Erste Liga: Egy győzelemre a döntőtől Csíkszereda

A Csíkszeredai Sportklub egy sikerre került a finálétól a jégkorong Erste Ligában, miután az elődöntő szerdai mérkőzésén vendégként 3–2-re legyőzte az Újpestet.

A szerdai találkozót 2–2-es állásról várták az együttesek az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban: előbb a lila-fehérek nyertek kétszer saját közönségük előtt, majd Csíkszeredában született két hazai siker.

Ezúttal az újpestiek villámrajtot vettek: 20 másodperc elteltével vezetést szereztek. A székely együttes – mintegy száz szurkolója biztatása mellett – egyenlített, emberhátrányban ritkán látható kontrát vezetve. Ezt követően három, fórból szerzett gólt láthatott az Újpesti Jégcsarnok közönsége: előbb a harmadban többször kísérletező Újpest, majd kétszer a Csíkszereda élt a kínálkozó lehetőséggel.

A második harmadban a játék képe inkább a csíkiak elképzelése szerint alakult, többet próbálkoztak az erdélyiek, ám gól nem esett.

A feszültebb zárófelvonásban sem született találat, noha a hajrához közeledve a Csíkszeredának 1 perc 48 másodperces kettős emberhátrányt is át kellett vészelnie. A dudaszóhoz közeledve kisebb szóváltásba keveredtek a szurkolótáborok.

A fővárosiak 2010-ben, míg az erdélyiek 2013-ban jutottak legutóbb fináléba.

A következő mérkőzést pénteken 18.30-tól rendezik a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán.

A párharc győztese az FTC-vel találkozik a döntőben.

Eredmény, Erste Liga, elődöntő, 5. mérkőzés: • Újpesti TE–Csíkszeredai Sportklub 2–3 (2–3, 0–0, 0–0) – gólszerzők: Nemes Benjamin Zoltán 1. és Taylor Andrew Stefishen – 8. perc, illetve Vagyim Krasznoszlobodcev – 5., valamint Papp Szabolcs 2 – 13. és 15. perc) – a párharc állása: 3–2 a Csíkszeredai Sportklub javára.

A román bajnokságban egy mérkőzést játszottak szerdán.

Eredmény: • Gyergyói HK–Galaci MSC 3–6 (0–3, 2–1, 1–2). Az állás: 1. Brassói Korona 83 pont/35 mérkőzés, 2. Galac 82/32, 3. Csíkszereda 80/34, 4. Gyergyó 60/33, 5. Bukaresti Steaua 33/36, 6. Csíkszentdomokosi Márton Áron HC 18/36, 7. Bukaresti Sportul Studenţesc 3/36.

Borítókép: A jól védekező csíkiak (fehér mezben) Újpesten kerültek előnybe – FOTÓ: WWW. ERSTELIGA.HU