CFR 1907: ismét legyőzték a Rennes-t, közel a kupatavasz

FRISSÍTVE MÁS EREDMÉNYEKKEL

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata hazai pályán is le tudta győzni 1–0-ra a Stade Rennes-t, s kevés hiányzik ahhoz, hogy továbbjusson az Európa Liga csoportküzdelméből.

A Dr. Constantin Rădulescu Stadionban nem éppen telt ház előtt, de rengeteg gyerek jelenlétében a vasutascsapat a csereként beállt Mario Róndon hajrában elért fejesgóljával diadalmaskodott.

A venezuelai játékos a találkozó negatív hőse is lett, mert fölösleges szabálytalansága miatt piros lapot kapott, s az utolsó perceket nehezen vészelték át a házigazdák.

Az E-csoport kolozsvári mérkőzését a vendégek uralták (61%-os volt a labdabirtoklási fölénye, 10–3 a kapura lövések száma), de a CFR gyakorlatilag egyetlen helyzetét gólra váltotta, s akárcsak Franciahonban, ezt a találkozót is 1–0-ra nyerte. A siker főleg a litván Giedrius Arlauskisnak is köszönhető, aki minden esetben remekül helytállt.

A bretonok már az 5. percben gólhelyzetig jutottak, Adrien Hunou fordulásból lőtt, de a kapus védett. A litván hálóőr hat percre rá Bourigeaud gyenge kísérleténél is helyén volt, majd a 13. percben Mbaye Niang lövését szögletre ütötte. Raphinha újabb hat perc múlva fölé lőtt, majd az Arlauskis–Niang párbajt ismét a kapus nyerte, aki ezúttal fejest védett a 35. percben. Az első félidőben a házigazdáknál csak Ciprian Deac fejesénél volt némi izgalom a 33. perc, de a labdát megfogta Romain Salin kapus.

Fordulás után jött a CFR igazi helyzete, az argentin Juan Emmanuel Cúlio távoli lövése már komolyabb feladatot jelentett a franciák kapusának. Arlauskis további három helyzetben remekelt, Romain De Castillo bombáját hárította az 54. percben, majd két percen belül Benjamin Bourigeaud lövéseit is védte (76. és 77. perc).

Mario Róndon kevéssel beállása után alig lőtt mellé a 82. percben, majd a sorozatban elvégzett szögletek után a másodiknál kiválóan helyezkedett Deac beívelésénél, s a védhetetlenül fejelt a hálóba a 87. percben (1–0). Három perc múlva azonban ugyanő beletalpalt Joris Gnagnonba, és a portugál Tiago Martins játékvezető azonnal kiállította.

Így a hosszabbítás hat perce alatt a Julien Stephan edzette Stade Rennes rohamozta a vasutasok kapuját. A kapus Christ-Emmanuel Maouassa 30 méteres lövését megfogta (92. perc), majd Gnagnon oldalról leadott lövését is kiütötte (96. perc). A kettő között Theoson Siebatcheu betalált ugyan a 94. percben, de a gólt kezezés és a kapus akadályozása miatt érvénytelenítették.

Dan Petrescu együttese: Giedrius Arlauskis – Ionuţ Peteleu (74. perc Ovidiu Hoban), Andrei Burcă, Kevin Boli, Mario Camora – Juan Emmanuel Cúlio, Mihai Bordeianu – Ciprian Deac (89. perc Adrian Constantin Păun), Damjan Djokovics, Billel-Abdel Omrani – Lacina Traoré (71. perc Mario Róndon).

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Stade Rennes (francia) 1–0 (gól: Mario Róndon – 87. perc; kiállítva: Róndon – 90. perc).A Kolozsvári CFR 1907-nek már csak egy pontot kell megszereznie, mivel a csoport másik mérkőzésén a skót Celtic Glasgow Rómában is legyőzte 2–1-re az SS Laziót.

