Férfi vízilabda Eurokupa: Nagyváradi sikerével közel a kupagyőzelemhez az FTC

A Ferencvárosi TC férfi vízilabdacsapata fölényesen, 12–6-ra nyert Nagyváradon az Eurokupa döntőjének szerdai első mérkőzésén a Ioan Alexandrescu Olimpiai Sportbázison.

A zöld-fehérek szinte tökéletesen védekeztek, támadásban pedig igazi csapatmunkát mutattak be, a gólokon kilenc játékos osztozott.

Az április 5-én esedékes visszavágót így jelentős előnnyel várja a Ferencváros, amely 19 esztendő elteltével emelhet magasba európai kupatrófeát azután, hogy 1998-ban a KEK-ben diadalmaskodott. Egy évvel korábban, az Eurokupa elődjének számító LEN-kupa döntőjében alulmaradt az Újpesttel szemben.

Gyakorlatilag tökéletes első negyedet produkált a Ferencváros annak ellenére, hogy a várakozásoknak megfelelően a hazai csapat több labda nélküli kiállítást is kapott. A magyarok kapuját védő Vogel Somának az első nyolc percben még komoly bravúrt sem kellett bemutatnia, ami a zöld-fehérek kiváló védekezését jelzi. A magyar csapat támadásban ötletesen, jól játszott, így három góllal vezetett az első szünetben.

A második felvonásban a romániai együttes már jobb százalékban használta ki emberelőnyeit, de a Ferencváros támadásban ellensúlyozni tudta, hogy a játékvezetők több esetben könnyebben adták meg a lehetőséget az ellenfélnek. Elől Tóth Márton (a képen labdával), majd Jansik Szilárd is klasszis gólt szerzett, így a nagyszünetre nem változott a különbség.

A harmadik negyed elején „megtörte” ellenfelét a Ferencváros: előbb a kétszeres olimpiai bajnok Madaras Norbert, majd Marko Cuk is bevette az ötkarikás aranyérmes Gojko Pijetlovics kapuját (2–7). A hazaiak Ramiro Georgescu bombájával szépítettek, de Mitrovics szinte azonnal válaszolt. Nem sokkal a negyed vége előtt a kilencedik román emberelőnyből megszületett a negyedik gól (4–8).

A zárófelvonást egy újabb magyar kiállítás és hazai gólt nyitotta meg, de a túloldalon Szirányi Balázs akcióból, centerből válaszolt. A Nagyvárad továbbra is futószalagon kapta az előnyöket – amelyek közül kettőt értékesített –, Cuk találata viszont újra lecsendesítette a hazai közönséget. Innen már nem volt visszaút a Nagyvárad számára, különösképpen azért, mert Mitrovic harmadszor, Varga Dániel pedig először betalált.

A román bajnoki ezüstérmes, Kádár Kálmán edzette Nagyváradi Digi-MSC így is a legjelentősebb klubteljesítményt éri el 1990 után. Összességében pedig a harmadik romániai együttes, amely eljutott európai kupadöntőig a Bukaresti Dinamó (BEK, 1968) és Nagyváradi Körös (KEK, 1982) után.

Férfi Eurokupa, döntő, 1. mérkőzés: • Nagyváradi Digi MSC–Ferencvárosi TC-PQS Waterpolo 6–12 (0–3, 2–2, 2–3, 2–4) – gólszerzők: Mihnea Gheorghe 2, valamint Nicolae Diaconu, Mateja Aszanovics, Ramiro Georgescu és Nikola Radjen 1–1, illetve Stefan Mitrovics 3, Marko Cuk 2, továbbá Marko Avramovics, Madaras Norbert, Szirányi Balázs, Pohl Zoltán, Toth Márton, Varga Dániel és Jansik Szilárd 1–1.