Evezős Eb: Tripláztak a románok
Vissza

Evezős Eb: Tripláztak a románok

A románok három aranyérmet nyertek a skóciai Hamiltonban rendezett evezős Európa-bajnokság szombati versenynapján, amelyen összesen kilenc A-döntőt rendeztek. A mezőnyt 32 ország több mint 500 evezőse alkotja a Glasgow-hoz közeli Hamilton mellett fekvő Strathclyde-tavon rendezett kontinensviadalon.

A férfiaknál a kormányos nélküli négyest, a nőknél pedig a kormányos nélküli kettest, valamint a nyolcast nyerték meg a román hajók, ezenkívül egy-egy ezüst- és bronzérmet is gyűjtöttek. A nőknél Mădălina Bereş és Denisa Tâlvescu is két-két aranyérmet gyűjtött be, ugyanis a kormányos nélküli kettes mellett a diadalt arató nyolcasnak is tagjai voltak.

A kormányos nélküli négyesben elért román győzelem hat napra rá született, hogy ugyanez az egység, Mihăiţă-Vasile Ţigănescu, Cosmin Pascari, Ştefan-Constantin Berariu és Ciprian Huc lengyelországi Poznanban rendezett ifjúsági világbajnokságon is aranyérmet nyert.

A legjobb magyar eredményt a könnyűsúlyú négypárevezős egység (Csiszár Péter, Fiala Balázs, Forrai Dávid, Tamás Bence) érte el, ötödik lett. A magyar csapat rajtja nem sikerült jól, de a folytatásban megelőzte a norvég hajót, a 2000 méteres táv háromnegyedénél úgy tűnt, a bronzéremre is lehet esélye, de a csehek, a hollandok és az oroszok jobban hajráztak.

Szombati eredmények:

Férfiak:Kormányos nélküli kettes: 1. Martin Sinkovics, Valent Sinkovics (Horvátország) 6:26,42 perc, 2. Valentin Onfroy, Theophile Onfroy (Franciaország) 6:27,40, 3. MARIUS-VASILE COZMIUC, CIPRIAN TUDOSĂ 6:29,39, …, 15. SIMON BÉLA, JUHÁSZ ADRIÁN 6:40,380.Kormányos nélküli négyes: 1. ROMÁNIA (MIHĂIŢĂ-VASILE ŢIGĂNESCU, COSMIN PASCARI, ŞTEFAN-CONSTANTIN BERARIU, CIPRIAN HUC) 5:54,34 perc, 2. Nagy-Britannia 5:55,71, 3. Franciaország 5:56,49.   Négypárevezős: 1. Olaszország 5:41,92 perc, 2. Litvánia 5:43,40, 3. Lengyelország 5:43,88.   Könnyűsúlyú négypárevezős: 1. Olaszország 6:01,010 perc, 2. Csehország 6:09,130, 3. Hollandia 6:10.540, ..., 5. MAGYARORSZÁG (CSISZÁR PÉTER, FIALA BALÁZS, FORRAI DÁVID, TAMÁS BENCE) 6:11,160.Nők:Kormányos nélküli kettes: 1. MĂDĂLINA BEREŞ, DENISA TÂLVESCU 7:15,53 PERC, 2. Elsbeth Beeres, Laila Youssifou (Hollandia) 7:17,34, 3. Alessandra Patelli, Sara Bertolasi (Olaszország) 7:17,86, ..., 8. POLIVKA DÓRA, KRÉMER ESZTER 7:33,37.Kormányos nélküli négyes: 1. Oroszország 6:39,97 perc, 2. ROMÁNIA (MĂDĂLINA HEGHEŞ, IULIANA BUHUŞ, MĂDĂLINA CAŞU, ROXANA PARAŞCANU) 6:41,87, 3. Lengyelország 6:42,58.Kétpárevezős: 1. Helene Lefebvre, Elodie Ravera-Scaramozzino (Franciaország) 6:55,99 perc, 2. Roos de Jong, Lisa Scheenaard (Hollandia) 6:56,29, 3. Milda Valciukaite, Ieva Adomaviciute (Litvánia) 6:56,54.Négypárevezős: 1. Lengyelország 6:20,92 perc, 2. Ukrajna 6:23,86, 3. Hollandia 6:24,95, …, 5. ROMÁNIA (ELENA LOGOFĂTU, GEORGIANA VASILE, NICOLETA PAŞCANU, SIMONA RADIŞ) 6:26,84.Nyolcas: 1. ROMÁNIA (IOANA VRÂNCEANU, VIVIANA-IULIANA BEJINARIU, ADRIANA AILINCĂI, MARIA TIVODARIU, BEATRICE-MADALINA PARFENIE, IULIANA POPA, MADALINA BEREŞ, DENISA TILVESCU, DANIELA DRUNCEA) 6:08,98 perc, 2. Nagy-Britannia 6:10,09, 3. Hollandia 6:10,78.A vasárnapi éremtermés nem volt ilyen gyümölcsöző román szempontból, „csak” egy-egy ezüst- és bronzérem született. Így is Románia első lett az éremtáblázaton (3 arany-, 2 ezüst- és 2 bronzéremmel).

