Férfi kézilabda Eb-selejtező: Csoportelsőként továbbjutott a magyar válogatott, Romániának elszálltak az esélyei

A magyar férfi kézilabda-válogatott 21–20-ra legyőzte Szlovákia csapatát Vágsellyén, ezzel biztosította, hogy csoportelsőként jut ki a jövő januári osztrák–norvég–svéd közös rendezésű Európa-bajnokságra. Románia ismét kikapott, így elszálltak az esélyei.

A magyarok öt meccs után is veretlenek a kvalifikációs sorozatban, a vasárnapi utolsó körben az olaszokat fogadják Kecskeméten, de az eredménytől függetlenül már biztos, hogy csoportelsőként jutnak ki a kontinenstornára, mert az oroszokkal szemben kedvezőbbek az egymás elleni eredményeik.

A két csapat 33. alkalommal találkozott egymással, az örökmérleg magyar szempontból négy döntetlen, hat vereség és immár 23 győzelem. Tavaly októberi selejtezőjüket Érden 30–22-re nyerték a magyarok, akik később Olaszországban és Oroszországban is győztek, majd az oroszokkal házigazdaként döntetlent játszottak.

Az Európa-bajnokság csoportbeosztását június 28-án sorsolják ki Bécsben.

Férfi Európa-bajnoki selejtező, 7. csoport, 5. forduló: • Szlovákia–Magyarország 20–21 (8–9) – a magyar válogatott gólszerzői: Ancsin Gábor és Máthé Dominik 4–4, Juhász Ádám 3, Hornyák Péter és Bodó Richárd 2–2, Sipos Adrián, Balogh Zsolt, Ligetvári Patrik, Bóka Bendegúz, Rosta Miklós és Szöllősi Balázs 1–1; a házigazdáktól Simon Machác és Jakub Prokop 4–4 gólig jutott • Olaszország–Oroszország 23–30 (10–14). A csoport állása: 1. MAGYARORSZÁG 9 PONT, 2. Oroszország 7, 3. Olaszország 4, 4. Szlovákia 0.

*

A román válogatott utolsó halvány esélyét is elszalasztotta, hogy csoportjában befogja Portugáliát vagy Franciaországot, miután a luzitánoktól hazai pályán 24–19 arányú vereséget szenvedett a fővárosi Dinamó sporttermében.

A házigazdáknak volt esélye a győzelemre, a meccs első harmadában több ízben vezettek két-három góllal, sőt a 19. percben még néggyel is (11–7). Ezt azonban tízperce góllövési ínség követte, ezalatt a portugálok egyenlíteni tudtak, a továbbiakban pedig tartották a szintet, s a hajrában megléptek. Vasárnap Nantes-ban a világbajnok franciák ellen zárják a sorozatot a románok.

Férfi Európa-bajnoki selejtező, 6. csoport, 5. forduló: • Románia–Portugália 19–24 (12–11) – a romániai góldobók: Alexandru Şimicu 6, Bogdan Raţă 4, Adrian Rotaru és Demis Grigoraş 2–2, Gabriel Bujor, Andrei Buzle, Călin Căbuţ, Viorel Fotache és Thalmaier Roland 1–1; a vendégek legjobbja a 7 gólos Pedro Portela volt • Litvánia–Franciaország 17–37 (9–19). A sorrend: 1. Franciaország 8 pont (170–122), 2. Portugália 8 (126–115), 3. ROMÁNIA 2 (104–123), 4. Litvánia 2 (114–154).

Az első két helyezett, valamint a nyolc csoport négy legjobb harmadikja vehet részt az Eb-n a címvédő Spanyolország, illetve a rendező Ausztria, Norvégia és Svédország mellett.

Borítókép: Alexandru Şimicu (világos mezben) hat góllal segítette csapatát – FOTÓ: MEDIAFAX