CFR 1907: Rondón remije (FRISSÍTVE MÁS EREDMÉNYEKKEL)

Csoportelsők maradtak a vasutasok az Európa Ligában

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata zárt kapus mérkőzésen 1–1-re végzett a svájci Young Boys Bern együttesével az Európa Liga csoportmérkőzések második fordulójában a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban. Az összecsapáson kiválóan játszott a venezuelai Mario Rondón, aki nemcsak betalált, hanem gyakorlatilag a pálya bármelyik pontján hasznos volt, ahol éppen a labda járt.

A Gerardo Seoane edzette svájciak Christian Fassnacht révén védelmi hiba után egyenlítettek. A találkozót a svéd Glenn Nyberg vezette.

Dan Petrescu nem tudta nevezni a mérkőzésre a koronavírusos szlovák Jakub Vojtust. Az első félidőben egyik csapat sem alakított ki nagy gólhelyzetet, viszont újabb CFR-játékos dőlt ki, miután az előző bajnoki mérkőzésen a francia Mike Cestor sérült meg: a brazil Paulo Vinícius lába meghúzódott, így már a 13. percben cserélni volt kénytelen a mester, Cristian Manea állt be a hátvédsorba. A vendégektől a kameruni válogatott Nicolas Brice Moumi Ngamaleu lőtt kapura a 37. percben, de Cristian Bălgrădean hárított. Két perc múlva Meschack Elia gyenge lövését megfogta a kapus.

Térfélcsere után a 48. percben Andrei Burcă beadása után Rondón fejese kis híján meglepte David von Ballmoos kapust, majd a túloldalon két percre rá a guineai Mohamed Ali Camara próbálkozása elzúgott a kapu felett. A gólokat megelőzően az 59. percben a horvát Damjan Djokovics lövését blokkolta Silvan Hefti.

A 62. percben von Ballmoos rosszul öklözte ki a labdát, amely Ovidiu Hobanhoz jutott, utóbbi Mario Rondónhoz passzolt és a csatár Cédric Zesigeren megpattanó lövése a hálóba jutott (1–0). A vezetés csak hét percet tartott, mert egy partdobás után Christian Fassnacht első lövését még blokkolta Manea, utána viszont az őrizetlenül maradt középpályás a 11-es pont tájékáról betalált (1–1).

Adrian Păun a 76. percben visszaszerezhette volna a vezetést, de egy jó támadás végül a kapus kesztyűiben halt el. A hajrában a csereként beállt francia Michael Pereira estében lőtt mellé a 86. percben.

A csoport másik mérkőzésén is döntetlen született, a tartalékos összeállításban kezdő olasz AS Róma nem tudta otthon megverni a bolgár CSZKA Szófiát – a felek gól nélkül végeztek. Az Olimpiai Stadionban a fővárosiaktól az örmény Henrih Hamleti Mhitarján kapufát lőtt, viszont a spanyol válogatott kapusnak, Pau López Sabatának is volt elég védenivalója.A CFR 1907 a jövő csütörtökön az olasz fővárosba látogat, a mérkőzés 19.55-kor kezdődik, a bajnokságban pedig közben vasárnap este 21 órakor a Medgyesi Gázmetán látja vendégül a 9. forduló keretében.

A kolozsváriak összeállítása: Cristian Bălgrădean – Mateo Susics, Paolo Vinícius (13. perc Cristian Manea), Amdrei Burcă, Mario Camora – Adrian Păun (79. perc Michael Pereira), Damjan Djokovics, Ovidiu Hoban (79. perc Cătălin Itu) – Ciprian Deac (63. perc Alexandru Chipciu), Gabriel Debeljuh (46. perc Billel-Abdel Omrani), Mario Rondón; fel nem használt cserék: Grzegorz Sandomierski – Denis Ciobotariu, Iasmin Latovlevici, Nicolae Carnat, Andrei Dodi Joca.

Eredmények, Európa Liga, csoportmérkőzés, A-csoport, 2. forduló: • Kolozsvári CFR 1907–Young Boys Bern (svájci) 1–1 (gól: Mario Rondón – 62. perc, illetve Christian Fassnacht – 69. perc).

Az állás:

1.      CFR 1907  2       1       1       0       3–1   4

2.      Róma         2       1       1       0       2–1   4

3.      Young B.    2       0       1       1       2–3   1

4.      CSZKA      2       0       1       1       0–2   1

A magyar válogatott Lang Ádámmal felálló ciprusi Omonia 2–1-re kikapott hazai pályán a PSV Eindhoventől csütörtökön a labdarúgó Európa Liga csoportkörének második fordulójában. Lang végigjátszotta a nicosiai találkozót, amelyen a házigazdák kerültek előnybe, de a hollandok előbb egyenlítettek, majd a 92. percben a győztes gólt is megszerezték.

Az AC Milan magabiztosan legyőzte a vendég Sparta Prágát, az olaszoknál a román válogatott Ciprian Tătăruşanu végigvédte a találkozót, s nem kapott gólt (3–0), a cseheknél kapus honfitársa, Florin Niţă a cserepadon kapott helyet.

A Bayer Leverkusen a meccs nagyobb részében emberhátrányban futballozva (a 22. percben Karim Bellarabi kapott piros lapot) kapott ki 1–0-ra Prágában a Slaviától, a gólpasszt a 61. percben csereként beállt Nicolae Stanciu adta, a gólt Peter Olayinka rúgta a 80. percben. A román válogatott 11-est hibázott három perccel a beállása után.

