Dési Szamos: első lépés a feljutás felé

Szombaton Zilahon elkezdték a harmadosztályba való jutást célzó tornát, Kolozs, Szatmár és Bihar megye IV. ligás bajnokának részvételével. Először a Dési Szamos és a Szatmárnémeti Városi Sportklub (VSK) mérkőzött meg, gól nélküli 90 perc után 11-esekkel 5–3-ra Kolozs megye képviselője nyert.

ERKEDI CSABA

A szatmáriaktól Zsiga Ervin csak a kispadról nézhette a találkozót, a magyarországi NB I-es csapatoknál (Balmaz Kamilla Gyógyfürdő Balmazújváros és Kaposvári Rákóczi) megfordult játékosnak ugyanis nem érkezett meg a zöld kártyája, így nem léphetett pályára. Az összecsapást a nagybányai Cristian Codrea vezette.

A két együttes nagyon óvatosan kezdett, az első félidőben kevés kapujelenet volt. A Kolozsvári U FC és a Bukaresti Steaua egykori kapusa, Ritli Zoltán edzette VSK kapuját Marius Curileac védte, aki korábban játszott a Dési Szamosnál is, amikor még az együttes a Kolozsvári CFR 1907 szatellitcsapatának számított.

A második játékrészben Paul Colţa eldönthette volna a találkozót Gică Barbu és Ionuţ Bal tanítványai javára, de csak a kapufát találta el. S miután 90 perc után is 0–0 maradt az állás, a szabályok értelmében nem következett hosszabbítás, hanem egyenesen a büntetőrúgásokra tértek rá. A büntetőt mind az öt dési játékos (Colţa, Ionuţ Gheorghe Dobrea, Alin Toma, Sergiu Costin – ő 2011-ben bajnoki címet szerzett a Galaci Oţelullal és Dan Plăian) értékesítette, a szatmáriaktól Portik Róbert mellélőtte (előtte Gabriel Cadar, Svarczkopf István és Ritli Raul betalált), így végül a Dési Szamos 5–3 (0–0, 0–0) arányban nyert.

A Dési Szamos összeállítása: Sabo – Plăian, Costin, Toma, Podină – Trif – B. Paul, Dobrea, Colţa, S. Rus – Petrean; tartalékok: Toderean, Rebus, Budăcan, D. Popa. Boerean és Hetea.

Szerdán játsszák a VSK–Nagyváradi AC találkozót, jövő vasárnap pedig a Dés–Nagyvárad mérkőzést, az összesített táblázat első helyezettje jut a III. ligába, de megtörténhet, hogy még a második is felsőbb osztályba léphet, amennyiben nem nevez be elegendő gárda a harmadosztályba.