Fölényes magyar sikerrel zárult a Négy Nemzet Úszóverseny
Vissza

Fölényes magyar sikerrel zárult a Négy Nemzet Úszóverseny

A várakozásoknak megfelelően a magyar válogatott végzett a Négy Nemzet úszóviadal csapatversenyének élén.

Az utolsó nap ugyanakkor két remek egyéni eredmény miatt marad emlékezetes: Kalmár Ákos nem csupán egyéni csúcsot úszott, de az egész viadal legjobb egyéni teljesítményét nyújtotta abszolút összevetésben 1500 gyorson. Továbbá először robbantott igazán nagyot a 17 éves Kós Hubert, aki akár a magyar vegyesúszó-hegemónia jövőbeli folytatója is lehet.

Négy Nemzet Úszóverseny, a győztesek és a magyarok eredményei:

1. nap:

Férfiak, 200 m gyors: 1. Felix Auböck (osztrák) 1:46,64 perc, 2. Milák Kristóf 1:47,16, ..., 5. Németh Nándor 1:50,83. 50 m hát: 1. Kacper Stokowski (lengyel) 25,53 mp, 2. Kovács Benedek 25,70, ..., 5. Jászó Ádám 26,22. 100 m mell: 1. Valentin Bayer (osztrák) 1:00,27 perc, ..., 4. Horváth Dávid 1:02,80, 5. Kutasi Máté 1:03,08. 100 m pillangó: 1. Milák Kristóf 51,14 mp, ..., 4. Márton Richárd 53,49. 400 m vegyes: 1. Verrasztó Dávid 4:14,41 perc, 2. Kós Hubert 4:15,77.

Nők, 200 m gyors: 1. Kapás Boglárka 1:59,62 perc, ..., 3. Késely Ajna 2:00,66. 1500 m gyors: 1. Késely Ajna 16:30,35 perc, ..., 4. Mihályvári-Farkas Viktóra 16:55,95. 50 m hát: 1. Caroline Pilhatsch (osztrák) 28,03 mp, ..., 4. Burián Katalin 28,85, ..., 6. Ilyés Laura Vanda 29,76. 100 m mell: 1. Dominika Sztandera (lengyel) 1:08,60 perc, ..., 5. Békési Eszter 1:10,31, ..., 8. Mácsok Fruzsina 1:14,18. 100 m pillangó: 1. Szilágyi Liliána 59,70 mp, ..., 3. Kapás Boglárka 1:00,29. 400 m vegyes: 1. Hosszú Katinka 4:42,56, 2. Nyirádi Réka 4:47,08.

Vegyescsapatok, 4 x 100 m gyorsváltó: 1. Lengyelország 3:29,86 perc, ..., 3. Magyarország (Németh Nándor, Holoda Péter, Kurdi Zsófia, Gyurinovics Fanni) 3:34,94.

2. nap:

Férfiak, 50 m gyors: 1. Jakub Kraska (lengyel) 22,40 mp, …, 3. Németh Nándor 22,84, …, 8. Holoda Péter 23,45. 400 m gyors: 1. Felix Auböck (osztrák) 3:45,00 perc, 2. Kalmár Ákos 3:49,78, 3. Rasovszky Kristóf 3:51,91. 100 m hát: 1. Telegdy Ádám 54,75 mp, …, 4. Kovács Benedek 56,10. 200 m mell: 1. Christopher Rothbauer (osztrák) 2:11,43 perc, …, 3. Horváth Dávid 2:14,16, 4. Verrasztó Dávid 2:14,49. 200 m pillangó: 1. Milák Kristóf 1:55,01 perc, 2. Kenderesi Tamás 1:58,19. 4 x 100 m gyorsváltó: 1. Lengyelország 3:17.80, 2. Magyarország (Németh Nándor, Holoda Péter, Pap Bálint, Milák Kristóf) 3:20,23. 4 x 100 m vegyesváltó: 1. Magyarország (Telegdy Ádám, Horváth Dávid, Milák Kristóf, Németh Nándor) 3:37,87.