Az angol Leicester City az AEK Athén stadionjában nyert 2–1-re, a görögnél a román idegenlégiós Ionuţ Nedelcearu végigjátszotta a mérkőzést.

A Glasgow Rangers a kolumbiai Alfredo Morelos góljával 1–0-ra verte a lengyel Lech Poznant, a skótoknál a román válogatott Ianis Hagi 69 perc játéklehetőséget kapott.

Záporoztak a gólok Linzben, ahol az osztrák LASK 4–3-ra legyűrte a Razgrad Ludogorecet. A bolgár bajnok mindhárom találatát a holland Elvis Manu jegyezte. A román idegenlégiós Cosmin Moţi csapatkapitányként végigjátszotta a meccset a vendégeknél, honfitársait, Dragoş Grigorét és Claudiu Keşerűt ezúttal nem nevezték a keretbe.

A nap másik mesterhármasát az osztrák Wolfsberger AC 35 éves játékosa, Michael Liendl jegyezte Rotterdamban, ahol együttese 4–1-re nyert a Feyenoord ellen, a vendégek három gólja büntetőből született.

A Tottenham Hotspur meglepetésre 1–0-ra kikapott a belga Royal Antwerpen otthonában. Az angol együttes tartalékos kezdő tizeneggyel állt fel, aztán egygólos hátrányban a legjobbjait is becserélte a portugál José Mourinho vezetőedző, de a házigazda együttes hősiesen védekezve megtartotta az előnyét a lefújásig.

Eredmények, Európa Liga, csoportmérkőzés, 2. forduló:

B-csoport: • Arsenal (angol)–Dundalk FC (ír) 3–0 • Molde FK (norvég)–Bécsi Rapid (osztrák) 1–0. A csoport állása: 1. Arsenal 6 pont (5–1), 2. Molde 6 (3–1), 3. Bécsi Rapid 0 (1–3), 4. Dundalk 0 (1–5).

C-csoport: • Slavia Praha (cseh)–Bayer Leverkusen (német) 1–0 • OGC Nizza/Nice (francia)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 1–0. Az állás: 1. Leverkusen 3 pont (6–3), 2. Hapoel Beer-Sheva 3 (3–2), 3. Slavia 3 (2–3), 4. Nice 3 (3–6).

D-csoport: • SL Benfica Lisszabon (portugál)–Standard Liége (belga) 3–0 • Glasgow Rangers FC (skót)–Lech Poznan (lengyel) 1–0. Az állás: 1. Benfica 6 pont (7–2), 2. Rangers 6 (3–0), 3. Lech Poznan 0 (2–5), 4. Standard Liége 0 (0–5).

E-csoport: • Omonia Nicosia (ciprusi)–PSV Eindhoven (holland) 1–2 • Granada CF (spanyol)–PAOK Szaloniki (görög) 0–0. Az állás: 1. Granada 4 pont, 2. PSV 3, 3. PAOK 2, 4. Omonia 1.

F-csoport: • Real Sociedad (spanyol)–SSC Nápoly (olasz) 0–1 • AZ 67 Alkmaar (holland)–HNK Fiume/Rijeka (horvát) 4–1. Az állás: 1. AZ 67 Alkmaar 6 pont, 2. Nápoly és Real Sociedad 3–3 (egyaránt 1–1-es gólarány), 4. Rijeka 0.

G-csoport: • Zorja Luhanszk (ukrán)–SC Braga (portugál) 1–2 • AEK Athén (görög)–Leicester City (angol) 1–2. Az állás: 1. Leicester és Braga 6–6 pont (egyaránt 5–1-es gólarány), 3. AEK és Zorja 0–0 (egyaránt 1–5-ös gólarány).

H-csoport: • AC Milan (olasz)–Sparta Prága (cseh) 3–0 • OSC Lille francia)–Celtic Glasgow (skót) 2–2. Az állás: 1. Milan 6 pont, 2. Lille 4, 3. Celtic 1, 4. Sparta 0.

I-csoport: • Sivasspor (török)–Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 1–2 • Karabah/Qarabag FK (azeri)–Villarreal (spanyol) 1–3. Az állás: 1. Villarreal 6 pont (8–4), 2. Makkabi Tel-Aviv 6 (3–1), 3. Sivasspor 0 (4–7), 4. Qarabag 0 (1–4).

J-csoport: • Royal Antwerpen (belga)–Tottenham Hotspur (angol) 1–0 • LASK Linz (osztrák)–PFC Razgrad Ludogorec (bolgár) 4–3. Az állás: 1. Antwerpen 6 pont, 2. Tottenham 3 (3–1), 3. LASK 3 (4–6), 4. Ludogorec 0.

K-csoport: • Feyenoord Rotterdam (holland)–Wolfsberger AC (osztrák) 1–4 • CSZKA Moszkva (orosz)–Dinamó Zágráb (horvát) 0–0. Az állás: 1. Wolfsberger 4 pont, 2. CSZKA Moszkva 2 (1–1), 3. Dinamó Zágráb 2 (0–0), 4. Feyenoord 1.

L-csoport: • Crvena Zvezda Belgrád (szerb)–Slovan Liberec (cseh) 5–1 • KAA Gent (belga)–TSG 1899 Hoffenheim (német) 1–4. Az állás: 1. Hoffenheim 6 pont, 2. Crvena Zvezda 3 (5–3), 3. Liberec 3 (2–5), 4. Gent 0.

A kolozsváriak csatára (meggypiros mezben) kiválóan játszott – FOTÓ: FACEBOOK/CFR 1907