Európai Szuperkupa: a Bayern nyerte Budapesten a trófeát

A Bajnokok Ligája-győztes Bayern München nyerte a labdarúgó Európai Szuperkupát, miután csütörtök este hosszabbítás után 2–1-re legyőzte az Európa Ligában címvédő FC Sevillát a budapesti Puskás Arénában.

A spanyolok a 13. percben az argentin Lucas Ariel Ocampos büntetőjével szereztek vezetést, a nagy fölényben futballozó bajorok pedig a 34. percben Leon Goretzka révén egyenlítettek. A német sztárcsapat ugyan uralta az összecsapást, de legfőképpen Manuel Neuernek köszönhette, hogy eljutott a hosszabbításig, amely során ugyancsak ziccert hárított a kapus. A trófea sorsát a 104. percben éppen egy spanyol, a világ- és Európa-bajnok Javi Martínez Aginaga döntötte el. A Bayern története során második alkalommal hódította el a trófeát.

A koronavírus-járvány kitörése óta ez volt az első olyan mérkőzés az európai szövetség (UEFA) égisze alatt, amelyet nézők előtt rendeztek meg. A Puskás Arénába rendkívül szigorú egészségügyi óvintézkedések mellett térhettek vissza a szurkolók (a stadion területén kötelező, míg az ülőhelyükön erősen ajánlott volt a szájmaszk használata, beléptetés során több helyen is hőkamerák voltak felszerelve). Összesen 15 500 néző tekintette meg a helyszínen a találkozót, amelyet az angol Anthony Taylor vezetett.

A mérkőzés legjobbjának Thomas Müllert (Bayern) választották.

Eredmény, Európai Szuperkupa: • Bayern München (német)–FC Sevilla (spanyol) 2–1 (gól: Leon Goretzka – 34. és Javi Martínez Aginaga – 104. perc, illetve Lucas Ariel Ocampos – 13. perc, 11 m) – hosszabbítás után.