Ezzel biztossá vált, hogy a skót csapat ott lesz az egyenes kieséses szakaszban. A rómaiaknál nem nevezték a keretbe a román idegenlégiós Ştefan Radut.

A következő fordulóban november 28-án Lazio–CFR 1907 és Celtic–Rennes mérkőzéseket rendeznek.

Eredmények: • Kolozsvári CFR 1907–Stade Rennes (francia) 1–0 (gól: Mario Róndon – 87. perc; kiállítva: Róndon – 90. perc) • SS Lazio (olasz)–Celtic Glasgow (skót) 1–2 (Ciro Immobile – 7. perc, illetve James Forrest – 39. és Olivier Ntcham – 95. perc). Az E-csoport állása:

1.       Celtic 4        3        1        0        7–3    10

2.       Kv. CFR     4        3        0        1        4–3    9

3.       Lazio 4        1        0        3        5–7    3

4.       Rennes        4        0        1        3        2–5    1

Ferencvárosi döntetlen a CSZKA Moszkva ellen

A Ferencváros hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott az orosz CSZKA Moszkva együttesével a labdarúgó Európa Liga csoportküzdelmeinek negyedik fordulójában.

A budapesti Groupama Arénában rendezett csütörtöki összecsapáson mindkét csapat előtt adódtak ziccerek, de ezek mind kimaradtak.

Az ukrán Szerhij Sztanyiszlavovics Rebrov tanítványai immáron öt ponttal rendelkeznek, és harcban vannak a továbbjutást érő második helyért a hatpontos bolgár Razgrad Ludogoreccel, amely súlyos vereséget szenvedett az Espanyol Barcelona vendégeként. Sikerüknek köszönhetően a katalánok már biztosan ott vannak a legjobb 32 között.

A budapesti Groupama Arénában 18 153 néző tekintette meg a találkozót, amelyen az északmacedón Alekszandar Sztavrev fújta a sípot.

A kezdés előtt piros-fehér-zöldbe öltözött a stadion, a B-közép az 1956-os forradalom egyik jelképét, a zászlóból középen kiégetett állami címert formálta meg, üzenve ezzel azt, hogy ez az összecsapás „nemzeti ügy”.

A Ferencváros játékosai betartották két héttel ezelőtti, a moszkvai diadalukat követően tett ígéretüket, amely szerint úgy kezdték a mérkőzést, ahogyan az orosz fővárosban abbahagyták: magabiztosan tartották a labdát, és nem hagyták kibontakozni az orosz ellentámadásokat. Az első félidőben 44 percig egyik kapu sem forgott veszélyben, ekkor Tokmac Chol Nguen adott be tökéletesen, de Franck Boli óriási helyzetben a kapu mellé fejelt.

A második félidő óriási kimaradt vendéglehetőséggel indult, de a 62. percben Miha Blazics hagyta ki a „szezon helyzetét”: a védő egy szabadrúgáshoz húzódott előre, a lepattanó labda némi kavarodás után éppen elé került, de az ötösről senkitől sem zavartatva gyakorlatilag a másik irányba vetődő, a lábával még kinyúló Igoe Akinfejevbe lőtt. Három perccel később Dibusz Dénes hibáját kis híján kihasználták a vendégek, de a ferencvárosi szurkolók fellélegezhettek.

A hajrában a Ferencváros már inkább az eredmény tartására figyelt – Rebrov is ennek tükrében cserélt már a végén – és végül sikerült is az egy pont megszerzése.

A Viktor Goncsarenko edzette CSZKA-nál a 81. percben beállt Kirill Anatoljevics Nababkin 10 perc játék alatt begyűjtött két sárga lapot, s már mehetett is zuhanyozni.

Az FTC összeállítása: Dibusz Dénes – Lovrencsics Gergő, Botka Endre, Miha Blazics, Eldar Csivics – Ihor Haratyin, Danyilo Ihnatyenko – Olekszandr Zubkov, Michal Skvarka (84. perc Varga Roland), Tokmac Chol Nguen (90. perc Abraham Frimpong) – Franck Boli (82. perc Isael da Silva Barbosa).

