ki, amely a repülőtér 2019-es évi költségvetését bocsátotta vitára. Ezúttal sem hiányzott a tények egyoldalú felsorolása, sem a személyeskedés, sértegetés-arzenál. Alin Tişe megyei elnök bizalmasa, a reklámkiadások és a jogi költségek felügyeletére nemrég kinevezett igazgatótanácsi tag, Daniel Perşu elmondta: nem mindegy, hogy milyen beruházásokra és milyen fontossági sorrendben kívánják elkölteni az uniós támogatást akkor, amikor a kifutópálya javításra szorul. Szerinte a költségvetésben illegális dokumentumok szerepeltek, ezért első olvasatra a bizottság nem fogadta el.

David Ciceo repülőtéri igazgató szabotázsnak nevezte, hogy 70 milliós lehívható uniós támogatást szalaszthatnak el emiatt. Alin Tişe megyei elnök kiemelte: ők is a fejlesztést támogatják, de úgy, hogy az ne fenyegessen csőddel. A sajtóban a repülőtér személyzete által terjesztett álhírekkel – hogy törököknek, vagy kínaiaknak akarja eladni a vállalatot – az ő lejáratását akarták elérni, és ez elfogadhatatlan. A bíróság dolga megállapítani, mi törvényes és mi nem. A megyei önkormányzatnak alárendelt repülőtér igazgatója azonban köteles alávetni megát a megyei tanács határozatainak, nem pedig a saját feje szerint intézkedni, és alkalmazottait a felettes szerv ellen hergelni. A tanácsosok írásban kértek választ arra, mekkora most a részvénytársaság adóssága, amire a megyei tanács adott garanciát, és mekkora új beruházási hitelt bír meg. Tişe javasolta egy különbizottság felállítását, amely a két fél közötti reális információáramlást biztosítja, ám ez megrekedt. A hosszúra nyúlt vita végén 26 igennel, 2 nemmel és 3 tartózkodással elfogadták a repülőtér idei költségvetését, amely beruházásra 135 millió lejt irányoz elő, amiből 58 millió lej saját forrás, 41 millió lej uniós támogatás, és 36 millió lej fel nem használt tartalék.