Nők, 50 m gyors: 1. Kornelia Fiedkiewicz (lengyel) 25,61 mp, …, 6. Gyurinovics Fanni 26,05, 7. Verrasztó Evelyn 26,14. 400 m gyors: 1. Késely Ajna 4:10,31 perc, …, 3. Fábián Fanni 4:12,36. 100 m hát: 1. Burián Katalin 1:00,69 perc, …, 5. Ilyés Laura Vanda 1:02,98. 200 m mell: 1. Békési Eszter 2:29,48 perc, …, 8. Mácsok Fruzsina 2:40,04. 200 m pillangó: 1. Kapás Boglárka 2:08,62 perc, 2. Nyirádi Réka 2:11,30. 4 x 100 m gyorsváltó: 1. Lengyelország 3:45,63 perc, 2. Magyarország (Veres Laura, Verrasztó Evelyn, Molnár Flóra, Gyurinovics Fanni) 3:45,72. 4 x 100 m vegyesváltó: 1. Lengyelország 4:07,53 perc, 2. Magyarország (Burián Katalin, Békési Eszter, Szilágyi Liliána, Gyurinovics Fanni) 4:07,72.

3. nap:

Férfiak. 100 m gyors: 1. Jakub Kraska (lengyel) 48,57 mp, 2. Milák Kristóf 48,77, …, 4. Németh Nándor 49,20. 1500 m gyors: 1. Kalmár Ákos 14:52,00 perc, …, 4. Rasovszky Kristóf 15:20,59. 200 m hát: 1. Telegdy Ádám 1:58,55 perc, …, 3. Kovács Benedek 2:01,52. 50 m mell: 1. Valentin Bayer (osztrák) 27,77 mp, …, 3. Gál Olivér 28,28, 4. Horváth Dávid 28,.57. 50 m pillangó: 1. Milák Kristóf 23,48 mp, …, 5. Németh Nándor 24,23. 200 m vegyes: 1. Kós Hubert 1:59,06 perc, …, 7. Cserfalvi Olaf 2:08,92.

Nők. 100 m gyors: 1. Kornelia Fiedkiewicz (lengyel) 55,49 mp, 2. Verrasztó Evelyn 55,84, 3. Gyurinovics Fanni 56,18. 200 m hát: 1. Burián Katalin 2:10,04 perc, …, 3. Szabó-Feltóthy Eszter 2:11,92. 50 m mell: 1. Lydie Stepankova (cseh) 31,40 mp, …, 4. Szurovcsák Ivett 32,16, …, 7. Békési Eszter 32,90. 50 m pillangó: 1. Anna Dowgiert (lengyel) 26,46 mp, 2. Ollé Mónika 26,83, …, 6. Molnár Flóra 27,71. 200 m vegyes: 1. Hosszú Katinka 2:13,98 perc, …, 5. Ugrai Panna 2:18,63.

Vegyescsapatok, 4 x 100 m vegyesváltó: 1. Lengyelország 3:50,47 perc – a magyar csapatot (Telegdy Ádám, Békési Eszter, Milák Kristóf, Gyurinovics Fanni) kizárták.

A pontverseny végeredménye: 1. MAGYAROROSZÁG 496 PONT, 2. Lengyelország 461, 3. Ausztria 383, 4. Csehország 231.

Borítókép: A győztes és legjobb eredményt jegyző Kalmár Ákos a férfi  1500 méteres gyorsúszás döntője után a Négy Nemzet Úszóversenyen a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában – FOTÓ: MTI/KOVÁCS TAMÁS


EZ ÉRDEKELHETI
SPORT ROVAT CIKKEI

ROPOGÓS ROPOGÓS

Bajnokok Ligája: óriási pofonba szaladt ...
Sporthírek röviden
Az eMag online kereskedő 90 millió ...

NÉPSZERŰ NÉPSZERŰ