Az Espanyol Barcelona 6–0-ra kiütötte vendégét, a Razgrad Ludogorecet, ezzel továbbjutott a 32 közé. A katalán együttes – amely legutóbb bolgár riválisa otthonában is nyerni tudott – a 35. perctől kettős emberelőnyben futballozott, Rafael Forster már a 12. percben piros lapot, míg Jacek Goralski a 35-ben gyűjtött be a második sárgát. A bolgárok román idegenlégiósai közül Dragoş Grigorét nem nevezték, Cosmin Moţi a cserepadon maradt, Claudiu Keşerűt pedig a 39. percben lecserélték.

A következő fordulóban a Ferencváros november 28-án az Espanyolt fogadja, míg a Ludogorec Moszkvába látogat.

Eredmények: • Ferencvárosi Torna Club–CSZKA Moszkva (orosz) 0–0 (kiállítva: Kirill Anatoljevics Nababkin – 91. perc, CSZKA) • Espanyol Barcelona (spanyo)–Ludogorec 6–0 (gól: Óscar Melendo – 4., Lluís López – 19., Matias Vargas – 36., 11 m, Victor Campuzano – 52., Adrián Pedrosa – 73. és Facundo Ferreyra – 76. perc; kiállítva: Rafael Forster – 12. és Jacek Goralski –  35. perc, mindkettő Ludogorec). A H-csoport állása:

1.       Espanyol    4        3        1        0        10–1  10

2.       Ludogorec   4        2        0        2        8–8    6

3.       FTC  4        1        2        1        2–4    5

4.       CSZKA       4        0        1        3        1–8    1

Az FC Sevilla százszázalékos teljesítményével már két fordulóval a zárás előtt biztosította továbbjutását a labdarúgó Európa Liga csoportköréből, miután a csütörtöki negyedik fordulóban 5–2-re nyert a luxemburgi Dudelange vendégeként. Biztosan továbblép az FC Bázel is, amely otthon múlta felül a Getafét.

A Manchester United is továbbjutott, miután hazai pályán 3–0-ra kiütötte a szerb Partizán Belgrádot. A manchesteriek – akik ezt megelőzően mindössze két gólt szereztek az EL-csoportkörben – három győzelemmel és egy döntetlennel biztosították helyüket a legjobb 32 között.

A Kádár Tamást sérülés miatt nélkülöző Dinamó Kijev az éllovas FC Koppenhága otthonában ért el 1–1-es döntetlent, így vendéglátójához hasonlóan hatpontos a B-csoportban. A kvartett másik meccsén az előző forduló óta edzőváltáson átesett FC Lugano pályaválasztóként gól nélküli döntetlent játszott a Malmővel. A svájci gárdában a magyar válogatott Holender Filip és Vécsei Bálint is kezdőként lépett pályára – előbbit a 81. percben cserélték le –, míg Kecskés Ákos nem kapott lehetőséget.

A Holman Dávidot foglalkoztató szlovákiai Slovan Pozsony/Bratislava hosszabbításban esett góllal maradt alul az angol Wolverhampton Wanderers otthonában. A magyar játékos a kispadról nézte végig a mérkőzést.

A holland AZ 67 Alkmaar idegenben 5–0-ra elgázolta az FK Asztanát, a kazah bajnoknál a román idegenlégiós 71 perc játéklehetőséget kapott. A belga Standard Liége (a román Denis Drăguşt nem nevezték a keretbe), az utolsó pillanatokban csikarta ki a 2–1-es győzelmet a német Eintracht Frankfurt ellen, a 94. percben Maxime Lestienne volt eredményes.