Vasárnapi eredmények:

Férfiak:Normálsúlyú egypárevezős: 1. Kjetil Borch (Norvégia) 6:49,95 perc, 2. Mindaugas Griskonis (Litvánia) 6:50,68, 3. Roman Röösli (Svájc) 6:52,06, ..., 17. PAPP GERGELY 7:12,77.Normálsúlyú kétpárevezős: 1. Hugo Boucheron, Matthieu Androdias (Franciaország) 6:10,21 perc, 2. IOAN PRUNDEANU, MARIAN-FLORIAN ENACHE 6:10,71, 3. Harry Leask, Jack Beaumont (Nagy-Britannia) 6:10,84.Nyolcas: 1. Németország 5:27,48 perc, 2. Hollandia 5:29,51, 3. ROMÁNIA 5:29,71 (VLAD-DRAGOŞ AICOBOAE, ADRIAN DAMII, ALEXANDRU MATINCĂ, CONSTANTIN RADU, CONSTANTIN ADAM, SERGIU BEJAN, CRISTI PÎRGHIE, ALEXANDRU COSMIN MACOVEI ŞI ADRIAN MUNTEANU).Könnyűsúlyú egypárevezős: 1. Michael Schmid (Svájc) 6:54,93 perc, 2. Martino Goretti (Olaszország) 6:56,30, 3. Samuel Mottram (Nagy-Britannia) 6:57,18, ..., 6. GALAMBOS PÉTER 7:03,87.Könnyűsúlyú kétpárevezős: 1. Kristoffer Brun, Are Strandli (Norvégia) 6:20,85 perc, 2. Gary O'Donovan, Paul O'Donovan (Írország) 6:22,84, 3. Stefano Oppo, Pietro Ruta (Olaszország) 6:23,32.Nők:

Normálsúlyú egypárevezős: 1. Jeannine Gmelin (Svájc) 7:31,15 perc, 2. Magdalena Lobnig (Ausztria) 7:32,62, 3. Diana Dimcsenko (Ukrajna) 7:32,67.Könnyűsúlyú egypárevezős: 1. Alena Furman (Fehéroroszország) 7:41,60 perc, 2. Laura Tarantola (Franciaország) 7:45,94, 3. Clara Guerra (Olaszország) 7:47,71.Könnyűsúlyú kétpárevezős: 1. Marieke Keijser, Ilse Paulis (Hollandia) 6:57,35 perc, 2. Weronika Deresz, Joanna Dorociak (Lengyelország) 6:58,39, 3. Patricia Merz, Frederique Rol (Svájc) 7:00,36.


EZ ÉRDEKELHETI
SPORT ROVAT CIKKEI

ROPOGÓS ROPOGÓS

Másodfokú viharriasztás harminc megyében
Fesztiválról fesztiválra hívják Horvát ...
Margó Irodalmi Fesztivál októberben, ...

NÉPSZERŰ NÉPSZERŰ