A-csoport: • APOEL Nicosia (ciprusi)–Karabah/Qarabag (azeri) 2–1 • F91 Dudelange (luxemburgi)–FC Sevilla (spanyol) 2–5. A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Sevilla 12 pont, 2. APOEL 4, 3. Qarabag 4, 4. Dudelange 3.B-csoport: • FC Koppenhága (dán)–Dinamó Kijev (ukrán) 1–1 • FC Lugano (svájci)–IF Malmö (svéd) 0–0. Az állás: 1. Koppenhága 6 pont (4–3), 2. Kijev 6 (3–2), 3. Malmö 5, 4. Lugano 2.C-csoport: • FC Bázel (svájci)–Getafé (spanyol) 2–1 • FK Krasznodar (orosz)–Trabzonspor (török) 3–1. Az állás: 1. (és továbbjutott) Bázel 10 pont, 2. Getafé 6 (4–4), 3. Krasznodar 6 (6–8), 4. Trabzonspor 1.D-csoport: • LASK Linz (osztrák)–PSV Eindhoven (holland) 4–1 • Rosenborg Trondheim (norvég)–Sporting Lisszabon (portugál) 0–2. Az állás: 1. Sporting 9 pont, 2. Linz 7, 3. PSV 7, 4. Rosenborg 0.F-csoport: • Standard Liége (belga)–Eintracht Frankfurt (német) 2–1. Szerdán játszották: • Vitória Setubal SC (portugál)–Arsenal (angol) 1–1. Az állás: 1. Arsenal 10 pont, 2. Liége 6 (5–7), 3. Eintracht 6 (4–6), 4. Vitória 1.G-csoport: • Glasgow Rangers (skót)–FC Porto (portugál) 2–0 • Feyenoord Rotterdam (holland)–Young Boys Bern (svájci) 1–1. Az állás: 1. Young Boys 7 pont (6–4), 2. Rangers 7 (5–3), 3. Feyenoord 4 (3–4), 4. Porto 4 (3–6).I-csoport: • VfL Wolfsburg (német)–KAA Gent (belga) 1–3 • FK Olekszandrija (ukrán)–Saint-Étienne (francia) 2–2. Az állás: 1. Gent 8 pont, 2. Wolfsburg 5, 3. St. Étienne 3, 4. Olekszandrija 3.J-csoport: • Borussia Mönchengladbach (német)–AS Róma (olasz) 2–1 • Wolfsberg (osztrák)–Basaksehir (török) 0–3. Az állás: 1. Basaksehir 7 pont, 2. Mönchengladbach 5, 3. Róma 5, 4. Wolfsberg 4.K-csoport: • Wolverhampton Wanderers (angol)–Slovan Pozsony/Bratislava (szlovák) 1–0 • Braga (portugál)–Besiktas Isztambul (török) 3–1. Az állás: 1. Braga 10 pont, 2. Wolverhampton 9, 3. Slovan 4, 4. Besiktas 0.L-csoport: • FK Asztana (kazah)–AZ 67 Alkmaar (holland) 0–5 • Manchester United (angol)–Partizán Belgrád (szerb) 3–0 (2–0). Az állás: 1. (és továbbjutott) Manchester United 10 pont, 2. AZ Alkmaar 8, 3. Partizan Beograd 4, 4. Asztana 0.

Késes támadás miatt kórházba került két Celtic-szurkoló Rómában, ahol a skót együttes az SS Lazio volt a labdarúgó Európa Ligában. Az olasz rendőrség közlése szerint a támadás Róma belvárosában, egy kocsma előtt történt. Hozzátették: összesen nyolc drukkert – három skótot és öt olaszt – megállítottak veszélyes eszközök birtoklása, obszcén cselekedet, illetve a rendőri intézkedéssel szembeni ellenállás miatt. A hírek szerint mintegy kilencezer skót drukker utazott el Rómába, ahol az Olimpiai Stadion egy része le volt zárva a Lazio-ultrák korábbi rasszista megnyilvánulásai miatt. Lvovban 12 szurkolót vettek őrizetbe amiatt, hogy szerdán mintegy 100 fanatikus összeverekedett egymással az Olekszandrija–St. Étienne EL-összecsapás előtt.